Rozlučka s devítkou

Ve čtvrtek 27. 6. 2024 proběhlo slavnostní rozloučení s žáky devátého ročníku. Slavnostní okamžiky měly tradičně scenérii mladoboleslavského letiště. Po krátkém rozlučkovém pásmu symbolicky ukončili svůj poslední školní rok na základní škole. Přejeme všem deváťákům, aby se jim v budoucích letech na cestě životem dařilo a na svou základní školu vzpomínali v dobrém.

Výlet 8.A

Na konci školního roku uskutečnila svůj výlet třída 8.A. V úterý 25. 6. 2024 se žáci přemístili vlakem do Teplic nad Metují, kde v kempu rozbili svoji stanovou základnu. Odpoledne vyrazili do Adršpachu a tamního skalního města. V rámci okruhu nádhernou skalní scenérií zavítali i na plavbu lodičkou po jezírku. Přenesli se přes vtipný komentář lodivoda a kýčovitou scenérii a dovršili procházku nejhezčí částí okruhu se známými skalními útvary. Odpoledne se též chlapecká část třídy otužovala v říčce Metuji. Druhý den je čekala historická část výletu. Z nádraží v Náchodě vyrazili na výstup směr pevnost Dobrošov. Na chvíli se zastavili u Jiráskovy chaty, od které je nádherný výhled na velkou část východních Čech. Cílem však byla návštěva nedostavěného opevnění budovaného na obranu republiky ve 30. letech 20. století. Po krátkém dokumentárním filmu je čekal sestup a prohlídka podzemí. Informace získané zde využijí v posledním ročníku školy v hodinách dějepisu. Pak už jen zastávka u pramene běloveské kyselky Idy a hurá domů

3.B před prázdninami

Předprázdninové přespání ve škole si užili žáci 3.B. Soutěžili v nejrůznějších disciplínách, pochutnávali si na výborném pohoštění, které jejich maminky přichystaly. Nechybělo ani večerní promítání filmu s popcornem v ruce. Následující den si třída zařádila na Městském koupališti Mladá Boleslav. Poslední dny v tomto školním roce tedy třeťáci prožili naplno a už se těší na dobrodružství, která je čekají o prázdninách.

Výlet 4.A a 4.B

Ve středu 26. 6. se ráno žáci 4.A a 4.B sešli na vlakovém nádraží a vydali se na školní výlet do Jinolic. Za necelou hodinu jízdy vlakem dorazili do Mladějova. Po cestě do kempu si na okraji Prachovských skal prohlédli zříceninu hradu Pařez. Zbytek dne si děti užily koupání, stavění hradů z písku, přehazovanou, naučily se Morseovu abecedu. Druhý den děti po snídani vyrazily na vlak a s novými zážitky zamířily zpět k domovu.