Středa 25. 5. 2022 byla plná sportovních událostí. Naši žáci reprezentovali školu v atletickém trojboji v Benátkách nad Jizerou, Plavecko-běžeckém poháru Středočeského kraje v Čelákovicích a krajském kole atletického Poháru rozhlasu, ve kterém jsme měli zastoupené všechny kategorie.

Osmička žáků a žákyň z 1. stupně se zúčastnila Atletického trojboje v Benátkách nad Jizerou. Jednalo se již o 24. ročník a vůbec poprvé se kvůli počasí musel konat uvnitř, v místní hale. Disciplíny se tím musely obměnit. Běh na 50 metrů nahradil člunkový běh, hod kriketovým míčkem byl nahrazen hodem plným míčem (autovým vhazováním) a skok do dálky s rozběhem skokem z místa. Družstvo ve složení Karolína Hančová, Madlen Brabcová, Adéla Říhová, Eliška Saidlová, Tomáš Dvořák, Jonáš Nosek, Petr Horák a Tomáš Honc se se všemi disciplínami popralo se ctí, v konkurenci deseti týmů obsadilo 3. místo a získalo bronzové medaile.

V krajském finále Plavecko-běžeckého poháru zabodoval Daniel Dražan a přivezl si stříbrnou medaili 🥈👍🏻. 🏊🏻‍♂️🏃🏻🏆 Super výkony předvedli i další reprezentanti. Štěpán Komárek a Olivie Tůmová se umístili na nepopulárním 4. místě. V první desítce nakonec doběhli Lada Máková i Antoni Brejcha.

Poslední soutěží bylo krajské kolo Poháru rozhlasu v Kolíně. Díky zisku zlatých medailí ve všech kategoriích okresního kola jsme do Kolína odjížděli s velmi početnou výpravou. Za nevlídného počasí atletika a krásný zisk bronzové medaile starších žáků, stříbrné medaile mladších žáků a zlaté mladších žákyň. 🥇🥈🥉. Díky všem závodníkům 👍🏻👏🏻🖐🏻

Děkujeme ještě jednou všem žákům a žákyním za chuť sportovat a reprezentovat úspěšně školu.