1 2 3 4 5 6 7
Kontaktní údaje
Základní škola a Mateřská škola
Mladá Boleslav
Jilemnického 1152,
293 01 Mladá Boleslav
Telefon: +420 326 201 911
Fax: +420 326 321 372
E-mail:
Web: http://www.6zsmb.cz
IČ: 75 034 034
SmartClass+ ze školy
SmartClass+ z domova
Partnerská škola
ZŠ Kupeckého
Přihlášení pro učitele
Uživatel:
Heslo:

Datum a svátek
Pátek, 18. října 2019
Svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
Předpověď počasí

Předpověď z webu METEOPRESS.
Projekty
Informace pro třídu 4.A
Třídní učitelka I. Flodrmanová

Přeji všem  krásné prázdniny plné sluníčka a zážitků.

Děkuji za sponzorské dary a dárky pro slovenské kamarády.

 

 

 

  
.

 
 


 
 
 
 
 

 

 

 
 
 
 

.
 


 .

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

,
Školní rok 2015-2016
  
 
 
 
EXKURZE PRAHA
   
2. června 2016 se vydaly čtvrté třídy a třída III.D do Prahy. Cílem cesty byla především prohlídka Pražského hradu. Na Hradčanském náměstí si naši skupinu převzaly tři průvodkyně. Společně jsme si prohlédli katedrálu sv. Víta, baziliku sv. Jiří, královský palác s Vladislavským sálem a Zlatou uličku. Někteří žáci tato místa navštívili poprvé, další prokázali, že dobře zvládli učivo vlastivědy. Poté jsme společně přešli po zámeckých schodech na Kampu a Karlův most.
 
Praha Praha
 
 
 
 
 
 
TŘÍDNÍ DEN 7.B V LIBERCI
   
Dne 19. 5. 2016 se uskutečnil třídní den 7.B. Žáci si jako cíl svého výletu vybrali areál IQLANDIE v Liberci. Do Liberce i zpět se přepravili vlakem. V prostorách IQLANDIE se zúčastnili zábavné science show, navštívili i jeden z programů tamějšího planetária – projekci filmu Soumrak dinosaurů a připomněli si základní informace o naší sluneční soustavě. Ve zbývajícím čase se seznamovali s jednotlivými expozicemi v areálu a v praxi využili bohatou nabídku interaktivních programů.
 
IQ  
 
 
 
 
 
 
OLYMPIÁDA PRVNÍHO STUPNĚ
   
Dne 11. 5. 2016 se uskutečnila na hřišti školy sportovní olmpiáda prvního stupně. Kromě nominačních závodů pro benátecký atletický trojboj (hod míčkem, sprint a skok do dálky) probíhaly i netradiční sportovní aktivity.
 
Olympiáda Olympiáda Olympiáda Olympiáda
 
 
 
 
 
 
PRVŇÁCI V ŠESTAJOVICÍCH
   
V pátek 6. 5. 2016 se děti prvních tříd vydaly na exkurzi do firmy Rodas v Šestajovicích. Tam se dozvěděly, jak se vyrábějí svíčky a jak vzniká sladká pochoutka – čokoláda. Vše si pak také prakticky vyzkoušely: zdobení svíček, výrobu vlastní čokolády i malování na čokoládové srdíčko. A protože byl krásný slunečný den, tak se děti také proběhly po areálu a navštívily všechna zvířata malé minizoo.
 
Šestajovice Šestajovice
 
 
 
 
 
 
ČARODĚJNICE 
   
V pátek 29. 4. 2016 zažili žáci prvního stupně čarodějnický rej. Dopoledne na hřišti soutěžili, plnili netradiční úkoly spojené s čarodějnickou tématikou nebo si opékali buřtíky. Celou akci pro ně uspořádaly páté třídy, které si zaslouží poděkování za přípravu a realizaci tohoto příjemného čarodějnického dne.
 
Čarodějnice Čarodějnice  
 
 
 
 
 
 
 
DEN ZEMĚ - PROJEKT ZELENÁ BARIÉRA 
   
Žáci napříč prvním i druhým stupněm zažili výchovu k ochraně životního prostředí v praxi. Bylo pro ně připraveno tématické vyučování zaměřené na přírodu, poznávání i ochranu. Třídy prvního stupně absolvovaly úkoly v přírodním parku Štěpánka, třídy druhého stupně putovaly po naučné stezce Chlum nebo po významných stromech Mladé Boleslavi. Vyvrcholením bylo sázení stromků - tújí podél atletického oválu, které bylo součástí projektu dotovaného firmou Škoda Auto.
 
Den Země Den Země 
 
 
 
 
 
 
 
EXKURZE PRAŽSKÝ HRAD- 3.B a 3.C
   
Žáci 3.B a 3.C v pátek 15. dubna navštívili nejvyhledávanější památku našeho hlavního města - Pražský hrad. Zážitek z nádherného komplexu staveb umocnil poutavý výklad paní průvodkyně ze společnosti Výuka jinak, která pořádá výlety pro děti. Děti si nejprve prohlédly Hradčanské náměstí s unikátním kandelábrem, vyzkoušely trpělivost hradní stráže u brány 1. nádvoří, poté navštívily nejznámější interiéry Pražského hradu – katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Starý královský palác, Basiliku sv. Jiří, nakonec se prošly Zlatou uličkou a prohlédly si věž Daliborka. Bylo toho tolik, že si žáci nestihli zakoupit ani suvenýry, a tak jim vítanou památkou zůstanou fotografie (nejen s japonskými turisty, pro něž byli třeťáci stejně exotičtí jako Japonci pro nás), ale také pracovní listy, které vycházejí z výkladu.
 
 
Praha Praha 
 
 
 
 
 
 
DEVÍTKA NA SIMULÁTORU
   
Být pilotem letadla typu Boeing 737 si vyzkoušeli zájemci z devátého ročníku v rámci aktivit předmětu ČSP - volba povolání. Okruh nad Jihomoravským krajem, vzlet a přistání na brněnském letišti Tuřany byl neobyčejným zážitkem společně se seznámením s principy řízení letového provozu. A nepočínali si vůbec špatně...Na simulátoru SPŠ dopravní v Praze strávili téměř čtyři hodiny.
 
Boeing Boeing  
 
 
 
 
 
 
 
TŘEŤÁCI NA DOPRAVNÍM HŘIŠTI
   
Dne 4. 4. 2016 se třída 3.C v rámci učiva prvouky zúčastnila akce na Dětském dopravním hřišti v Mladé Boleslavi. Po odborném výkladu pravidel silničního provozu si děti tato pravidla vyzkoušely v praxi, a to v úloze chodce a cyklisty. Praktickou část všichni žáci úspěšně absolvovali, za což je policisté výrazně pochválili. Nyní je ještě čeká teoretický znalostní test – teprve poté jim bude udělen „řidičský průkaz“.
 
 
Dopravní hřiště Dopravní hřiště
 
 
 
 
 
 
APRÍLOVÝ DEN
   
Letošní aprílový den byl pro pátý ročník opravdu bláznivý. Žáci 5.B vyhlásili soutěž o nejbláznivější účes a žáci 5.A zase soutěžili, kdo bude mít bláznivěji vyzdobený obličej. Nejnápaditější kousky byly oceněny, ale všem zúčastněným patří velké uznání. V neposlední řadě pak děkujeme rodičům, kteří v této bláznivině podpořili své děti.
 
Apríl Apríl  
 
 
 
 
 
 
PLANETÁRIUM
   
15. 3. 2016 vyrazily třídy pátého ročníku na exkurzi do planetária v Praze. Před zhlédnutím pořadu Vesmír kolem nás si žáci prošli stálou expozici planetária, vyzkoušeli si, kolik by vážili na jiných planetách, pozorovali princip ubývání a dorůstání Měsíce a načerpaly mnohé další zajímavé poznatky.
 
Planetárium Planetárium 
 
 
 
 
 
 
PALMOVÝ OLEJ
   
V březnu se v rámci přírodovědy třída 5.B (jako jedna z několika na škole) zapojila do projektu Mlsej s orangutanem, v rámci něhož se dozvěděla mnoho informací o problematice palmového oleje, vyráběla modely přirozeného prostředí orangutanů, sestavovala fotoseriály, prováděla minivýzkum v ostatních třídách a nakonec vytvořila výstupní nástěnku produktů „ s a bez“ palmového oleje, se kterou se plánuje zúčastnit Dne Země organizovaného Ekocentrem v MB.
 
Olej Olej  
 
 
 
 
 
 
 
KARNEVAL
   
Ve středu 9. 3. 2016 se v jídelně naší školy uskutečnil tradiční jarní karneval. Tentokrát se organizace ujala školní družina. Děti v různých maskách dováděly, soutěžily a tancovaly za asistence svých pomocníků deváťáků. Do karnevalového reje se samozřejmě přidaly i paní vychovatelky a společně si užily spoustu zábavy.
 
Karneval Karneval 
 
 
 
 
 
 
RECITAČNÍ SOUTĚŽ
   
Ve středu 24. 2. 2016 se na naší škole uskutečnilo školní kolo recitační soutěže Dětská scéna 2016. Komise bedlivě sledovala recitační výkony a měla těžký úkol vybrat vítěze z velkého množství soutěžících prvního stupně. V kategorii nejmladších žáků se umístili na prvním místě Sofie Anna Janebová (3.D), na místě druhém Michael Horáček (3.B) s Alešem Chmelařem (3.D) a na třetím místě Lukáš Hamáček (3.B) s Alenou Kubrovou (2.A). V další kategorii zvítězila Tina Podzimková (5.B) - před Kamilou Dušičkovou (5.B) a Emmou Babákovou (4.B) na místě druhém, a Michaelou Šindlerovou (4.A) na místě třetím.
 
Recitace Recitace 
 
 
 
 
 
ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD
   
V pátek 5. 2. a v sobotu 6. 2. 2016 proběhl na škole zápis do prvních tříd. Celkem se k němu dostavila více jak stovka šikovných dětí. Během zápisu je provázely pohádkové postavy, nakonec si odnesly drobné dárky včetně školní omalovánky. Děkujeme všem přítomným za zájem o naši školu.
 
Zápis Zápis 
 
 
 
 
 
 
ZA RODILÝM MLUVČÍM
   
Ve čtvrtek 4. 2. se žáci devátého ročníku vydali do Mnichova Hradiště za rodilým mluvčím. S Willem diskutovali na téma Spojených států amerických. Tímto způsobem si zpestřili hodiny anglického jazyka, rozšířili si své znalosti a využili angličtinu v praxi.
 
9.A  
 
 
 
 
 
 
PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ
   
Pro žáky, kteří se nezúčastnili 27. 1. 2016 zimního krosu, připravili učitelé na druhém stupni projektové tématické vyučování. Žáci se mohli přihlásit na dopolední vyučování dle svého zájmu, vybírali témata, která je budou bavit a ve kterých se dozvědí nebo vytvoří něco nového. Mohli si společně připomenout a prakticky vyzkoušet základy první pomoci, výtvarně připravit výzdobu plochy, vytvořit autorskou knihu, dozvědět se něco o pravidlech komunikace, zkusit si vytvořit jednoduché webové stránky nebo si zdokonalit angličtinu při práci na počítači. Dojmy z tohoto vyučování byly velmi pozitivní a doufáme, že podobná aktivita nebude určitě poslední.
 
Projekt Projekt Projekt Projekt
 
 
 
 
 
GOLDEN SPIKE CHLUM 2016
   
V příjemném lednovém počasí a v blátivém terénu se ve středu 27. 1. 2016 konal čtvrtý ročník prestižního školního závodu, zimního krosu Golden Spike Chlum. Na start se postavila necelá stovka žáků a žákyň druhého stupně doplněná o spolužáky partnerské ZŠ Jána Kupeckého ze slovenského Pezinku. Do velmi rychlého závodu s elektronickou časomírou žáci vyrazili s plnou vervou za pomyslnou trofejí - zlatou tretrou. V jednotlivých kategoriích zvítězili Jakub David (7.A), Adéla Čadová (7.A), Medard Féder (ZŠ Pezinok) a Adéla Stehlíková (8.B). Do cíle přišli účastníky pozdravit Lukáš Melich, olympionik a patron sportovních tříd, a Jiří Bouška, 1. náměstek primátora Mladé Boleslavi, a také aktivní sportovec. Vítězům blahopřejeme a uznání posíláme všem závodníkům, kteří do běžeckého krosu dali všechny své síly. Odměnou pro polovinu závodníků byla návštěva nového boleslavského bazénu, relaxace a dovádění ve vodě. Sportu a zdravému životnímu stylu zdar.
 
Spike Spike Spike Spike
 
 
 
 
 
LYŽAŘSKÝ ZÁJEZD DO ALP
   
Ve dnech  18.- 22. 1. 2016 se žáci sportovních tříd 6. – 8. ročníku zúčastnili zahraničního lyžařského zájezdu. V rakouském středisku  Saalbach – Hinterglemm  na žáky čekalo 270 kilometrů upravených sjezdovek všech obtížností. V mrazivém, ale slunečném počasí  jsme nalyžovali kolem 30 kilometrů denně. Ve středu se uskutečnil podvečerní výlet do blízkého  Zell am See. Zájezd byl náročný, ale lyžařské podmínky byly super.
 
Alpy 
 
 
 
 
 
HLEDÁNÍ SKŘÍTKA ŠESŤÁČKA
   
Více jak stovka dětí se zúčastnila podvečerního soutěžení HLEDÁNÍ SKŘÍTKA ŠESŤÁČKA, které se konalo ve středu 13. 1. 2016 na naší škole. Děti plnily cestou za skřítkem různé úkoly, putovaly tmavými chodbami společně se svou raketou. V cíli u skřítka je potom čekala zasloužená odměna. Akci zorganizovala školní družina ve spolupráci s prvním stupňem. Děkujeme všem za přípravu i za účast.
 
Skřítek Skřítek
 
 
 
 
 
 
ADVENTNÍ ZÁJEZD DO REGENSBURGU
   
Adventní atmosféru nasávali naši žáci také v německém Regensburgu. Jednodenní zájezd si užívali v historickém centru a na vánočních trzích.
 
Regensburg Regensburg
 
 
 
 
 
 
STARÉ HRADY
   
Ve čtvrtek 3. 12. 2015 navštívily děti z prvních tříd pohádkové království ve Starých Hradech. Setkaly se s draky, vodníky, skřítky, obry a zavítaly do Země ledu i do pekla k čertům. Tam na ně čekala odměna podle zásluh - sušené žáby, netopýři, žížaly nebo sladké bonbonky.
 
Staré Hrady Staré Hrady 
 
 
 
 
 
 
ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU
   
Rozsvěcení vánočního stromu před školou - tradiční akce se odehrála v podvečerních hodinách 1. prosince 2015 před školou. Žáci zahájili předvánoční čas hudebním a recitačním pásmem vánočních písní a koled. Všem byl k dispozici teplý čaj a vánočky ze školní kuchyně, rodiče mohli zakoupit vánoční výrobky dětí na jarmarku, který celou akci doprovázel. Děkujeme žákům a organizátorům za kouzelné vystoupení.
 
Advent Advent 
 
 
 
 
 
UČITELÉ BEZ HRANIC
   
V pátek 20. 11. 2015 zažili žáci školy netradiční aktivitu - výměnu učitelů. V tento den předstoupili před naše žáky učitelé z partnerské ZŠ Jána Kupeckého ze slovenského Pezinku. Společný projekt UČITELÉ BEZ HRANIC měl za cíl oživení výuky a seznámení se s naším blízkým sousedem a jeho jazykem. Děti prožily například zážitkovou hodinu hudební výchovy, nové sportovní aktivity v tělesné výchově, chemické pokusy nebo výuku cizích jazyků. Ve stejný den strávili společné chvíle žáci pezinské školy s našimi pedagogy. Vzájemná spolupráce mezi školami trvá již 15 let a je založena na společných setkáních, výměně zkušeností, inspiraci a společném dopisování, výletech nebo exkurzích.
 
Výměna Výměna
Výměna Výměna
 
 
 
 
 
 
5.B STÁLE CESTUJE PO EVROPĚ
   
Po Velké Británii se 5.B vydala do Francie. Čtení pověstí a zajímavostí o Francii jim zpříjemnila ochutnávka sýrů a croissantů, o matematice žáci pomyslně šplhali na vrchol Eiffelovy věže. Dozvěděli se spoustu informací o zemi jako takové, které na závěr zpracovali v informační plakát, a dokonce se naučili i pár francouzských slovíček.
 
Francie Francie
 
 
 
 
 
 
DEN PO ANGLICKU V 5.B
   
V pátek 6. 11. 2015 se 5.B v rámci vlastivědného projektového dne vydala do Velké Británie. V češtině se žáci dozvěděli o britských spisovatelích, přečetli nejznámější legendy, ale také po anglicku posnídali. V matematice je čekal tematický pracovní list, kde mimo jiné počítali, kolik je právě dnes britské královně nebo jak dlouhá je cesta z MB do Londýna. V páté hodině posvačili „čaj o páté“ a tvořili informační plakátky o Velké Británii. A to vše stylově – oblečeni po anglicku.
 
5.B 5.B
 
 
 
 
 
 
 
VZDĚLÁVACÍ ZÁJEZD - VELKÁ BRITÁNIE
   
Vybraní žáci osmého a devátého ročníku zavítali ve dnech 25. – 31. října 2015 do Velké Británie. Cílem vzdělávacího pobytu bylo nejenom procvičení anglického jazyka, ale také poznávání a objevování krás tohoto evropského státu. Naši žáci byli ubytování v hostitelských rodinách na jižním pobřeží Anglie, v městě Eastbourne. Zde také v dopoledních hodinách navštěvovali kurz angličtiny na soukromé škole Eastbourne College. Během odpoledne poznávali zajímavá místa hrabství Východní Sussex – útesy Beachy Head a Seven Sisters, město Brighton s centrem mořského života, nebo také pohádkový hrad Hever. Pomyslným zlatým hřebem celého zájezdu byla dvoudenní prohlídka hlavního města Londýna se všemi nejznámějšími pamětihodnostmi a zajímavými místy. Děti zažily výhled z atrakce London Eye nebo jízdu běžnými dopravními prostředky – double-decker či přeplněné metro v páteční dopravní špičce. Celý zájezd probíhal v příjemné atmosféře a žáci si s sebou vezou nepřeberné množství zážitků. Celá akce byla hrazena školou a podpořena z prostředků EU – OPVK.
 
VB VB
 
 
 
 
 
 
DÝŇOVÁNÍ
   
Školní družina uspořádala dne 20. 10. 2015 pro děti i jejich rodiče DÝŇOVÁNÍ. Jídelna školy se tento den v odpoledních hodinách zaplnila do posledního místa. Děti za pomoci svých rodičů vydlabávaly, tvořily dýním různé strašidelné obličeje a dováděly při doprovodných soutěžích. Vydlabané dýně můžete obdivovat ve vestibulu školy, kde zpestřily výzdobu, a také na strašidelné galerii nad vchodem školy. Připomínají dušičkový a halloweenský čas.
 
Dýňování Dýňování
 
 
 
 
 
 
VZDĚLÁVACÍ ZÁJEZD - NĚMECKO
   
Týden od 12. do 16. října strávila desetičlenná skupina osmáků a deváťáků v Berlíně. Jednalo se o zájezd s jazykovým kurzem, takže kromě poznávání se všichni zúčastnili i výuky němčiny v jazykové škole. Celý týden byli žáci ubytováni v německých rodinách, a tak měli ojedinělou příležitost vyzkoušet si znalost cizích jazyků, nejen němčiny, ale i angličtiny. Berlín je město s bohatou historií. Každé odpoledne se uskutečnil výlet. Navštívili jsme historické centrum – Ostrov muzeí, prošli ulicí Pod Lipami až k Braniborské bráně. Z paluby výletního parníku byl krásný výhled na Reichstag i moderní vládní budovy.  Významným milníkem německé historie byla Postupimská dohoda podepsána na zámku Cecilienhof v nedaleké Postupimi. I tu jsme navštívili. Plni dojmů a získaných jazykových dovedností jsme se v pátek vrátili domů.
 
Německo Německo  
 
 
 
 
 
 
EXKURZE - VÚV
   
Dne 16. 10. 2015 se žáci osmého ročníku zúčastnili exkurze do Výzkumného ústavu vodohospodářského v Praze na Podbabě. Pan Petr Bouška, náměstek ředitele pro výzkumnou a odbornou činnost, jim velmi poutavě představil výzkumný ústav. Žáci mohli nahlédnout do laboratoří, kde se měří radioaktivita vodních toků nebo kde se zkoumají bakterie obsažené ve vodě. Dále viděli modely vodních nádrží, na kterých se dělají pokusná měření, jejichž výsledky lze využívat při povodních. Součástí exkurze byla také prohlídka čistírny odpadních vod. Jako „pozornost“ jsme si z této čistírny přivezli řasy, které byly předmětem pozorování ve škole. Poznatky z této exkurze budou námětem dalších hodin chemie, kdy se budeme věnovat vodě, zdrojům, úpravě vody i čištění vody odpadní.
 
Exkurze Exkurze 
 
 
 
 
 
ATLETIKA PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY
   
Ve středu 30. září proběhl na naší škole již pátý ročník Atletického trojboje pro děti z mateřských škol. Akce se zúčastnilo 8 družstev, děti běhaly 50 metrů, skákaly do dálky a házely míčkem. Vítězem letošního ročníku se stala „domácí“ mateřská škola Stonožka, 2. místo obsadila MŠ Laurinka - Žabičky a pomyslná bronzová příčka patří dětem z MŠ Laurinka – Motýlci. Všechna družstva obdržela diplom, medaile a malou sladkost, první tři týmy si navíc odnesly na památku poháry. Poděkování za pomoc při organizaci akce patří žákům 7. A, kteří nejen, že měřili výkony dětí, ale pomáhali předškolákům i při vložených disciplínách, kterými byly např. střelba na branku, hopsání na skákacích balónech, házení na koš, překážková dráha apod.
 
Trojboj Trojboj 
 
 
 
 
 
PRVNÍ TŘÍDY A ZOO CHLEBY
   
Ve středu 23. 9. 2015 se všichni prvňáčci společně vydali na svůj první školní výlet do ZOO v Chlebech, kde pozorovali známé i méně známé tvory zvířecí říše, krmili přítulné kozy a dováděli na báječném dětském hřišti.
 
ZOO ZOO
 
 
 
 
 
ADAPTAČNÍ POBYT 6.B
   
První týden školního roku prožili žáci z 6. B na adaptačním pobytu. Společně odjeli do autokempu v Kosmonosích. Tady pro ně jejich paní učitelky připravily program zaměřený především na seznámení se a vybudování „dobré party“. Velkým přínosem bylo zapojení studentky Míši z Univerzity Karlovy, která pro seznamovací program vymyslela zajímavé a netradiční hry. Žákům přálo počasí, takže vyrazili na výlet na Michalovickou putnu. Společné fotografování ukončilo úspěšný „teambuilding“.
 
Adapťák Adapťák 
 
 
 
 
 
SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
   
Slavnostní zahájení školního roku 2015/2016 se uskutečnilo 1. 9. 2015.
 
První den První den