Předposlední den školního roku jsme na ŠESTCE uspořádali sportovní den pro druhý stupeň.

44 žáků se s učiteli vydalo na cyklistický výlet s cílem opékání vuřtů na střelnici do Bukovna. 20 žáků se vydalo na turistický výlet přes Chlum na Holé Vrchy a zpět přes Kolomuty. V průběhu patnácti kilometrů zjistili, čím se od sebe liší dub letní a dub zimní a jak vypadá nosorožík.

Ostatní žáci se utkali v míčových hrách na hřišti školy.

Basketbalu se zúčastnilo 25 žáků rozdělených do čtyř družstev. Vítězem se stalo družstvo ve složení Bieda Mykhailo, Loskot Marek, Hrnčíř Jan, Říhová Tereza, Szatmari Sebastián a Pavlásek Albert.

Fotbal se hrál na dvě skupiny po třech týmech, ve kterých bylo rozděleno 47 hráčů. Vítězné bylo družstvo ve složení Boček Matěj, Rösler Marek, Uchytil Adam, Carska Patrik, Novotný Jiří, Štěpánek Vlastimil, Marek Jakub a Komárek Petr.

Stolního tenisu se zúčastnilo 15 žáků. Do finálových bojů se probojovali tři chlapci a jedna dívka. V konečném pořadí na čtvrtém místě skončil Středa František, na třetím místě Repšová Ella, na druhém místě Hezoučký Tomáš a vítězem turnaje se stal Kulich Štěpán.

Přehazované se zúčastnilo nejvíce žáků, a to 83. Po bojích ve skupinách se družstva rozřadila do tříčlenných skupin, ve kterých si zahrála o celkové umístění od 12. do 1. místa. Nejlepší družstvo reprezentovali Máková Lada, Benešová Kristýna, Plencner Oliver Dušan, Dytrychová Lada, Moysyuk Sofija, Brabec Petr a Hančarová Nela.

Pro všechny víc než vítězství byla důležitá radost z pohybu. A také den strávený s kamarády.