Ve čtvrtek 25. června 2026 se naši žáci devátého ročníku slavnostně rozloučili se svou základní školou. Již tradičně se tato výjimečná událost uskutečnila v příjemném prostředí mladoboleslavského letiště, které celé slavnosti dodalo jedinečnou atmosféru.
Již příjezd účastníků – deváťáků limuzínou nebo přílet vrtulníkem neměl konkurenci z doby minulých.
Program tvořilo s každou třídou – A, B i C krátké rozlučkové pásmo, během něhož proběhlo slavnostní šerpování absolventů a zazněla poděkování třídním paním učitelkám – Vinšové, Matouškové a Čičové i ostatním pedagogům za jejich podporu, trpělivost a práci během uplynulých let. Pro deváťáky se tak symbolicky uzavřela jedna důležitá etapa jejich života a otevřela se cesta k novým výzvám na středních školách.
Závěrečným bodem programu byl symbolický „odlet ze školy“. Z každé třídy byl vylosován jeden žák, aby absolvoval krátký okružní let nad Mladou Boleslaví. Bohužel z důvodu vysokých teplot nebyl let realizován, a tak byla předána pouze letenka umožňující tento zážitek absolvovat v budoucnu.
Všem našim absolventům přejeme mnoho úspěchů při studiu i v osobním životě, odvahu plnit si své sny a radost z nových zkušeností. Ať se jim na jejich další životní cestě daří a na léta strávená na naší škole vzpomínají s úsměvem a jen v tom nejlepším. Děkujeme, že byli naší součástí a přejeme jim šťastný let vstříc nové životní etapě.


