Zlato z Kladna

V úterý 5. 12. 2023 se družstvo mladších žáků zúčastnilo Krajského finále ve florbale na Kladně. Kluci postupně ve skupině porazili Rudnou, domácí Kladno, Dobříš, Rakovník a Nymburk a bez obtíží postoupili do semifinále z prvního místa. Po přesunu do vedlejší haly, a hlavně po přechodu z nepříjemných parket na umělý povrch, narazili na 2. tým z druhé skupiny – Kolín. Přestože inkasovali jako první, postupně převzali režii zápasu, otočili na konečných 3:1 a postoupili do vytouženého finále. Tam čekal velmi silný, fyzicky zdatný a značně sebevědomý tým Benešova. Zápas měl od počátku vysoké tempo, ale po pár minutách hry jsme bohužel prohrávali 2:0. Zvýšeným pohybem a tlakem na soupeřovu rozehrávku se nám podařilo do zápasu vrátit a vyrovnat na konečných 2:2. Následovaly nájezdy, ve kterých ani po třech sériích nebylo nic rozhodnuto, protože všichni střelci byli úspěšní. Rozhodující byla až čtvrtá série, kdy jsme proměnili a soupeř nikoliv a mohli jsme se radovat ze zisku poháru pro vítěze a titulu Krajského přeborníka. Složení týmu: Šolar, Kábrt, Kosek, Hájek, Koubek, Bouška, Bílý, Říha, Tůma, Honc, Linhart, Novotný a Nosek.

Blahopřejeme všem a děkujeme za sportovní reprezentaci školy.

My se čertů nebojíme

V úterý 5. 12. 2023 se ve školní družině uskutečnilo čertovské odpoledne „My se čertů nebojíme“. Děti i paní vychovatelky v čertovském, ale i andělském oblečení zkoušely přenášet uhlí, lovily duše, skládaly čertovské obrázky nebo prolézaly pekelným ohněm. Závěr této akce vyvrcholil pekelným tancem.

ČEPS Cup – chlapci

V Mladé Boleslavi proběhlo okresní kolo florbalové postupové soutěže ČEPS Cup v kategorii chlapců prvního stupně ZŠ. Turnaje se zúčastnilo devět družstev. Družstvo naší školy se ve skupině umístilo na druhém místě za týmem ZŠ z Benátek nad Jizerou, který nás porazil 7:0. Ve vyřazovacích bojích se tyto školy opět sešly. Tentokrát se radovala z vítězství 1:0 naše škola. Ve finále pak naši chlapci zdolali ZŠ Březno 1:0 a postoupili do krajského kola. 👍🥇

Mikuláš

Již tradičně do školy zavítala družina v čele s Mikulášem, aby potěšila drobností naše hodné děti z prvního stupně a mateřské školy. A ty, které trošku zlobí a jejich jména byla uvedena v Knize hříchů, se snažila vlídným slovem v přítomnosti čerta napravit. Díky za pomoc 9️⃣.