Napsali o nás

Napsali o nás

GOLDEN SPIKE CHLUM 2017  V náročných extrémních podmínkách se v úterý 31. 1. 2017 uskutečnil již 5. ročník školního závodu Golden Spike Chlum. Na krásné zasněžené trati, avšak při nevlídném počasí soupeřila stovka závodníku z řad žáků druhého stupně. V cíli je podpořil tradiční patron závodu, první náměstek mladoboleslavského primátora Jiří Bouška, na dálku závod sledoval a naše žáky pozdravil olympionik Lukáš Melich, který se bohužel nemohl ze zdravotních důvodů osobně zúčastnit. Závod také absolvovala skupinka žáků ze slovenské partnerské školy z Pezinku. Na pomyslném nejvyšším stupni stanuli Veronika Habová, Matouš Vrabec, Adéla Čadová a Jakub David. Všem vítězům blahopřejeme a ostatním žákům a žákyním děkujeme za účast a za odhodlání vydat své veškeré síly v tomto těžkém závodě. Na závěr akce se žáci na Chlumu zahřáli horkým čajem, obdrželi i svůj výpis pololetního vysvědčení a vydali se relaxovat do plaveckého bazénu nebo sportovat do nové haly. Celý závod sledovala i kamera České televize, která přinesla reportáž na ČT sport. 

Výměna učitelů: české děti slovensky rozumí Mladá Boleslav – Na 6. základní škole děti absolvovaly výuku v jazyce našich sousedů „Volám sa Janka a budem dnes vaša paní učitelka,“ začala v pátek ráno první hodina ve 3. B. Děti se začaly chichotat, vrtět hlavami a šťouchat do sebe, vypadalo to, že některé z nich vůbec nerozumí.
Na 6. základní škole právě začala výměna učitelů, a čeští školáci tak absolvovali výuku ve slovenštině, zatímco část učitelů ze Šestky tou dobou předstoupila před žáky slovenské základní školu v partnerském městě Pezinok.
„Žáci si užili netradiční výuku chemie, tělesné výchovy, zeměpisu nebo cizích jazyků, pozadu nezůstaly ani děti z prvního stupně. Cílem spolupráce je především oživení výuky a také seznámení se s naším blízkým sousedním státem a jeho jazykem,“ vysvětlil hlavní myšlenku tohoto originálního projektu zástupce ředitele 6. základní školy Lukáš Krejčík.
Velké veselí vzbudila už úvodní seznamovací hra, nazvaná „Ako sa voláš“. Ze zadních lavic (zvláštní, sedí vzadu vždycky prostořecí uličníci, bez ohledu na školu a ročník?) se ozvalo tlumené: „Já se nevolám, vole!“
Přes úvodní rozpaky se ale děti velmi rychle chytily, a vzaly za slovo nabídku slovenské učitelky, aby se ptaly, kdykoliv něčemu nebudou rozumět. „Já to nechápu, co to znamená Laborec,“ mává rukou nad mapou Rozárka. Připravila paní učitelce pár horkých okamžiků při vysvětlování, ž e některé slovo neznamená vůbec nic, prostě jen název. Ale na konci hodiny vypadali všichni spokojeně.
„Slovenština se mi moc líbí, paní učitelka Janka byla roztomilá a hodná. A taky se mi s ní líbil tělocvik, i když nevím, proč mu říkala tělesná,“ hodnotí nevšední školní den devítiletá Adélka.
Všechny děti ale na dotaz svorně odpověděly, že za svou paní učitelku by tu slovenskou nevyměnily. Zkrátka stejně jako v reality show Výměna manželek, i ve výměně učitelů si protagonisté ověřili, že změna může být zábavná, ale to, co mají „doma“, jim vlastně skvěle vyhovuje. 

 Autor: Šárka Charousková, 22. listopadu 2015

Zdroj: http://boleslavsky.denik.cz/zpravy_region/vymena-ucitelu-ceske-deti-slovensky-rozumi-20151122.html
Do Mladé Boleslavi přijela třicítka žáků ze základní školy z partnerského města Pezinok. Děti hrají na 6. základní škole divadelní představení o životě barokního malíře Jána Kupeckého. Na představení dnes vyrazí nejen žáci 6. základní školy, ale také žáci 5. základní školy, boleslavských gymnázií a senioři. V pondělí odpoledne přijal pezinské žáky na radnici náměstek primátora Daniel Marek. 

Autor: Hana Koišová, mb-net.cz, 24. března 2015

Mladá Boleslav – Šestá základní škola už zdálky září sytě oranžovou barvou, kdysi šedý otlučený hranol je dávno pryč.
V pondělí odpoledne se uskutečnilo definitivní ukončení projektu zateplení budovy. Tím v minulých letech v Boleslavi prošla i 7. a 8. základní škola, ovšem tam se pracovalo v době letních prázdnin.
„V případě Šestky ale přišly peníze z dotací v takovou dobu, že jsme prostě neměli jinou možnost, než začít s tím na podzim,“ vysvětlil nezvyklý postup náměstek primátora Daniel Marek.
První pololetí tak nebylo pro učitele ani žáky zrovna jednoduché, třídy se často stěhovaly, po několik týdnů byla mimo provoz tělocvična, prostory družiny byly rovněž nepřístupné a učilo se doslova, kde se dalo.
„Myslím, že výuku to nijak neovlivnilo, ale nezastírám, že to bylo náročné, máme tu devatenáct tříd plných dětí, takže zkoordinovat všechno tak, aby se to žáků dotklo co nejméně, nebylo mnohdy snadné,“ komentoval průběh zateplování ředitel školy Tomáš Suchý.
„Chci poděkovat všem, kterých se to dotklo, za trpělivost a spolupráci, i díky tomu celá akce proběhla bez větších zádrhelů,“ dodal s tím, že kvůli bezpečnosti dětí učitelé drželi dozor po celou dobu, kdy se žáci po škole pohybovali.
S projektem snížení energetické náročnosti 6. základní školy se začalo v září 2013, a devětadevadesát procent úprav bylo hotovo do konce kalendářního roku.
V posledních týdnech už firma Kaziko, která akci realizovala, v podstatě jen ladila detaily a upravovala okolí školy do původního stavu.
Zateplení budovy včetně výměny oken stálo zhruba 25 milionů korun, přičemž 17 milionů by měly pokrýt peníze z dotace.
Slavnostního ukončení projektu se kromě vedení školy zúčastnil i primátor města Raduan Nwelati se náměstky Danielem Markem a Jiřím Bouškou, a také předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček.
„Jsem rád, že se nám v poslední době daří získat dotace, a mohli jsme tak zateplit další školu ve městě. Nyní je na řadě 5. základní škola, kterou úpravy čekají v létě,“ uzavřel primátor.

 

Autor: Šárka Charousková, boleslavsky.denik.cz, 17. února 2014

Již druhý ročník netradičního zimního krosu GOLDEN SPIKE CHLUM pro žáky sportovních tříd druhého stupně se uskutečnil v pátek 20. 12. 2013. Motivací pro žáky byla přítomnost patrona sportovních tříd, olympionika Lukáše Melicha, a také štábů dvou největších televizních stanic u nás. Reportáž zde.  
 V areálu 6. ZŠ (ZŠ a MŠ Jilemnického 1152, Mladá Boleslav) se již naplno rozběhly práce na snížení energetické náročnosticelého komplexu. Tuto významnou dotaci město zajišťuje s pomocí státní dotace a měla by být dokončena do konce letošního roku. Dnešní informační schůzky na místě stavby se zúčastnili také náměstkové primátora Jiří Bouška a Daniel Marek a další pracovníci magistrátu. Firma vybraná na základě výběrového řízení již pracuje ve více částech areálu, práce na zateplení se budou týkat jak stěny budov a výměny oken, tak rekonstrukce střech. Na dnešní schůzce si přítomní zástupci stavební firmy, technického dozoru investora, školy i radnice vyjasňovali aktuální informace o průběhu stavebních prací a o řešení dílčích problémů, které se objevují během stavby.
Stavební práce probíhají za provozu školy. Ta naštěstí disponuje dostatečnou kapacitou v několika pavilonech a výuku může zajišťovat bez omezení. „Jestliže firma dělá pavilon, kde mění okna, tak ten počet tříd přesuneme do odborných učeben nebo například do tříd družin. Udělají jeden pavilon, uklidí ho, my tam nastěhujeme třídy a oni začnou druhý pavilon,“ řekl ředitel školy Tomáš Suchý. V některých pavilonech je výhoda v tom, že nižší podlaží není obsazeno kmenovými třídami a mohou zde probíhat práce, zatímco v horních dvou podlažích se bude dále učit. 
Vedení školy také dbá na to, aby byla v době stavby plně zajištěna bezpečnost dětí. Vstupy do pavilonů, ve kterých se v danou chvíli pracuje, jsou uzavřeny. Podle ředitele Suchého také byly jak děti, tak jejich rodiče předem na tyto komplikace upozorněni a jsou průběžně dále informováni. Omezený je i přístup na hřiště, kam mohou děti pouze s dozorem.
 

Autor: Pavel Šubrt, mb-net, 15. října 2013

Mladá Boleslav – Zebra se za tebe nerozhlédne, tak zní název každoročních preventivních akcí Policie České republiky.
Zpravidla na začátku školního roku policisté u vytipovaných škol před začátkem školního vyučování oslovují žáky přicházející na výuku.
Děti přezkouší ze základních pravidel bezpečného přecházení silnice a předají jim malý dárek. Tím je zápisník na úkoly, ve kterém nechybí ani popis správného přecházení silnice.
„Nejdřív se kouknu doleva, pak doprava, a pak ještě jednou doleva,“ nezaváhaly se správnou odpovědí páťačky Majda a Ája.
„Teorii zpravidla školáci zvládají, horší je to potom s aplikací naučeného přímo při přecházení silnice,“ řekl David Schön, preventista mladoboleslavských policistů.
Podle jeho zkušeností děti často přes silnici utíkají, mívají ruce v kapsách a hlavně se řádně nerozhlíží. „Lepší je počkat, až auto u přechodu zastaví, než bezhlavě vstupovat do vozovky,“ vysvětloval dětem policista.
U 6. základní školy v Mladé Boleslavi včera ráno na kontrolu správného přecházení vozovky navázala ještě praktická ukázka policejního vozu.
Ta byla určena pro stávající třeťáky, kteří v předchozím školním roce celý rok absolvovali preventivní program Ajaxův zápisník.
Bohužel na konci školního roku nemohli policisté plánovanou ukázku pro tyto školáky provést, protože školu zasáhl jeden z bleskových přívalových dešťů a žáci tak měli neplánované volno, proto jim to včera policisté vynahradili.
Třeťáci si měli možnost z blízka prohlédnout policejní vůz, neprůstřelnou vestu i běžnou výstroj hlídkových policistů.
 

Autor: Ladislav Mareš, boleslavsky.denik.cz, 5. září 2013

V areálu 6. ZŠ (ZŠ a MŠ Jilemnického 1152, Mladá Boleslav) se již naplno rozběhly práce na snížení energetické náročnosti celého komplexu. Tuto významnou dotaci město zajišťuje s pomocí státní dotace a měla by být dokončena do konce letošního roku. Dnešní informační schůzky na místě stavby se zúčastnili také náměstkové primátora Jiří Bouška a Daniel Marek a další pracovníci magistrátu. Firma vybraná na základě výběrového řízení již pracuje ve více částech areálu, práce na zateplení se budou týkat jak stěny budov a výměny oken, tak rekonstrukce střech. Na dnešní schůzce si přítomní zástupci stavební firmy, technického dozoru investora, školy i radnice vyjasňovali aktuální informace o průběhu stavebních prací a o řešení dílčích problémů, které se objevují během stavby.
Stavební práce probíhají za provozu školy. Ta naštěstí disponuje dostatečnou kapacitou v několika pavilonech a výuku může zajišťovat bez omezení. „Jestliže firma dělá pavilon, kde mění okna, tak ten počet tříd přesuneme do odborných učeben nebo například do tříd družin. Udělají jeden pavilon, uklidí ho, my tam nastěhujeme třídy a oni začnou druhý pavilon,“ řekl ředitel školy Tomáš Suchý. V některých pavilonech je výhoda v tom, že nižší podlaží není obsazeno kmenovými třídami a mohou zde probíhat práce, zatímco v horních dvou podlažích se bude dále učit. 
Vedení školy také dbá na to, aby byla v době stavby plně zajištěna bezpečnost dětí. Vstupy do pavilonů, ve kterých se v danou chvíli pracuje, jsou uzavřeny. Podle ředitele Suchého také byly jak děti, tak jejich rodiče předem na tyto komplikace upozorněni a jsou průběžně dále informováni. Omezený je i přístup na hřiště, kam mohou děti pouze s dozorem.
 

Autor: Pavel Šubrt, mb-net, 15. října 2013

 Mladá Boleslav – Zebra se za tebe nerozhlédne, tak zní název každoročních preventivních akcí Policie České republiky.
Zpravidla na začátku školního roku policisté u vytipovaných škol před začátkem školního vyučování oslovují žáky přicházející na výuku.
Děti přezkouší ze základních pravidel bezpečného přecházení silnice a předají jim malý dárek. Tím je zápisník na úkoly, ve kterém nechybí ani popis správného přecházení silnice.
„Nejdřív se kouknu doleva, pak doprava, a pak ještě jednou doleva,“ nezaváhaly se správnou odpovědí páťačky Majda a Ája.
„Teorii zpravidla školáci zvládají, horší je to potom s aplikací naučeného přímo při přecházení silnice,“ řekl David Schön, preventista mladoboleslavských policistů.
Podle jeho zkušeností děti často přes silnici utíkají, mívají ruce v kapsách a hlavně se řádně nerozhlíží. „Lepší je počkat, až auto u přechodu zastaví, než bezhlavě vstupovat do vozovky,“ vysvětloval dětem policista.
U 6. základní školy v Mladé Boleslavi včera ráno na kontrolu správného přecházení vozovky navázala ještě praktická ukázka policejního vozu.
Ta byla určena pro stávající třeťáky, kteří v předchozím školním roce celý rok absolvovali preventivní program Ajaxův zápisník.
Bohužel na konci školního roku nemohli policisté plánovanou ukázku pro tyto školáky provést, protože školu zasáhl jeden z bleskových přívalových dešťů a žáci tak měli neplánované volno, proto jim to včera policisté vynahradili.
Třeťáci si měli možnost z blízka prohlédnout policejní vůz, neprůstřelnou vestu i běžnou výstroj hlídkových policistů. 

Autor: Ladislav Mareš, boleslavsky.denik.cz, 5. září 2013

Nakažlivý smích, příchuť něčeho neobvyklého a sounáležitost, to jsou asi hlavní příchutě, kterou měla už tradiční akce Noc s Andersenem nejen v boleslavské knihovně, ale i na 6. základní škole.
V tento den mají děti po celé zemi možnost přespat v knihovně, kde je pro ně připraven program, zaměřený vždy na nějakou zajímavou literární osobnost. Akce se rozšířila a už dávno překročila hranice nejen republiky, ale i knihoven. Letos byla hlavní postavou ilustrátorka Helena Zmatlíková, takže i v Boleslavi si děti prohlédly notoricky známé postavy s velkýma očima a širokými úsměvy. „Nejvíc se mi líbí, že můžeme spát ve škole, paní učitelka nám čte a my mlsáme různé dobroty, které jsme přinesli,“ svěřil se čtvrťák Jára a s jeho pocity jistě souhlasili i ostatní spolužáci. V 6. základní škole se děti nejen seznámily s legendární ilustrátorkou, ale také si zasoutěžily a dokonce i zasportovaly. Ke spánku se rozdovádění „čtenáři“ dostali až hodně pozdě, někteří až kolem půlnoci. A jistě už se těší na další ročník. 

Autor: Redakce, boleslavsky.denik.cz, 9. dubna 2013

  V Mladé Boleslavi vedou budoucí prvňáčky k zápisu pohádkové bytostiNa řadě míst v České republice probíhají zápisy do prvních tříd. Školy zápisy musí stihnout do 15. února. To je konečný termín, který vypsalo ministerstvo školství. Učitelé se snaží zapůsobit nejen na budoucí prvňáky, ale i na jejich rodiče. Na 6. ZŠ v Mladé Boleslavi například pohádkovým zápisem.
„Kde je více rybiček?,“ zkoušela paní učitelka Ivana Flodrmanová jednu z prvních budoucích školaček 6.ZŠ v Mladé Boleslavi Kačenku Kocverovou.  
K zápisu do prvních tříd přišla s maminkou Janou:  
„Spíš jsme ji museli trochu brzdit, protože se chce sama učit číst, psát a počítat,“ říká. „Moc se netěším na domácí úkoly, právě kvůli její hyperaktivitě. Takže to asi bude náročné pro nás obě,“ dodává s úspěchem.
Kačence to u zápisu šlo výborně. Uměla vše a do mikrofonu řekla i básničku.  
U zápisu se malá budoucí školačka vůbec nebála i proto, že jí provázely dvě pohádkové bytosti.  
„Pojali jsme to jinak než klasicky, protože letošní ročníky jsou poměrně silné. Aby to pro děti netrvalo dlouho, tak jsme připravili osm pracovišť. Jsou tady vodníci, královny, Rumcajs s Cipískem, Manka a další pohádkové bytosti,“ řekl o letošním zápisu ředitel školy Tomáš Suchý.  
Paní učitelka Ivana Flodrmanová pak prozradila, co všechno by měl budoucí prvňák při nástupu do školy umět:  
„Nejdůležitější je správná výslovnost, pak je důležitá sebeobsluha a správné držení tužky.“  
Všem letošním prvňáčkům přejeme, ať jim první zvonění v novém školním roce přinese radost a chuť do školní práce.

 zprávy.rozhlas.cz, 9. února 2013

 Žáci šesté základní školy si doběhli pro vysvědčení na Švédské šanceNa základních školách po celé zemi se dnes rozdávalo vysvědčení a v pátek 1. února jsou vyhlášeny pololetní prázdniny. Žáci druhého stupně VI. ZŠ v Mladé Boleslavi si museli netradičně doběhnout pro své hodnocení na tzv. Švédské šance. Kromě pedagogů je přišel na Chlum podpořit olympionik a několikanásobný mistr republiky v hodu kladivem Lukáš Melich, který je čerstvě patronem tamních sportovních tříd.
Netradiční běžecký závod se uskutečnil pod jménem Golden Spike Chlum. „Rozhodli jsme se uspořádat takovou akci, protože sem na Švédské šance běháme s dětmi i v rámci sportovní přípravy. Původní myšlenka vznikla už v prosinci před Vánocemi, ale nebyl čas a tak jsme se rozhodli spíše pro zimní kros,“ řekl MBnovinám v cíli závodu učitel tělesné výchovy Jiří Irain.
Na start závodu dole pod Chlumem se postavilo kolem 50 závodníků. Cíl byl u Švédských šancí. Z historických pramenů víme, že jde o zbytek opevnění hradiště, kde měla za třicetileté války tábor švédská vojska. Z valu jsou daleké výhledy na Prahu, Říp, České středohoří, Bezděz a další kopce Máchova kraje, Lužické hory a Ještědský hřbet.
Řada účastníků přistoupil k zimnímu krosu prestižně a doběhla na kopec ve slušném čase. Podle učitele tělesné výchovy Jiřího Iraina se našli tací, kteří překvapili, ale i ti, kteří měli mnohem navíc. Všichni zúčastnění se pak dočkali kromě občerstvení také pamětního listu a pololetního vysvědčení. Ti nejlepší nakonec odcházeli s upomínkovými předměty.
Počasí trochu pořadatele překvapilo, místo běhu ve sněhu se závod proměnil místy v brodění se blátivou stezkou. Uspořádání takové akce přivítal olympionik a několikanásobný mistr republiky v hodu kladivem Lukáš Melich, který přišel povzbudit závodníky na Chlum. „Každá taková školní sportovní aktivita je rozhodně vhodná. V dnešní době se bohužel udržuje trend, že se děti málo hýbají. Přiznám se, že mne takové počasí vyhovuje, zimu příliš nemusím, a tak raději beru to sluníčko.“
Lukáš Melich nám na sebe prozradil, že není příliš nadšencem delších běhů, ale kratší sprinty k přípravě atleta rozhodně patří. Zdraví mu zatím slouží a pokračuje v přípravě na další sezónu, jejímž vrcholem bude na přelomu prázdnin atletické mistrovství v Moskvě. „V současné době házím kladivem dvakrát až třikrát týdně asi po dvaceti hodech. Nyní ta délka není rozhodující, spíše se piluje technika. Navíc pár tréninků házím ještě v hale, takže to kladivo skončí po třech metrech v síti,“ dodal pro MBnoviny. 

MBnoviny.cz, 31. ledna 2013

  Předškoláci hledali skřítka ŠesťáčkaHledání skřítka Šesťáčka je už tradiční lednovou akcí na mladoboleslavské 6. základní škole.
Všichni budoucí prvňáčci si tak mohou tímto poněkud netypickým způsobem prohlédnout školu, která na ně od příštího září čeká. 
Ve středu tu bylo pro děti připraveno sedm úkolů, kterými učitelé za pomoci skřítků (žáků školy) testovali, jak jsou malí předškoláci připraveni na nástup do školy. 
Kromě počítání, malování nebo poznávání barev měla velký úspěch mezi malými návštěvníky především interaktivní tabule. 
„Já se do školy těším. Moc se mi tu líbilo, a nejvíc mě bavilo jezdění na koloběžce v tělocvičně,“ prozradila pětiletá Kačenka Válková. 
Na závěr se každé z dětí osobně seznámilo se skřítkem Šesťáčkem, který jim také předal odměnu za úspěšné splnění všech úkolů.
Podívejte se do galerie na fotky, jak hledání skřítka probíhalo. 

Autor: Šárka Charousková, boleslavsky.denik.cz, 16. ledna 2013

 Boleslavský deník, 26. září 2012:


Na školní léta si zavzpomínal náměstek primátora Dan Marek. Dnes ráno se vypravil na 6. základní školu, aby zde v jedné z tříd rozdal dětem vysvědčení a malé dárečky. Pro náměstka Marka to přitom bylo skutečné vzpomínání, protože do této školy sám chodil. „Jsem rád, že jsem se sem dnes mohl za vámi přijít podívat, protože je to devatenáct let, co jsem sem chodil do matematické třídy. Pak jsem ale z 5. třídy šel na gymnázium,“ řekl dnes Marek malým páťákům. Ti se těšili na to, až dostanou vysvědčení a především začnou prázdniny. „ Je to třída zvídavých a především sportovně nadaných dětí. Také se řada z nich rozhodla v dalším ročníku přejít do sportovní třídy.  Zajímavé také jistě je, že má tato třída svoji partnerskou třídu v Pezinku,“ prozradil na žáky páté třídy jejich třídní učitel Lukáš Krejčík. Děti dnes dostávaly kromě vysvědčení a drobnosti od vedení města také osobní hodnocení, kde se mohly přesvědčit, zda známky na vysvědčení souhlasí s jejich výkonem.

 MB – net, 30. června 2011

Mladé tvůrce obrázků ze 6. ZŠ (Základní školy a Mateřské školy Mladá Boleslav, Jilemnického 1152, příspěvková organizace) kterými přispěli do Zpravodaje magistrátu města Mladá Boleslav, navštívili dnes náměstek primátora Jiří Bouška a vedoucí odboru životního prostředí Jan Jihlavec. Autory nejlepších obrázků odměnili drobnými dárky. Třída 6. C třídní učitelky Miroslavy Heroutové kreslila obrázky na téma „voda v krajině“. Z obrázků poté známý malíř a grafik Zdeněk Gola vybral ty nejlepší. Na titulní straně Zpravodaje se tak objevila jako nejzdařilejší kresba Jana Svárovského. Dále se do Zpravodaje prosadily kresby Martina Vorla a Jiřího Venclů. Mezi nejlepší se ještě dostala kresba se jménem autora Hieu La Ngoc. 
Zpravodaj Magistrátu města Mladá Boleslav informuje obce, školy a další subjekty o dění na úseku výkonu státní správy. Ve zpravodaji je zatím převažujícím tématem oblast životního prostředí. V letošním roce již vyšlo 2. číslo Zpravodaje. Jejich obsah si můžete přečíst v elektronické podobě na webu města v rubrice Životní prostředí. 

MB – net, 13. června 2011

Reportáž Českého rozhlasu REGION ze zápisu do prvních tříd školního roku 2011/2012 je k dispozici zde.

V Mladé Boleslavi putovali za skřítkem Šesťáčkem
 Před zápisem do prvních tříd probíhají v těchto dnech v základních školách v Mladé Boleslavi dny otevřených dveří. Poněkud netradičním způsobem přivítali zájemce o prohlídku ve středu 12. ledna v 6. Základní škole v Jilemnického ulici.
Už potřetí si nejen budoucí školáci přišli prohlédnout, jak vypadá škola při svitu svíček. Netradiční prohlídku školy spojenou se soutěžemi pro předškoláky pod názvem Hledání skřítka Šesťáčka si přišlo prohlédnout asi několik desítek zájemců. Na děti a rodiče čekalo tajemné soutěžní putování a seznámení se se školou a jejím školním vzdělávacím programem. Ředitel školy Tomáš Suchý byl letošní velkou účastí mile překvapen. Zvukovou reportáž naleznete zde.
 

Český rozhlas REGION, 13. ledna 2011

Na 6. ZŠ děti hledaly skřítka Šesťáčka
 V pátek 11. a v sobotu 12. února se na mladoboleslavských základních školách budou konat zápisy dětí do prvních ročníků základních škol. Mnohé školy již dnes oslovují rodiče, aby svého budoucího prvňáka zapsalo právě k nim. Forma propagace může různá, jednou z těch nejúčinnějších je uspořádat den otevřených dveří. Rozhodli se pro něj i na 6. ZŠ v Jilemnického ulici, kde ve středu 12. ledna hledali skřítka Šesťáčka.

První boleslavská, 13. ledna 2011

Město Mladá Boleslav vytvořilo sto deset nových míst pro děti předškolního věku. Nové třídy se v pondělí 30. srpna otevřely pro veřejnost v 10:00 hodin dopoledne a každý si je může prohlédnout. 
Nutno dodat, že děti, které do této nové mateřské školky „Stonožka“ už za dva dny nastoupí, budou určitě spokojené. Vše je tam pro ně pečlivě připravené, vše je na svém místě a vše září novotou. Povídali jsme si také s primátorem Mladé Boleslavi, který se samozřejmě slavnostního otevření také zúčastnil a ten se netajil tím, že by si šel do tak pěkné školky klidně hrát sám.

 

Boleslavská televize, 30. srpna 2010

Strážníci předvedli své schopnosti v rámci dne IZS pořádaného 6. ZŠ
Projektový den „IZS a bezpečnostní složky ČR“ pořádala dnes dopoledne 6. ZŠ v Mladé Boleslavi. Své dovednosti zde předvedli mimo Rychlé záchranné služby, Vojenské policie a Hasičského záchranného sboru také strážníci městské policie. Městská policie měla pro děti připravený bohatý program, při kterém si mohly prohlédnout vybavení strážníků, používané především v rámci dohledu nad veřejným pořádkem. Informovala o tom městská policie.
 

MB – net, 13. května 2010

Na 6.ZŠ Mladá Boleslav zavítal známý ilustrátor dětských knížek Adolf Dudek. Adolf Dudek vystudoval potravinářskou školu, ale také konzervatoř. Od roku 1991 dělá to, co ho baví. Ilustruje dětské knížky. Jeho obrázky znají děti už ze 126 knih. Jeho ilustrace, ale  najdete také na dětských čajích nebo v dětském časopisu Sluníčko.
Adolf Dudek je nejprodávanějším ilustrátorem dětských knížek v Česku.
Na 6.ZŠ děti seznámil se svou prací. Ukázal jim práci ilustrátora a nakonec všechny pomaloval. Na jejich obličej nebo ruku namaloval „dudka“. Děti si také donesly památníky. „Dudka“ a k tomu ilustrátorův podpis dostaly i tam.
Kromě ilustrací a pořadů pro děti základních škol prvního stupně pod názvem „Malování pro děti“ pořádá Adolf Dudek také pořady pro děti starší. Ty mají název „Nehulíme-kreslíme“, ale na své si přijdou i děti předškolní v mateřských školách. Pamatuje i na seniory. Ti se mohou s ilustrátorem setkat při jeho pořadech „Aktivně kreslit, aktivně žít“.
Ať už se s ním setkají malí nebo velcí, úsměv a optimismus je nemine.
 

Boleslavská televize, 22. dubna 2010