Sportovního dne se v pondělí 24. 6. 2024 zúčastnili žáci celého druhého stupně. Dle zájmu si každý mohl vybrat hned z několika disciplín. Mimo školu se vydali cyklisté a turisti, na školním hřišti byl uspořádán turnaj ve stolním tenisu, přehazované, basketbalu a fotbalu.

31 žáků a čtyři učitelé se vydali na cyklistický výlet. Turisté jeli vlakem do Krnska a zpět ke škole pochodovali po turistických cestách.

Basketbalu se zúčastnilo 15 žáků rozdělených do čtyř družstev. Vítězem se stalo družstvo ve složení, Loskot Marek, Maťok Robert, Lendel Nikita a Svarchevskyi Vladyslav.

Fotbal se hrál na dvě skupiny po třech a čtyřech týmech, ve kterých bylo rozděleno 63 hráčů. Vítězné bylo družstvo ve složení Vlastimil Štěpánek, Jiří Novotný, Jan Sebastian Reichelt, Filip Popp, Jakub Urban, Jan Jagrik, Stanislav Starý a Jakub Žarnovský.

Stolního tenisu se zúčastnilo 29 žáků. Do finálových bojů se probojovali tři chlapci a jedna dívka. V konečném pořadí na třetím místě skončil Miška David, na druhém místě Hofmanová Kristýna a vítězem turnaje se stal Čvančara Lukáš.

V přehazované se zúčastnilo nejvíce žáků, a to 65. Po bojích ve třech tříčlenných skupinách si družstva zahrála ještě o celkové umístění od 9. do 1. místa. Nejlepší družstvo reprezentovali Dražan Daniel, Hofmanová Marie, Ryšánková Adéla, Stehlíčková Nikola, Harazimová Eva a Balonová Emma.

Pro všechny bylo vítězstvím radost z pohybu a sportovní den strávený s kamarády.