1 2 3 4 5 6 7
Kontaktní údaje
Základní škola a Mateřská škola
Mladá Boleslav
Jilemnického 1152,
293 01 Mladá Boleslav
Telefon: +420 326 201 911
Fax: +420 326 321 372
E-mail:
Web: http://www.6zsmb.cz
IČ: 75 034 034
SmartClass+ ze školy
SmartClass+ z domova
Partnerská škola
ZŠ Kupeckého
Přihlášení pro učitele
Uživatel:
Heslo:

Datum a svátek
Pátek, 18. října 2019
Svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
Předpověď počasí

Předpověď z webu METEOPRESS.
Projekty
(1) 2 »
Školní rok 2016-2017
  
 
Informace o školních akcích naleznete také na www.facebook.com/6zsmb.
 
 
Žáci 6.A absolvovali v průběhu června projektové vyučování. Cílem bylo seznámit se s prostředím týkajícího se nejznámější české knihy (bez nutnosti ji číst) - Babička, naplnit osnovy slohového učiva - projev ústní. Náplní se staly reportáž, poslech ukázek díla, exkurze a dramatizace.
Žáci byli nejprve rozděleni do dvou skupin – herci s natáčecím štábem (dramatické ztvárnění obsahové ukázky z literárního díla v dobových kostýmech), druhou skupinu tvořili výtvarníci, kteří se snažili zachytit kresbou ratibořický zámek (technika – uhel, rudka). Dále byla zajištěna exkurze s dobovými postavami v ratibořickém mlýnu, zámku a Starém bělidle. Pro žáky byl připraven pracovní list s úkoly o Babiččině údolí doplněné o úkoly s učivem dalších předmětů. Pracovnímu listu se žáci věnovali ve škole. Další aktivitou byly připravené reportáže o Babiččině údolí. V údolí samotném byly točeny exteriéry, komentář jednotlivých žáků byl nahrán ve škole. Výsledkem je ucelená reportáž, na které má střihem největší zásluhu Michael Dědek. 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Třídní den si děti z 1.B 1. června 2017 báječně užily. Vyrazily hned po tom, co si vzájemně popřály a napsaly přáníčka, na vycházku po dětských hřištích. Na tom prvním u koupaliště si vyzkoušely nová letadélka a pohrály si na pirátské lodi, dále se vyřádily na obou hřištích na Štěpánce. Tajný výlet byl zakončen sladkým zastavením v cukrárně na Starém městě a vodními hrátkami tamtéž. Jen tak tak, že stihly autobus, který je dovezl až ke škole právě včas, aby stihly oběd ve školní jídelně!
 
Třídní den Třídní den
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V úterý 30. 5. 2017 navštívily všechny čtvrté třídy středověkou vesničku řemesel Botanicus v Ostré. Kromě výroby svíček, mýdel či provazu si děti mohly vyzkoušet i rýžování zlata, lukostřelbu nebo si po výborném jídle odpočinout v zahradách s bludištěm.
 
Botanicus Botanicus
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dne 25. 5. 2017 se všichni naši prvňáčci zúčastnili tradiční akce Knihovny města Mladá Boleslav – Pasování prvňáčků do Řádu čtenářského. Všichni se celý rok pečlivě připravovali, takže velkou zkoušku zvládli všichni na výbornou a rytíř Řádu čtenářského toto potvrdil svým mečem. Jako odměnu si, kromě zážitků a drobného upomínkového předmětu, odnesli kartičku čtenáře, kterou budou jistě často používat, protože nyní jsou jim cesty k poznání už zcela otevřeny.
 
Pasování Pasování
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na konci měsíce dubna dorazily do školy čarodějnice. V pátek 28. 4. 2017 se na prvním stupni konal Čarodějnický rej. Děti se mohly zúčastnit několika třídních soutěží. Jednotlivé aktivity byly veskrze velmi strašidelné. Muselo se prolézt smrtící pavučinou, uvařit čarodobrou polévku, lovit z tajemného obsahu suroviny pro babí polévku, projít pavoučí stezkou a splnit další čarodějné úkoly. Oblíbenou disciplínou byl famfrpál. Každá třída si také odnesla diplom Řádu čarodějnic a mohla si za odměnu opéct na ohýnku na školní zahradě buřty. Velké poděkování si zaslouží čarodějnice a čarodějové z pátého ročníku, kteří čarodějnický den pod vedením velkých třídních čarodějek pro své spolužáky připravili.
 
Čarodějnice Čarodějnice
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Poslední historickou zastávkou v putování minulostí byl pro 4.B dvůr císaře Rudolfa II. Tam žáci zažili, jaké to bylo v renesanční době Zlaté Prahy, v alchymistické laboratoři bádali nad kamenem mudrců, se slavnými hvězdáři Tycho de Brahem a Johannesem Keplerem počítali dráhy hvězd a planet a někteří se na společenském žebříčku dvora vypracovali dokonce až na astronomy. Také se při výrobě vlastních souhvězdí dozvěděli o tom, jak se astronomie a astrologie využívá dnes a k čemu všemu lze využít hvězdy a nebe nad námi.
 
Rudolf II. Rudolf II.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Žáci 7. ročníků v rámci průřezového tématu ze zeměpisu „Evropa a svět nás zajímá“ zpracovali ve skupinách projekty na vybraný evropský stát. Každá skupina svůj projekt prezentovala před třídou, kdy seznámila spolužáky se zvyky, tradicemi, památkami, osobnostmi a dalšími zajímavostmi dané země. Nejpovedenější práce jsou k vidění ve škole v ulici Fotbalové.
 
Zeměpis Zeměpis
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tentokrát se 4.B vydala zpět v čase do doby husitské. Žáci si při výcviku vyzkoušeli základy šermu, běh v kroužkové zbroji či driblování v plátové rukavici, společně pak sestavili pravidla husitského tábora, vyslechli chorál Ktož sú boží bojovníci, svými matematickými výkony získali pro svůj tábor městská práva (hradební, mílové, várečné a další) a při tom se dozvěděli nejen mnoho poznatků o životě husitů a jejich době, ale i o samotném Janu Žižkovi.
 
Husiti Husiti 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Začátkem dubna k nám do školy přiletěl Dudek. Ilustrátor dětských knížek Adolf Dudek seznámil žáky od nejmenších až po sedmáky s kouzlem malování. Děti si hrály na malíře, prošly si pohádkami a ti větší vyzkoušeli, jak je jednoduché za použití geometrických tvarů zvládnout i náročnější kresby. Vzhledem k energii, která všechna vystoupení provázela a k aktivnímu zapojení vyučujících, se opravdu nikdo nenudil. Posíláme tedy pozdrav do Beskyd a těšíme se zase někdy...
 
Dudek Dudek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tradiční karneval, který pro naše nejmenší žáky zorganizovala školní družina, se konal ve středu 5. 4. 2017. Soutěžilo se, tančilo, děti si užily mnoho legrace.
 
Karneval Karneval
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Noc s Andersenem, která byla součástí velkého projektu v celé ČR, zažili naši nejmenší - prvňáci ve škole spali 31. 3. 2017. Pro děti to byla velmi zvláštní a první zkušenost přespat společně v naší škole.
 
Noc Noc
 
 
 
Ze čtvrtka 30. na pátek 31. března 2017 uspořádaly některé třídy prvního stupně Předvečer s Andersenem, během něhož každá třída absolvovala různé aktivity, mezi nimi diskotéku, všemožné hry. Žáci vyplňovali pracovní listy, ve kterých se dozvěděli nové informace o Čtyřlístku (kterému byl letošní ročník Noci s Andersenem věnován), ale v neposlední řadě se večer věnovali čtení vlastních knížek.
 
Předvečer s Andersenem Předvečer
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V úterý 28. 3. 2017 zažili naši žáci velmi netradiční aktivitu. U příležitosti Dne učitelů byl připraven projekt UČITELÉ BEZ HRANIC. Více jak desítka pedagogů z partnerské školy ze slovenského Pezinku zavítala do Mladé Boleslavi, aby novým věcem a v cizím jazyce naučili žáky ze Šestky. Žáci zažili netradiční výuku hudební výchovy, zeměpisu nebo cizích jazyků, pozadu nezůstaly ani děti z prvního stupně. Cílem této spolupráce bylo oživení výuky a také seznámení se s naším blízkým sousedním státem a jeho jazykem. Ve stejný čas učila skupinka pedagogů z naší školy na ZŠ Jána Kupeckého v Pezinku. Tento projekt tzv. výměny učitelů byl realizován již podruhé.
 
 
Projekt Projekt
Projekt Projekt
 
Projekt 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V úterý 21. 3. 2017 přivítali naši prvňáčci nastávající roční období v barvách jara a jarních kostýmech při projektovém dnu Slavnost jara.
Ráno je přivítala paní Jaro a požádala je, aby jí pomohli zahnat paní Zimu splněním několika úkolů, které paní Zimu přesvědčí o tom, že už je čas předat žezlo Jaru. Dětem se úkoly podařilo splnit a mohly se vydat na procházku po stopách Jara, nahlédnout do zahrádek, pozorovat první jarní kytičky a pučící stromy. U Klenice vyrobily z větviček a příze zahrádky pro nové kytičky a přesvědčily se o tom, že Jaro má svou vládu už pevně v rukou.
 
Jaro Jaro
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Díky zimě bohaté na sněhovou nadílku máme v tomto školním roce úspěšně za sebou tři lyžařské výcviky - zimní soustředění. Zázemí nám poskytla se vším komfortem bouda Hadovka v krkonošských Vítkovicích. Na skvělé podmínky pro sjezdové lyžování i výcvik na běžkách mohou žáci s radostí vzpomínat.
 
LVK LVK 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Projekt Příběhy našich sousedů, na kterém se podíleli naši žáci z osmého ročníku, vyvrcholil závěrečnou prezentací ve středu 15. 3. 2017. I když se naše týmy neumístily na předních místech, žáci si za práci na projektu zaslouží pochvalu. Do databáze pamětníků budou díky nim vloženy rozhlasové reportáže o Marii Rypáčkové a Václavu Bečvárovském.
 
Příběhy našich sousedů Příběhy našich sousedů
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve čtvrtek 23. 2. 2017 se odpoledne utkaly tři desátky dětí z prvního stupně v recitaci. Slyšeli jsme mnoho veselých básniček, výkony recitátorů byly na vysoké úrovni. Porota měla při výběru těch nejlepších těžký úkol. Vítězům přejeme úspěch i v okresním kole.
 
Recitace Recitace
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V pondělí 13.2. 2017 se třída 4.B proměnila na pravěkou jeskyni. Žáci – pralidé – usilovali během mnoha úkolů o přežití své tlupy, společnými silami se snažili nasbírat dostatek surovin, kůže, pazourků a obilí, aby jejich tlupa nehladověla a nevymřela, což se nakonec všem podařilo. Vyzkoušeli si také směnný obchod a dozvěděli se mnoho zajímavostí o této době.
Druhou historickou etapou v pořadí, kterou si žáci 4.B vyzkoušeli na vlastní kůži, bylo období Slovanů. Žáci prošli zkouškami všech možných slovanských bohů od Peruna až po Moranu, zvolili svého nového knížete a naučili se slovanský chorál.
 
Projekt Projekt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hledání skřítka Šesťáčka je již tradiční povánoční akcí na naší škole. Ve středu 8. 2. 2017 tu bylo pro děti připraveno několik úkolů, ve kterých si předškoláci nebo naši nejmenší vyzkoušeli své znalosti a dovednosti. Na závěr se každé z dětí osobně seznámilo se skřítkem Šesťáčkem, který jim také předal odměnu za úspěšné splnění všech úkolů.
 
Skřítek Skřítek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V náročných extrémních podmínkách se v úterý 31. 1. 2017 uskutečnil již 5. ročník školního závodu Golden Spike Chlum. Na krásné zasněžené trati, avšak při nevlídném počasí soupeřila stovka závodníku z řad žáků druhého stupně. V cíli je podpořil tradiční patron závodu, první náměstek mladoboleslavského primátora Jiří Bouška, na dálku závod sledoval a naše žáky pozdravil olympionik Lukáš Melich, který se bohužel nemohl ze zdravotních důvodů osobně zúčastnit. Závod také absolvovala skupinka žáků ze slovenské partnerské školy z Pezinku. Na pomyslném nejvyšším stupni stanuli Veronika Habová, Matouš Vrabec, Adéla Čadová a Jakub David. Všem vítězům blahopřejeme a ostatním žákům a žákyním děkujeme za účast a za odhodlání vydat své veškeré síly v tomto těžkém závodě. Na závěr akce se žáci na Chlumu zahřáli horkým čajem, obdrželi i svůj výpis pololetního vysvědčení a vydali se relaxovat do plaveckého bazénu nebo sportovat do nové haly.

Celý závod sledovala i kamera České televize, která přinesla reportáž na ČT sport.

Výsledky jsou uvedeny na sportchallenge.cz.
 
Golden Spike Chlum Golden Spike Chlum
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Žáci 4. C si svůj TŘÍDNÍ DEN užili. Ráno 24. 1. 2017 odjeli od školy na zasněžený svar do Turnova, kde měli možnost změřit své lyžařské dovednosti. Malá skupinka „bobistů“ si vytvořila jízdní dráhu na protějším svahu.
 
Třídní den Třídní den
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dívky z 8. A  - Týna Lechnerová, holky Sajdlovy, Týna Piotuchová, Zuzka Kábrtová a Bára Chaloupková - se rozhodly zapojit do charitativního projektu Sněhuláci pro Afriku. Jejich snahu se rozhodli podpořit i učitelé finančním obnosem věnovaným neziskové organizaci Kola pro Afriku, která tento projekt zastřešuje. Organizace shromažďuje v naší republice nepotřebná kola a opravená je poté převáží potřebným dětem do zemí napříč Afrikou. Vybraný finanční obnos bude věnován na přepravu kol africkým dětem, aby se snadněji dostávaly do škol i na kilometry vzdálené.
S vybranou částkou zašleme i fotografii našeho fešáka, který se zapojí do soutěže o nejoriginálnějšího sněhuláka.
Rádi bychom tímto poděkovali nejen zainteresovaným učitelům, ale i dívkám.
 
Sněhulák Sněhulák
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finsko Finsko 
 
 Ve čtvrtek 12. 1. 2017 uvítala naše škola delegaci z finského města Vantaa, která je v Mladé Boleslavi na partnerské návštěvě. Žáci osmého a devátého ročníku měli možnost s hosty komunikovat v anglickém jazyce a dozvědět se mnoho zajímavých informací o Finsku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V rámci projektu Cestujeme po krajích ČR se žáci 4.B proměnili na pár hodin vlastivědy v cestovní kanceláře a reklamní agentury, z nichž každá předložila spolužákům kompletní zájezd do zadaného kraje, vyhledala a představila největší zajímavosti a nacvičila reklamní scénku na produkt z daného kraje. Ze všech referátů pak vytvořili společnou mapu ČR se všemi zajímavostmi a odkazy na vypracované zájezdy.
 
CK CK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V pátek 6. ledna 2017 navštívili školu Tři králové. Mudrci z Východu požehnali v každé třídě a svou formuli žehnání také tradičně zapsali K†M†B.
 
Tři králové Tři králové
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Před Vánoci, ve čtvrtek 22. 12. 2016, se konala v mladoboleslavském Domě kultury školní Pohádková vánoční akademie. Žáci si pod vedením jednotlivých vyučujících připravili pro své rodiče a kamarády kouzelná vystoupení. Děkujeme všem učitelům za přípravu, rodičům za podporu a dětem za úžasné představení.
 
Akademie Akademie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vánoce by měly být především obdobím klidu, lásky a radosti, chvílemi, které trávíme se svými nejbližšími. Avšak ne každý má takové štěstí. Proto jsme se rozhodli propojit hodiny občanské a výtvarné výchovy a ve spolupráci 6.A a 8.A vykouzlit úsměv všem babičkám a dědečkům z místního domova seniorů. Věříme, že námi vyrobené maličkosti je potěšily. Všem zúčastněným, žákům a především paní učitelce Duškové a paní učitelce Hanušové děkujeme.
 
Senioři Senioři
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7. 12. 2016 navštívili žáci pátých tříd a 3.A svíčkárnu a čokoládovnu Rodas Šestajovice. Dozvěděli se něco o výrobě čokolád, sběru kakaových bobů, náhražkách, které najdeme na pultech v obchodech, a vyrobili si vlastní belgickou čokoládu s přísadami dle libosti. Také zjistili rozdíly mezi knoty, a jak se vyrábí svíčky. Nakonec si namíchali sůl do koupele a obarvili dvě bílé svíčky. Odvezli si domů spoustu dárečků a hlavně zážitků a dobré nálady. Podobnou exkurzi absolvovaly před vánočními svátky také další třídy prvního stupně.
 
Šestajovice Šestajovice
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve středu 7. 12. 2016 proběhlo v některých odděleních školní družiny předvánoční tvoření s rodiči. Rodiče společně se svými dětmi mohli vyzkoušet výrobu adventních věnců, zdobení perníků nebo výrobu vánoční dekorace.
 
Advent Advent
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kdo to klepe - bílý pán - MIKULÁŠ dnes přišel k nám - ANDĚL a ČERT přišli s ním - zjistit jestli nezlobím.
 
Mikuláš Mikuláš
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prostranství před školou se ve čtvrtek podvečer 1. 12. 2016 zaplnilo rodiči, aby si poslechli adventní pásmo písní a koled v podání žáků naší školy. Během vystoupení došlo i na rozsvěcení vánočního stromu před školou. Všichni se mohli zahřát horkým čajem a zakousnout do voňavé vánočky. Děkujeme dětem i organizátorům za navození vánoční atmosféry.
 
Rozsvěcení Rozsvěcení
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dne 1. 12. 2016 jsme s vybranými žáky druhého stupně navštívili Vídeň. Náš poznávací výlet začal v Schönbrunnu, kde jsme se dozvěděli informace z historie rodu Habsburků. Potom jsme pokračovali do centra Vídně. Zde nám průvodce ukázal nejdůležitější historické památky. Zlatým hřebem dne byla návštěva nejstaršího adventního trhu, na kterém jsme načerpali vánoční atmosféru. Během našeho výletu jsme získali mnoho poznatků o historii a zároveň jsme procvičili cizí jazyk při nakupování suvenýrů a pamlsků.
 
Vídeň Vídeň
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Třída 5.C prožívala ve středu 2.11. „Dušičkové spaní ve škole“. Žáci si přinesli potraviny a ve skupinkách chystali chlebíčky a jednohubky, na kterých si potom společně pochutnávali. Zažili chvilkovou diskotéku se svítícími náramky a následně zavzpomínali na své zesnulé. Odvážlivci se prošli po noční škole a den zakončila paní učitelka čtením před spaním.
 
Dušičky Dušičky
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve čtvrtek 20. 10. 2016 se dvě tříčlenná družstva za 7.B úspěšně zúčastnila přírodovědné soutěže „Za našimi stromy“. Na školáky čekalo celkem sedm úkolů, na šesti stanovištích poznávací úlohy a nakonec sportovní soutěž. Každé družstvo pak zasadilo podél pěší cesty z Debře do Mladé Boleslavi jeden hloh.  Děkujeme za dobrou reprezentaci školy.
 
Stromy Strom
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Zaplněná školní jídelna rodiči a dětmi zažila ve čtvrtek 20. 10. 2016 dýňování. Školní družina si opět připravila tuto oblíbenou akci. Žáci naší školy se svými rodiči vydlabávali velké i malé dýně, které společně dotvoří výzdobu školy. Během odpoledne si mohli žáci také zasoutěžit nebo si nechat namalovat různé motivy na obličej či jiné části těla. Děkujeme všem za účast a těšíme se na další společné akce.
 
Dýně Dýně
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Stovka dětí prvního stupně se v neděli 16. 10. 2016 zúčastnila Podzimního putování se Šestkou. Pro žáky byla v parku Štěpánka přípravena celá řada pohádkových soutěží, ve kterých dokázali své dovednosti a znalosti. V cíli - na školní zahradě si mohli společně s rodiči opéct vuřty, relaxovat nebo si pohrát s kamarády. Děkujeme všem organizátorům z řad našich paní učitelek a rodičům za přízeň a podporu při společných akcích.
 
Podzim Podzim
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Podzimní exkurze zavedla žáky devátého ročníku do Turnova - jako součást výuky přírodopisu navštívili mineralogickou expozici Muzea Českého ráje. Doplněním programu úterního dne byla i návštěva zámku Hrubý Rohozec.
 
Turnov Turnov
 
 
 

Školní rok 2014-2015
 
 
  
 
Blíž k přírodě
 
Třída 6.A zvítězila ve výtvarné soutěži projektu Blíž přírodě společnosti NET4GAS, do které je přihlásila paní učitelka výtvarné výchovy  Lucie Auerswaldová Babáková. Odměnou byl výlet za handicapovanými zvířaty do Pátku u Poděbrad, který pro ně získala za svůj výtvarný počin Adéla Čadová.
 
 Pátek  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Diplom 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Projekt - Věda má budoucnost
 
Naši žáci byli dne 2. 6. 2015 na prestižní půdě Akademie věd ČR oceněni firmou Škoda Auto za realizaci svých nápadů v rámci projektu Věda má budoucnost. Žáci se na projektu podílí pod vedením paní učitelky Svárovské na kroužku robotiky.
 
Diplom 
 
 Akademie věd ČR
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Atletický trojboj - Benátky nad Jizerou
 
Žáci z prvního stupně vybojovali na tradičním atletickém trojboji dne 27. 5. 2015 v Benátkách nad Jizerou bronzové medaile. V konkurenci třinácti škol okresu potvrdily naše mladé sportovní naděje, které se nominovaly na reprezentaci školy svými výkony na školní olympiádě, skvělou formu a chuť závodit. Děkujeme za snahu a reprezentaci školy.
 
Diplom  
 
 
 
Trojboj 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
OVOV - krajské kolo Čáslav
 
Družstvo naší školy ve složení Sajdlová Lenka, Sajdlová Pavla, Andělová Tereza, Koutníková Nikola, Šlechta Sebastian, Štipl Jakub, Hojka Václav a Dutý Šimon zvítězilo v krajském kole Odznaku všestrannosti olympijských vítězů 21. 5. 2015 v Čáslavi a vybojovalo postup na republikové finále! Blahopřejeme.
 
OVOV  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
POHÁR ROZHLASU - krajské kolo Kolín
 
Žáci a žákyně všech kategorií byli na soupisce závodníků krajského kola atletické soutěže – POHÁRU ROZHLASU, v úterý 19. 5. 2015 v Kolíně. Ve velké konkurenci základních škol východní části Středočeského kraje všichni s vypětím sil v deštivém počasí bojovali, aby získali pro svůj tým body. Ve starších kategoriích si někteří zlepšili své osobní výkony, na medailové pozice nakonec chlapci i dívky nedosáhli. Mladší žáci se s nepatrnou bodovou ztrátou na nejlepší soupeře umístili na bronzové příčce a mladší žákyně svým umem ukázaly neporazitelnost a odvezly si z Kolína zlaté medaile. S napětím očekávají, zda je jejich součet bodů posune do republikového finále. Jednotlivé výkony jsou v rubrice výsledky – na stránkách atletického svazu.
 
Kolín  
 Kolín
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PYTHAGORIÁDA - okresní kolo
 
Dne 12. 5. 2015 proběhlo v DDM okresní kolo matematické soutěže - Pythagoriády. Naši žáci se stali úspěšnými řešiteli. Šimon Dutý ze 7.A obsadil výborné 1. - 2. místo, Ivan Vilém Bartoníček z 8.A skončil na 14. - 18. místě a Jan Šelder z 5.C se umístil na 6. - 8. místě. Děkujeme všem zúčastněným a úspěšným řešitelům blahopřejeme.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
POHÁR ROZHLASU - okresní kolo
 
Žáci a žákyně naší školy zabojovali v okresním kole atletické soutěže a ve všech kategoriích si zajistili postup do krajského kola 2015.
 
Pohár rozhlasu
 
Pohár rozhlasu 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ATLETICKÝ ČTYŘBOJ - okresní kolo 2015
 
Vítězové v kategiích starších žáků i starších žákyň.
 
Čtyřboj  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
OVOV - okresní kolo
 
Školní tým ve složení Koutníková Nikola, Sajdlová Lenka, Sajdlová Pavla, Andělová Tereza, Hojka Václav, Uchytil Lukáš, Štipl Jakub a Šlechta Sebastián zvítězil 23. 4. 2015 v okresním kole Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Blahopřejeme.
 
 
OVOV  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
REPUBLIKOVÉ FINÁLE VE FLORBALU ZŠ PRVNÍHO STUPNĚ
 
Žákyně prvního stupně bojovaly za podpory obecenstva v republikovém finále florbalového turnaje Think.Blue Cup 17. 4. 2015 v Praze. Z těžkých bojů si domů přivezly nádherné florbalové zážitky, skončily těsně pod medailovými příčkami - na čtvrtém místě.
 
Florbal Florbal
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
REPUBLIKOVÉ FINÁLE ZŠ VE FLORBALU
   
 Na finálovém turnaji ZŠ ve florbalu v kategorii mladších žákyň ročníku 2014/2015 nenašlo naše družstvo dívek v Kopřivnici přemožitele.
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V PŘESPOLNÍM BĚHU
 
V sobotu 21.3.2015 se naši žáci zúčastnili MČR v přespolním běhu v Rumburku. Z mladších žákyň to byly Adéla Čadová, Lenka Sajdlová a Pavla Sajdlová. Za mladší žáky závodili Jakub David a Adam Lašák a jediné zastoupení ze straších žáků zajistil Jakub Štipl. I když se nikdo ze zúčastněných na stupně vítězů nedostal, ve velmi početných běžeckých skupinách se neztratili a podali výborné výsledky.
Adéla Čadová 16. místo (41)
Pavla Sajdlová 18. místo (41)
Lenka Sajdlová 29. místo (41)
Jakub David 31. místo (51)
Adam Lašák 41. místo (51)
Jakub Štipl 47. místo (59)
 
Rumburk  
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
OKRESNÍ KOLO DĚTSKÉ SCÉNY
 
Ve středu 18. března 2015 se na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře konalo okresní kolo recitační soutěže. Za naši školu bojovala Sofie Janebová, Michael Horáček, Emma Babáková, Klára Marie Neradová, Kamila Dušičková a Amálie Poklembová. V silné konkurenci jsme se neztratili a získali jsme čestné uznání (K. Dušičková), 2. místo (E. Babáková) a místo 3. (M. Horáček). Do krajského kola nás pojede reprezentovat Emma a Michael. Budeme jim držet pěsti.
 
Recitace   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FLORBALOVÝ TURNAJ PRVNÍHO STUPNĚ - TOP 8 - CHLAPCI
 
17.3.2015 se chlapci I. stupně zúčastnili turnaje nejlepších osmi týmů z Čech, kde bojovali o postup na republikové finále. Na soupeře však nestačili a obsadili 7. místo, což je 13-té až 14-té místo v celé České republice.
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
FLORBALOVÝ TURNAJ PRVNÍHO STUPNĚ - TOP 8 - DÍVKY
 
Dne 16. 03.2015 se dívky z prvního stupně naší školy zúčastnily turnaje ve florbalu Think Blue.Cup – TOP 8 ZÁPAD. První zápas, který dívky čekal, byl proti ZŠ Soběslav. Byl to těžký zápas, ale nakonec ho dívky vyhrály 10:4. Hned po skončení prvního zápasu naše hráčky čekala zpráva, že družstvo ZŠ Abertamy nedorazilo, takže náš tým kontumačně vyhrál 5:0. Poslední zápas v základní skupině byl proti ZŠ Smržovka. Tento zápas byl těžký nejen pro hráčky, ale i pro trenéra, protože po prvním poločase naše dívky prohrávaly. V kvalitním druhém poločase ale vývoj utkání obrátily a vyhrály. Zajistily si tak postup do semifinále. V něm naše dívky opět narazily na družstvo ZŠ Smržovka, ale tentokrát je svou perfektní hrou porazily 7:0. Ve finále se naše dívky střetly se ZŠ Horáčkova z Prahy, bohužel podlehly soupeři 0:6.
V TOP 8 Západ náš tým nakonec obsadil 2. místo a postoupil do SUPER FINÁLE o titul mistryň ČR, které se bude konat 17. 04. 2015 v Praze. Zde budeme již podruhé obhajovat republikový titul. Všem dívkám děkujeme za výbornou hru a držíme palce v republikovém finále.
 
 
Florbal  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PŘESPOLNÍ BĚH RUMBURK - KRAJSKÝ PŘEBOR
 
V sobotu 14. 3. 2015 se za velmi nepříznivého počasí žáci sportovních tříd zúčastnili Přeboru Libereckého Kraje v Přespolním běhu. Nejlépe se s tratí dokázaly poprat mladší dívky, když na prvním a druhém místě doběhla Lenka a Pavla Sajdlová a na nepopulárním čtvrtém místě v souboji na pásce Adéla Čadová. Z chlapců nejlépe zaběhl v kategorii starších žáků Daniel Haba na pátém místě.
 
Rumburk  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
KONVERZAČNÍ SOUTĚŽ
 
Dne 18. 2. 2015 se konalo okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Zúčastnily se ho dvě žákyně z deváté třídy. Linda Hudcová obsadilo výborné 5. místo a Marie Dědková se umístila na místě dvanáctém.
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA
 
V úterý 17. 2. se na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře uskutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentovali v kategorii A - Ondřej Pokovič a Jiří Drbout, v kategorii B - Zbyněk Pavlík a Michal Melich, v kategorii C - Tomáš Suchý a Adéla Skalská. Tito žáci se umístili na 1. a 2. místě ve školním kole, které proběhlo v průběhu ledna. Školního kola se zúčastnilo celkem 30 zájemců o zeměpis. V okresním kole nejlepšího umístění dosáhli žáci nejstarší kategorie C – Tomáš Suchý obsadil 6. místo a Adéla Skalská 10. místo. Gratulujeme a všem děkujeme za reprezentaci školy. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ELIMINAČNÍ TURNAJE VE FLORBALU
 
18. 2. 2015 se chlapci z prvního stupně zúčastnili v Praze krajského kola Think Blue Florbal Cupu. V turnaji ve skupině nejprve podlehli ZŠ Štěchovice 13:5, poté vyhráli nad ZŠ Velký Osek 11:3 a z druhého místa postoupili do semifinále, kde porazili prvního z druhé skupiny a postoupili do finále o postup do TOP 8 Západ. Ve finále se opakovalo první utkání ze skupiny se ZŠ Štěchovice. Tentokrát chlapci nezaváhali a soupeře v těžkém zápase porazili 11:10. Družstvo ve složení Vincent Balon, Patrik Solnička, Michal Němeček, Daniel Sluka, Jakub Toušek a Matouš Vrabec postoupilo mezi osm nejlepších družstev z Čech a v březnu si zahraje turnaj o postup mezi nejlepších šest týmů ČR.
Úspěch zaznamenaly i dívky z prvního stupně, které turnaj eliminace vyhrály 19. 2. 2015 a také postoupily mezi TOP týmy.
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
 
Diplom 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 Blahopřejeme žákyni 9.A Marii Dědkové za skvělé výsledky při srovnávacím testování SCIO.
 
Certifikát 
 
 
 
 
 
 
 
KRAJSKÁ KOLA VE FLORBALU
 
V pondělí 8. 12. 2014 se družstvo mladších dívek zúčastnilo Krajského přeboru družstev ve florbalu. Po třech vítězstvích ve skupině postupně dívky porazily Týnec n/L, Beroun a Rakovník a postoupily do finálové skupiny, kde porazily domácí Kutnou Horu a Příbram. Z prvního místa postoupily na kvalifikaci o republikové finále, která se koná 28. 1. 2015 v Plzni.
 
Diplom 
 
V úterý 16. 12. proběhlo v Benešově krajské kolo Florbal cupu - kategorie III. chlapců. Hrálo se ve dvou halách a naši chlapci nejdříve v základní skupině porazili ZŠ Neratovice a následně podlehli domácímu Benešovu – ZŠ Dukelská. Ze skupiny postoupili z druhého místa a ve vyřazovací fázi turnaje pak postupně porazili ZŠ Křivoklát a ZŠ Králův Dvůr. Tato vítězství je posunula mezi poslední čtyři týmy a následoval přesun do jiné haly. V boji o finále jsme jednoznačně porazili ZŠ Černošice a mohli se zároveň radovat z postupu do Kvalifikace o republikové finále. Ve finále jsme narazili na favorizovanou domácí ZŠ Benešov - Jiráskova (vloni 2. místo na MČR). V zápase, ve kterém jsme byli lepší, jsme bohužel neměli štěstí. Poté, co jsme vedli 1:0 a neproměnili řadu dobrých šancí, jsme si dali jeden gól vlastní a druhý jsme dostali po chybě minutu před koncem. Zisk poháru a stříbrných medailí nás posunul do bojů o republikové finále, které se uskuteční koncem ledna v Liberci. Vzhledem ke zlepšujícím se výkonům během turnaje nejsme snad ani na této úrovni bez šance. Chlapcům blahopřejeme a děkujeme za dobrou reprezentaci školy.
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
BOBŘÍK INFORMATIKY
 
Žáci pátých tříd se zúčastnili 7. ročníku národní soutěže Bobřík informatiky. 1. místo ve své kategorii získaly dívky z 5.B Hana Zachařová a Eliška Pivoňková. Gratulujeme.
 
Bobřík informatiky  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
OKRESNÍ KOLA - FLORBAL CUP
 
V úterý 14. 10. a ve čtvrtek 16. 10. 2014 se v městské hale uskutečnila okresní kola přeboru škol ve florbalu mladších chlapců a dívek. Dívky hrály systémem “ každý s každým“ a ve čtyřech zápasech nenašly přemožitelky. Při celkovém skóre 30:2 jasně zvítězily. Chlapci, vzhledem k tomu, že bylo přihlášeno 14 škol, byli rozděleni do čtyř základních skupin. Náš tým porazil postupně ve skupině 6:0 7. ZŠ MB, 5:0 ZŠ Kosmonosy a v semifinále po řadě neproměněných šancí 2:1 2. ZŠ MB. Ve finále jsme pak zdolali 9. ZŠ MB a mohli se podobně jako dívky radovat z poháru pro vítěze a postupu do krajského kola. 23. 10. a 30. 10. pokračovala kola turnaji staršího žactva. I zde podali žáci a žákyně dobré výkony, na postup však čtvrté, respektive druhé místo nestačilo.
 
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FINÁLE KPD - nejmladší žáci a žákyně
 
V sobotu 4. 10. 2014 se družstva nejmladších žáků a žákyň Atletického oddílu Mladá Boleslav ve spolupráci s žáky 6. ZŠ zúčastnila finále KPD Libereckého kraje. Závody probíhaly na městském stadionu v Mladé Boleslavi za velké podpory rodičů. I přes neúčast některých nominovaných žáků z důvodu soukromých povinností se nám podařila sestavit konkurenceschopná družstva, která vybojovala dvě medaile. Dívky skončily na druhém místě, chlapci obsadili místo třetí. Z jednotlivců nejlépe bodovali Albert Sommer a sestry Sajdlovy. Všem děkujeme za výbornou reprezentaci školy i atletického oddílu.
 
 
Finále  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PŘESPOLNÍ BĚH
 
Ve středu 1.10.2014 se uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu kategorií I. - V., tedy pro základní i střední školy. Závody probíhaly v nově revitalizovaném parku Štěpánka, organizaci zajistila AŠSK ve spolupráci s 6.ZŠ. V každé kategorii za každou školu soutěžilo jedno pětičlenné družstvo, ze kterého se čtyři nejlépe umístění závodníci počítali do celkového hodnocení. Naše škola obsadila hned osm kategorií z deseti vypsaných a ve velké konkurenci se nominovaní běžci neztratili.

Kat. I. - dívky 5. místo, chlapci 2. místo
Kat. II. - dívky 1. místo, chlapci 2. místo
Kat. III. - dívky 2. místo, chlapci 1. místo
Kat. IV. - dívky 7. místo, chlapci 3. místo

Z jednotlivců se nejlépe ve svých kategoriích umístili na druhém místě Lucie Jirásková, Daniel Sluka, Pavla Sajdlová a Daniel Haba. Na třetím místě pak Veronika Milerová a František Kareš. Všem závodníkům děkujeme za výbornou reprezentaci školy a žákům 9.A za pomoc a organizaci při závodech.
 
Přespolní běh Přespolní běh
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FINÁLE KPD
 
V neděli 28. 9. 2014 se družstva mladších žáků a žákyň atletického oddílu Mladá Boleslav ve spolupráci s žáky 6.ZŠ zúčastnila finále KPD Libereckého kraje. Dívky obsadily konečné 3. místo. Chlapci získali metu nejvyšší, tedy nádherné 1. místo. Všem děkujeme za výbornou reprezentaci a zviditelnění mladoboleslavské atletiky a těšíme se na další úspěchy.
 
 
Finále KPD 
 
Školní rok 2015-2016
 
   
 
VÝTVARNÁ SOUTĚŽ 
 
Antonín Pospíšil a Ondřej Pokovič ze 7.A zabodovali ve výtvarné soutěži "Voda jako povolání" organizované Ministerstvem zemědělství ČR při příležitosti Světového dne vody 2016. Jejich práce v kategorii Hra byla oceněna finálovou nominací. Blahopřejeme chlapcům a děkujeme paní učitelce výtvarné výchovy Lucii Auerswaldové za zapojení do soutěže.
 
Soutěž 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
KRAJSKÉ PŘEBORY MLADŠÍCH ŽÁKŮ 
 
V neděli 5. 6. 2016 se uskutečnily v Jablonci nad Nisou Přebory jednotlivců Libereckého kraje mladších žáků v atletice, kterých se zúčastnili žáci naší školy pod hlavičkou boleslavského atletického oddílu. Hned v první disciplíně na 4 x 60 m si zlato vybojovala nejprve štafeta chlapců ve složení Šebek, Tomšík, Hofman a Sommer a bronz dívky ve složení Zbíralová, Štanderová, Stránská a Habová. V individuálních disciplínách se nejlépe prosadil Albert Sommer, který se stal Přeborníkem Libereckého kraje mladších žáků ve vrhu koulí a stříbrný v běhu na 60 m. Další stříbrné medaile získali v běhu na 800 m Ondřej Tomšík a Veronika Habová a ve skoku vysokém Jan Hofman. Bronz získaly v hodu kriketovým míčkem Lenka Sajdlová a v běhu na 60 m přes překážky Eliška Vizingrová. Všem zúčastněným blahopřejeme a medailistům gratulujeme.
 
Přebory Přebory
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Diplom 
 
 
 
Pohár rozhlasu 
 
 
 
 
 
 
 
 
Certifikát 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
Trojboj
 
 
 
ATLETICKÝ TROJBOJ - BENÁTKY NAD JIZEROU 
 
Dne 25. května 2016 se v Benátkách nad Jizerou uskutečnil již 18. ročník Atletického trojboje pro děti 2. - 5. tříd. Naše škola se těchto závodů zúčastnila ve složení Lada Máková, Tereza Pondělíčková, Radka Židová, Veronika Milerová, Josef Vinš, Tobiáš Vaněk, Tomáš Vrba a Tomáš Bačina. Reprezentace naší školy to byla opravdu skvělá, neboť toto osmičlenné družstvo obsadilo vůbec poprvé 1. místo a získalo zlaté medaile. Na druhém místě skončila domácí ZŠ Benátky a třetí místo obsadila 7. ZŠ. Tomáš Bačina se navíc stal celkovým vítězem v konkurenci čtyřiceti osmi chlapců.  
 
 
Diplom 
 

 
Diplom 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
OVOV 
 
 
OVOV - KRAJSKÉ KOLO V ČÁSLAVI 
 
V úterý 17. 5. 2016 se výběr žáků naší školy zúčastnil krajského kola OVOV v Čáslavi. V soutěži jednotlivců, v kategorii dívek 03 obsadila Lenka Sajdlová 1.místo a vybojovala si přímý postup na republikové finále do Brna. Hned za ní se na 2. místě umístila Bára Chaloupková. V kategorii dívek 02 obsadila Adéla Čadová 3. místo. V soutěži družstev se výběr ve složení – Roman Moc, Jiří Drbout, Tomáš Horák, Jakub David, Lenka Sajdlová, Pavla Sajdlová, Tereza Andělová a Bára Chaloupková, umístil na 3. místě. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pohár rozhlasu 
 
 
 
Pohár rozhlasu 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Čtyřboj 
 
Okresní kolo atletického čtyřboje 
 
starší žáci - 3. místo, starší žákyně - 1. místo 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
OVOV - 2016 - okresní kolo 
 
1. místo
 
 
OVOV  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Čestné uznání pro Sofii Annu Janebovou 
 
Ve velké konkurenci recitátorů krajského kola recitační soutěže Dětská scéna v Kolíně získala Sofie Anna Janebová z 3.D čestné uznání za svůj projev a básnický výstup. Blahopřejeme.
 
Kolín  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sourozenci Habovi ovládli Štěpánku 
 
V sobotu 2. 4. 2016 se v lesoparku Štěpánka uskutečnily Krajské přebory Libereckého kraje v přespolním běhu. Z naší školy se v kategoriích od nejmenších předžáků, až po dorostence zúčastnilo přes 60 běžců. Nejlepších výsledků dosáhli sourozenci Habovi, když Veronika ovládla kategorii mladších žákyň a Daniel kraloval starším žákům. Na medaili ještě dosáhla mladší žákyně Lenka Saidlová a předžákyně Veronika Milerová, když obě obsadily shodně třetí místa.
 
 Štěpánka Štěpánka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
REPUBLIKOVÉ FINÁLE VE FLORBALU 
 
 
Naši chlapci skončili v republikovém finále Sportovní ligy ZŠ o Pohár ministryně školství ve florbalu na čtvrtém místě. I když si téměř sáhli na finále, nakonec si odnesli "bramborové" medaile. Nemají se však za co stydět, kapitán Honza, Sebastián i Zdeněk v turnaji zářili a odnesli si svá individuální ocenění. Hoši, děkujeme.
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Po vyhraných turnajích okresu, kraje a eliminace tří krajů se družstvo ve složení CHMELAŘOVÁ Barbora, PELCOVÁ Barbora, ČADOVÁ Adéla, CHALOUPKOVÁ Barbora, KÁBRTOVÁ Zuzana, LECHNEROVÁ Kristýna, VENEROVÁ Veronika, ŽBÁNKOVÁ Markéta, ČERNOUŠKOVÁ Anna, BAUEROVÁ Kristýna a STEHLÍKOVÁ Adéla (pro nemoc se nemohly zúčastnit hráčky z předchozích kol HAŠKOVÁ Tereza a ŠINDLEROVÁ Magdaléna) zúčastnilo 10. – 11. 3. 2016 LEXX republikového finále turnaje školních družstev ve florbalu v Benešově.
Na turnaj se probojovalo šest nejlepších družstev z celé republiky. Družstva byla rozdělena do dvou tříčlenných skupin. Děvčata z naší školy v prvním zápase porazila domácí benešovskou školu 9:0 a v druhém ZŠ Otická, Opava 7:2. Po postupu z prvního místa do semifinále se družstvo dívek utkalo s pražskou školou Campanus a výhra 6:2 je posunula až do finále. Z druhého semifinále se probojovala děvčata z domácí školy, a tedy finále bylo opakováním zápasu ze skupiny. Toto utkání již nebylo tak jednoznačné a naše dívky po dvou obdržených, nešťastně tečovaných gólech musely dotahovat. Obrat se podařil až tři minuty před koncem a po výhře 4:3 se dívky ze 6. ZŠ staly po druhé v řadě mistryněmi republiky školních družstev ve florbalu.
 
Diplom 
 
 Benešov
 
 
 
Benešov 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Žáci 3.D Sofie Janebová a Aleš Chmelař se prosadili v okresním kole recitační soutěže Dětská scéna, která se konala na Gymnáziu Dr. J. Pekaře v Mladé Boleslavi v úterý 8. 3. 2016. Aleš svým recitačním výkonem vybojoval druhé místo a Sofie díky svému přednesu kategorii vyhrála. Gratulujeme.
 
Aleš a Sofie 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mladší žákyně si 1. 3. 2016 v Liberci vybojovaly postup na LEXX Republikové finále AŠSK ve florbale základních škol. Mladším chlapcům bohužel postup do finále unikl. V eliminaci skončili druzí. Všem hráčům a hráčkám děkujeme za sportovní reprezentaci školy.
 
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V sobotu 30. ledna se v hale v Jablonci nad Nisou uskutečnily Krajské přebory jednotlivců staršího žactva a dorostu v atletice. Soutěžili společně závodníci Libereckého a Královéhradeckého kraje. Žáci naší školy, závodící pod hlavičkou AC Mladá Boleslav, se v silné konkurenci rozhodně neztratili. Přeborníkem kraje se stal v běhu na 60 metrů překážek Šimon Dutý, který navíc získal bronz v běhu na 60 metrů. Stříbrné medaile vybojovali Katka Fidrmucová ve skoku vysokém a Sebastián Šlechta v běhu na 800 metrů. Další bronz pak přidali Adéla Čadová v běhu na 1500 metrů a Jakub David na 800 metrů. Blahopřejeme. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Florbalisté a florbalistky vybojovali postup
 
8. 12. 2015 se naši mladší chlapci zúčastnili krajského finále ve florbalu. Hrálo se na dvou sportovních halách v Benešově, postoupilo do něj 12 škol z celého Středočeského kraje.
V druhém semifinále zvítězila naše škola 3:0 nad Gymnáziem Benešov. Ve finále pak zvítězila ZŠ Rudná nad naší základní školou 1:0. První dvě družstva si vybojovala postup do eliminačního turnaje o účast ve finále MČR, který se uskuteční na počátku roku 2016. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Ondřej Tomšík ze 6.ZŠ Mladá Boleslav. Postup do eliminace si zajistilo i družstvo mladších dívek 16. 12. 2015 na turnaji v Kutné Hoře. Odtud, z krajského finále, si děvčata ze Šestky odvezla zlaté medaile.
 
Benešov Kutná Hora
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V neděli 4. 10. 2015 se v Turnově konalo finále přeboru družstev Libereckého kraje mladšího žactva chlapců a dívek v atletice. Finále se účastnily oddíly na základě postupu z předchozích kol konaných již během května, června a září. Každé družstvo reprezentuje 16 nejlepších atletů z oddílu. Družstva AC MB jsou složena převážně z žáků naší školy.
Během dne byly vidět výborné výkony našich svěřenců, především mezi chlapci nejvíce bodovali pro družstvo AC MB Jakub Kolín, Dominik Zikmund, Zdeněk Vyhnánek, Jakub David a Zbyněk Pavlík. Mezi děvčaty byly nejvíce vidět Barbora Chaloupková, Monika Frolíková, Pavla Sajdlová, Kristýna Piotuchová a Monika Nezdarová.
V celkovém součtu všech disciplín družstvo děvčat obsadilo o sedm bodů čtvrté místo, chlapci ve strhujícím závěru o pouhý jeden a půl bodu vybojovali titul Přeborník Libereckého kraje družstev.
 
Atletika 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tři medaile získali naši žáci v okresním kole přespolního běhu, které se konalo 1. 10. 2015 na boleslavské Štěpánce. Družstvo starších žáků z prvního stupně obsadilo bronzovou příčku, žákyně z druhého stupně se umístily na druhém místě a zlato získali nejmladší chlapci. Gratulujeme.
 
Přespolní běh 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Velkého atletického úspěchu dosáhl na mistrovství ČR žactva Matěj Čikovský (z 9.A). Na stadionu Slavie v Praze obsadil v hodu kladivem 3. místo. V konkurenci nejlepších vrhačů ze všech atletických oddílů z celé ČR je to vynikající výsledek. Výkonem 45,98 m si zároveň vytvořil skvělý osobní rekord. Úspěch podtrhl 10. místem náš bývalý žák David Krčmář, který soutěžil ve stejné disciplíně.
 
Matěj 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve dnech 10. – 12. 9. 2015 se naši žáci zúčastnili Republikového finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v Praze na stadionu Juliska. V konkurenci čtyřiceti nejlepších škol z celé ČR jsme obsadili po deseti náročných disciplínách konečné 28. místo. Družstvo ve složení Andělová, Koutníková, sestry Sajdlovy, Dutý, Šlechta, Štipl a Hojka, drželo s konkurencí velmi dobře krok v atletických disciplínách, ale bohužel ztrácelo v silových soutěžích, jako jsou kliky či shyby. Akce byla okořeněna množstvím doprovodných akcí a návštěvou řady současných i bývalých olympioniků (Robert Změlík, Šárka Kašpárková, Roman Šebrle…). Žáci se domů vraceli sice unaveni, ale plni zážitků a s pocitem, že dobře reprezentovali sebe i naši školu. Na fotce s patronem družstva Ladislavem Benešem - bývalým házenkářem, stříbrným na LOH 1972.
 
OVOV 
Školní rok 2014-2015
  
 
T - MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH
   
Ve středu 24. 6. 2015 se konal na druhém stupni sportovní den. Žáci a žákyně v jednotlivých třídních týmech hráli turnaj v přehazované nebo fotbalu. Součástí aktivit byl pro všechny žáky náš T-mobile olympijský běh, který se konal tento den na několika místech po celé ČR. Naše škola se k olympijským myšlenkám přihlásila a pro všechny běžce získala originální pamětní tričko. Běh jsme pojali v duchu maratonu a ve dvou štafetách jsme změřili časy maratonského závodu - žáci v prvním rozběhu společnými silami zaběhli 2 hodiny 46 minut a 51 vteřin, v druhém pak 2 hodiny 57 minut a 53 vteřin. Sportu zdar.
 
Běh
 
 
 
  SPORTOVNÍ KURZ
   
Předposlední školní týden se většina žáků druhého stupně zúčastnila společného sportovního kurzu na Sázavě v Samopších. Během akce navštívili žáci hrad Český Šternberk, absolvovali vodácký výcvik, spluli řeku Sázavu, někteří zavítali do Astronomického ústavu v Ondřejově, jiní zase do malého pivovaru Kácov, nebo si společně užili velký adrenalinový závod.
 
Kurz Kurz Kurz Kurz 
 
 
 
 DRAVCI VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ
   
Školní družina si ve spolupráci se Společností přátel ZŠ a MŠ připravila pro své žáky malý dárek ke Dni dětí. Na začátku června byla na školním hřišti připravena ukázka dravých ptáků. Dětem opeřenci létali nad hlavou, odvážlivcům mohl dravec sedět i na ruce.
 
Dravci Dravci  
 
 
 
 PŘÍRODOVĚDNÁ PRAKTIKA - projekt mapování
   
Žáci 8.A společně s panem učitelem Vlčkem během výuky přírodovědných praktik mapovali rostlinná společenstva v lesoparku Štěpánka. Cílem projektu bylo utvořit ucelený přehled výskytu jednotlivých rostlinných druhů v dané oblasti - konkrétně nivní louky (pravidelně zaplavované luční oblasti u říčky Klenice). Projekt se skládal ze sběru, třídění, přípravy preparátů, popisování a tvorby mapy výskytu druhů.
 
PŘP  
 
 
 
 SYSEL
   
Žáci 2.A vyrazili 1. 6. 2015 do terénu pozorovat rozmanitost přírody. V lokalitě Radouč pozorovali a malovali sysly.
 
Sysel Sysel
 
 
 
  SLAVNOST SLABIKÁŘE
   
Na závěr školního roku připravili žáci tříd prvního ročníku pro své rodiče tradiční Slavnost slabikáře, aby jim předvedli, co se za svůj první školní rok naučili.
 
Slavnost slabikáře Slavnost slabikáře  
 
 
 
 OTRKÁNEK
   
Ve čtvrtek 28. 5. 2015 měli naši budoucí prvňáčci možnost vyzkoušet si, jaké je to v té "velké" škole. Paní učitelky připravily pro děti společné tvoření a další aktivity nejen ve třídě, ale i na školním hřišti. Děti se seznámily netradiční formou se svou školou a odnesly si drobnou odměnu a nové zážitky. Děkujeme všem rodičům za jejich zájem a organizátorkám za skvělou přípravu.
 
Otrkánek Otrkánek
 
 
 
  DIVADÉLKO PRO ŠKOLY - WILLIAM SHAKESPEARE
   
20. 5. 2015 navštívilo naši školu Divadélko pro školy z Hradce Králové. Žáci se poutavým a netradičním způsobem seznámili s jedním z nejvýznamnějších renesančních dramatiků - Williamem Shakespearem. Představení tohoto divadelního uskupení se už stala tradičním obohacením a zpestřením výuky v hodinách literatury. Těšíme se na další setkání v příštím roce.
 
Divadlo Divadlo 
 
 
 
 OLYMPIÁDA PRVNÍHO STUPNĚ
   
Naše škola uspořádala ve středu 6. 5. 2015 pro žáky prvního stupně školní olympiádu. Za deštivého počasí před nastoupenými sportovci, vlajkonoši a fanoušky byl za tóny školní hymny zapálen olympijský oheň a slovy náměstka mladoboleslavského primátora Daniela Marka a předsedy školního olympijského výboru Tomáše Suchého byla olympiáda slavnostně zahájena. Vybraní sportovci z jednotlivých tříd soupeřili ve skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem a běhu na 50 metrů. Všichni mohli také vyzkoušet doplňkové disciplíny a aktivity v areálu hřiště. Před závěrečnou smíšenou štafetou hlavní rozhodčí a vedoucí organizačního výboru Zdeňka Kulasová spočítala výsledky soupeření tříd jednotlivých ročníků. Na závěr olympiády - čestný host, patron sportovních tříd, olympionik Lukáš Melich předal úspěšným třídám diplomy a nejúspěšnějším sportovcům, kteří budou reprezentovat školu na atletických závodech, také medaile. Děkujeme organizačnímu štábu za realizaci olympiády, všem sportovcům za snahu a blahopřejeme oceněným a všem vítězným třídám - 1.B, 2.B, 3.C, 4.B a 5.B.
 
Olympiáda Olympiáda
Olympiáda Olympiáda
 
 
 
 ČARODĚJNICKÉ VYUČOVÁNÍ
   
Ve čtvrtek 30. 4. 2015 dopoledne se slétli na zelený plácek u naší školy čarodějové a čarodějnice ze širokého okolí, aby plnili nelehké úkoly místní čarodějnické školy. Všichni byli úspěšní, získali čarodějnický glejt a byli přijati do cechu čarodějnic. Poděkování za organizaci si zaslouží čarodějničtí učni z pátého ročníku se svými zkušenými čarodějučitelkami.
 
Čarodějnice Čarodějnice
 
 
 
 PROJEKT TOP TEN ČESKÝCH OSOBNOSTÍ
   
PROJEKT TOP TEN ČESKÝCH OSOBNOSTÍ - cílem projektu, který se uskutečnil v měsíci dubnu na naší škole, bylo seznámit žáky druhého stupně s osobnostmi českých velikánů a vybrat z nich desítku největších. Projekt navazuje na již jednou před pěti lety uskutečněnou aktivitu. Portréty osobností opět zpestří výzdobu školy, konkrétně schodiště pavilonu C. Žáci sami zpracovali a připravili prezentace a zároveň zvolili v anketě pro ně nejvýznamnější osobnosti. Děkujeme všem žákům a učitelům, kteří se do projektu aktivně zapojili.
 
Top Ten Top Ten 
 
 
 
 PROJEKTOVÝ DIVADELNÍ DEN VE 3.B
   
Ve středu 1. 4. 2015 se ve 3.B uskutečnil projektový divadelní den. Děti se na začátku dozvěděly něco o počátcích divadla a také o tom, jaké scénické prostředky se využívaly v divadlech od dávnověku až po současnost. Po přečtení příběhu o čertovi Florimónovi se rozdělily do skupin a vytvořily krásnou scénu a loutky pro tuto pohádku. Nakonec si společně zahrály divadlo.
 
Projekt Projekt
 
 
 
 NOC S ANDERSENEM
   
V pátek 27. 3. 2015 se 274 dětí 1. stupně naší školy zúčastnilo celorepublikové akce Noc s Andersenem. Program zahájily ve večerních hodinách zhlédnutím divadelního představení, plněním kvízů, her a soutěží na téma letošního ročníku – 210. výročí narození H. Ch. Andersena, 100. výročí narození J. Drdy. Starší děti se pak vydováděly na společné diskotéce a mladší děti si ověřily svou nebojácnost na stezce odvahy, která vedla temnými školními chodbami. Po zachumlání se do spacáků, poslouchaly děti až do ranního kuropění příběhy pohádkové, dobrodružné i hororové.
 
Noc Noc
 
 
 
 NÁCVIK PRVNÍ POMOCI
   
Ve čtvrtek 26.3. se žáci 5.B třídy zúčastnili kurzu první pomoci. Mezi jinými si vyzkoušeli, jak fyzicky namáhavá je masáž srdce, naučili se fixovat zlomeniny a prohlédli si cvičný sál SZŠ.
 
SZŠ SZŠ
 
 
 
 PARTNERSKÉ AKTIVITY S PEZINKEM
   
23. března 2015 přijeli na pozvání naší školy do Mladé Boleslavi žáci partnerské školy ZŠ Jána Kupeckého z Pezinku. Hlavním důvodem třídenního přátelského setkání bylo divadelní vystoupení žáků o barokním malíři - Majster Ján Kupecký.
Žáci druhého stupně z Pezinku připravili tuto divadelní hru při příležitosti udělení čestného názvu pezinské škole Ministerstvem školství Slovenské republiky – Základní škola Jána Kupeckého. V Mladé Boleslavi ji žáci sehráli nejen pro naši školu, ale také pro seniory nebo třídy 5.ZŠ a obou boleslavských gymnázií. Představení sklidila úspěch, zvláštního poděkování se dočkali autoři obzvláště u spokojených seniorů. V rámci partnerských aktivit žáci navštívili ŠKODA Muzeum, společně si zasportovali s našimi žáky. Také je čekal výlet do liberecké IQlandie a plaveckého bazénu. Na mladoboleslavské radnici je přijal náměstek primátora Daniel Marek. Do budoucna se těšíme na další společné aktivity.
 
Pezinok a MB Pezinok a MB Pezinok a MB 
 
 
 DEN PRO DÍVKY
   
Nejenom pro žákyně devátých ročníků, ale i pro děvčata z pátých tříd pořádá firma Škoda Auto seznamovací akci s technickými obory - Den pro dívky. 24.3.2015 se takového dne zúčastnily i žákyně z 5.A se svou paní třídní učitelkou.
 
Škoda Škoda
 
 
 
 MUZEUM ČESKÉHO RÁJE
   
V pátek 13. 3. 2015 třídy 4.A a 4.B navštívily Muzeum Českého ráje v Turnově a jeho dílny. V krásné expozici si žáci prohlédli Cestu kamene, historii šperkařství i paleontologické nálezy Libereckého kraje, z dílen si následně každý žák odnesl vlastnoručně vyrobený šperk s olivínem, který je pro Liberecký kraj typický.
 
Turnov Turnov 
 
 
 
 JARNÍ KARNEVAL
   
Ve středu 11. 3. 2015 se jídelna školy proměnila na taneční sál. Uskutečnil se tam totiž velký Jarní karneval. Nejmenší žáci naší školy si užili tancování, soutěže a zpívání v různých nápaditých maskách. Velký dík patří paní učitelce Janě Miksánkové, která se na dvě hodiny stala akční moderátorkou, a rozparádila tak všechny přítomné děti.
 
Karneval Karneval
 
 
 
 AUTORSKÉ ČTENÍ V KNIHOVNĚ
   
V pátek 6. března 2015 se děti z 1.A vydaly na besedu do knihovny, kde je čekal spisovatel Marek Šolmes Srazil. Děti byly na tuto besedu připraveny, neboť si spolu s paní učitelkou jeho knížku přečetly a obrázky hlavních postaviček nakreslily. Ty budou v knihovně vystaveny. Prvňáci poslouchali čtení z knížky, kreslili, zpívali i tancovali. Z knihovny odcházeli moc spokojeni.
 
Knihovna Knihovna 
 
 
 
 RECITAČNÍ SOUTĚŽ
   
V pondělí 2. 3. 2015 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Úspěšní recitátoři budou reprezentovat školu v okresním kole Dětské scény. Blahopřejeme vítězům a děkujeme soutěžícím za předvedené výkony.
  Mladší: 1. Sofie Janebová (2.D), 2. Michael Horáček (2.B), 3. Emma Babáková (3.B) a Aleš Chmelař (2.D).
Starší: 1. Klára Marie Neradová (5.A), Kamila Dušičková (4.B), 3. Lenka Antošíková (4.B) a Amálie Poklembová (5.B).
 
Recitace Recitace
 
 
 
 ADOPCE ZVÍŘETE
   
24. února 2015 se žáci z 5. A vydali do mini zoo DDM adoptovat kajmana brýlového a fretku Freda. Stali jsme se na rok jejich adoptivními rodiči. Kromě adopce jsme si povídali s Honzou Cindrem - pracovníkem zahrady o záchraně zvířat. Poradil nám, co dělat, když najdeme dravce se zraněným křídlem, když vidíme vypadlé ptáčátko z hnízda, opuštěné srnče nebo drobného ježka.
 
Adopce Adopce
 
 
 
 HVĚZDÁRNA
   
Dne 23. 2. 2015 navštívili někteří žáci z 5.A hvězdárnu na 9.ZŠ.
V dalekohledu toho moc vidět nebylo, protože bylo zataženo a pršelo. Alespoň, že mají v počítači super program o vesmíru. Cestovali jsme galaxií od současnosti až po velký třesk, kdy vznikl náš vesmír, nebo také do budoucnosti. Na konci jsme si mohli sáhnout na „suchou vodu“ - kapalný dusík, a foukáním jsme z něho tvořili mlhu. Z vršku hvězdárny jsme se sklouzli po místní klouzačce. Jistě se tam všichni vrátíme za lepšího počasí.
 
Hvězdárna Hvězdárna
 
 
 
 GOLDEN SPIKE CHLUM 2015
   
Již třetí ročník netradičního školního závodu GOLDEN SPIKE CHLUM se uskutečnil 6. 2. 2015. Za slunného zimního počasí se na start tohoto prestižního zimního krosu postavila šedesátka závodníků ze sportovních i nesportovních tříd. Někteří obhajovali své vítězství z předešlých ročníků. V cíli na Švédských šancích čekalo na žáky občerstvení v podobě teplého čaje na zahřátí a na nejlepší z jednotlivých kategorií i drobné ceny. Diplomy pak předal dětem první náměstek boleslavského primátora Jiří Bouška, který společně s patronem sportovních tříd Lukášem Melichem převzal nad závodem záštitu.
 
Chlum Chlum
 
 
 
 ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD
   
V pátek 23. 1. a v sobotu 24. 1. proběhl zápis do prvních tříd. Pohádkové postavičky provedly zápisem stovku budoucích školáků.
 
Zápis Zápis 
 
 
 
 LYŽAŘSKÉ KURZY
   
Během ledna 2015 uspořádala škola dva lyžařské výcvikové kurzy v Krkonoších. Ubytování a stravování bylo zajištěno na boudě Hadovka ve Vítkovicích. Kurzů se zúčastnili žáci druhého stupně. K lyžování žáci využili areály Vurmovka a Aldrov. Ve středu všichni zvládli i horskou túru do vyšších nadmořských výšek s cílem na Dvoračkách, někteří i výlet na běžkách v drsném zimním počasí na hřebeny Krkonoš. Přes celkový nedostatek sněhu byly podmínky na lyžování velmi příznivé a lyžovat se naučili i ti, kteří stáli v pondělí na lyžích poprvé.
 
 
Lyžák Lyžák 
 
 
 
 HLEDÁNÍ SKŘÍTKA ŠESŤÁČKA
   
Ve středu 14. ledna 2015 se konalo tradiční Hledání skřítka Šesťáčka. Toto zajímavé podvečerní putování školou za skřítkem plné zábavných úkolů přilákalo naše nejmenší žáky i předškoláky. Poděkování za organizaci patří nejenom školní družině, ale i všem pomocníkům z řad pedagogů a žáků.
 
 
Skřítek Skřítek
 
 
 
 ŠKOLNÍ AKADEMIE
   
Jako vánoční dárek pro své rodiče si žáci školy připravili pásmo pohybových a uměleckých vystoupení v podobě školní akademie. Své dovednosti předvedli ve čtvrtek 18. 12. 2014 v boleslavském kulturním domě. Děkujeme všem žákům za úžasné představení, učitelům za výbornou organizaci a rodičům za skvělé publikum a podporu svých ratolestí. Děkujeme též za finanční podporu do Společnosti přátel v podobě nákupu vstupenek nebo žákovských výrobků na tamním jarmarku.
 
 
Akademie Akademie  
 
 
 
 MIKULÁŠ A BASKETMARATON
   
Již tradičně na naši školu příchází Mikuláš se svou družinou, aby pochválil a odměnil hodné žáky a zlobivé pokáral a postrašil čerty. Nebylo tomu jinak i letos. Mikuláš se svým doprovodem prošel celou školou, zavítal do tříd školy mateřské, přečetl záznamy z Knihy hříchů a nakonec zavítal i do tělocvičny, kde probíhal šestý ročník Mikulášského basketmaratonu. V něm se po celé dopoledne vystřídali žáci školy v hodinách tělesné výchovy, odpoledne pak ostatní příchozí.
 
 
Mikuláš Mikuláš
 
 
 
 ADVENTNÍ ZÁJEZD DO DRÁŽĎAN
   
Cílem tradičního adventního zájezdu, který se konal ve čtvrtek 4. prosince, byl nejstarší adventní trh v Německu – drážďanský Striezelmarkt. V rámci našeho programu jsme navštívili dvě místní muzea. Jedna skupina šla do Muzea hygieny – Hygiene - Museum, které je věnováno lidskému životu a zdraví. Druhá skupina navštívila Muzeum dopravy – Verkehrsmuseum. Odpoledne jsme si prohlédli historické centrum – Zwinger, Semperoper, okolí rezidenčního zámku a Frauenkirche. Nakonec jsme se vydali na Altmarkt – na nejstarší adventní trh. Zde jsme si užili předvánoční atmosféru a plni dojmů jsme vyrazili k domovu.
 
 
Drážďany Drážďany
 
 
 
 ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU
   
Již tradiční Rozsvěcení vánočního stromu před naší školou se konalo v pondělí 1. 12. 2014. Krátkým pásmem školní pěvecký sbor pod vedením paní učitelky Milčinské a Čurdové připomněl začínající adventní čas koledami, písněmi a recitací. V uspěchané době měli rodiče a žáci možnost nejen nasát atmosféru blížících se Vánoc, ale také vychutnat si výbornou vánočku a čaj na zahřátí. Děkujeme všem žákům a pedagogům, kteří se podíleli na této akci. Stromeček před školou již svítí...
 
Rozsvěcení Rozsvěcení
 
 
 
 EXKURZE DO PRAHY
   
Ve čtvrtek 27. 11. 2014 žáci pátého ročníku vyrazili na exkurzi do Planetária Praha, kde si upevnili své znalosti o planetě Zemi. Společně také zavítali do Národního technického muzea, kde kromě technických vymožeností obdivovali techniku a práci horníků v expozici rudného a uhelného dolu.
 
Planetárium NTM
 
 
 
 PŘEKÁŽKOVÁ DRÁHA PRO ŠKOLKY
   
Na naší škole jsme opět pořádali sportovní soutěž pro mateřské školy – překážkovou dráhu. Ve středu 19. 11. 2014 se v tělocvičně sešlo 14 družstev ze sedmi boleslavských a kosmonoských školek. Ve formě štafetového závodu děti změřily svou dovednost a rychlost. Nejlépe se umístily děti z mateřské školy Stonožka (při pořádající 6.ZŠ), a proto si s sebou odnesly nejen zlaté medaile, ale také putovní pohár pro vítěze. Poděkování patří organizátorce soutěže, paní učitelce Zdeňce Kulasové, která podobné sportovní aktivity pro malé děti již tradičně připravuje.
 
Překážková dráha Překážková dráha
 
 
 
 BRAMBORÁK
   
V pátek 14. 11. 2014 proběhl ve třídě 2.C miniprojekt „Bramborák“ aneb bramborový den. Děti se dověděly spoustu zajímavých informací o jedné z nejkonzumovanějších zemědělských plodin, což jim rozšířilo učivo prvouky, nicméně bramborová tematika se prolínala napříč celým dnem. Žáci si užili také „bramborovou“ češtinu a matematiku, v rámci pracovních činností si z donesených surovin připravili bramborový salát, který jim - s nepřeberným množstvím dalších donesených ukázek bramborových jídel - posloužil jako velmi výživná svačina. Zbylo i na pana ředitele a naše zástupce, kteří uznali, že se to dětem i jejich rodičům – pomocným kuchtíkům opravdu povedlo. Odměnou druhákům pak byly kromě jídla i bramborové jedničky z bramborového tiskátka.
 
 
Bramborák Bramborák
 
 
 
 VÝROBA HVĚZD
   
Žáci 4.A vyráběli hvězdy na Strom splněých přání pro děti z boleslavského azylového domu, Jak se jim povedly, můžete posoudit sami. Děti z azylového domu z nich budou mít radost určitě, protože si na ně napíšou svá přání pro Ježíška.
 
Hvězdy Hvězdy   
 
 
 
 PŘECHOD JIZEREK PODRUHÉ
   
Již druhý víkendový přechod Jizerských hor pro odvážlivce z naší školy, tentokrát z řad 6.A a 9.A, se uskutečnil 8. a 9. 11. 2014. Žáci ušli trasu z Hejnic do Desné dlouhou 24 kilometrů. Noc strávili v osadě Jizerka, výpravu zakončili relaxací v libereckém plaveckém bazénu.
 
Jizerky Jizerky
 
 
 
 ŠNEČEK V PRVNÍCH TŘÍDÁCH
   
Na začátku listopadu zavítali do školy mezi prvňáky lektoři z DDM s interaktivním výukovým pořadem k prvouce Šneček.
 
Šneček Šneček
 
 
 
 HALLOWEEN
   
V pátek 31. 10. 2014 proběhlo v některých třídách netradiční halloweenské učení ...
 
Halloween Halloween
 
 
 
 EXKURZE DO ELEKTRÁRNY
   
Žáci 9.A navštívili dne 14. 10. 2014 uhelnou elektrárnu Chvaletice. Exkurze byla součásti učiva chemie a fyziky. Deváťáci se seznámili s principem výroby elektrické energie v tepelné elektrárně, viděli např. unikátní výklopník uhlí, chladící věže i samotnou strojovnu s turbínami.
 
 Chvaletice Chvaletice
 
 
 
 PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ SE ŠESTKOU
   
V neděli 5. října 2014 bylo pro naše nejmladší žáky, jejich sourozence a známe připraveno tradiční Podzimní putování se Šestkou. V parku Štěpánka děti plnily lehké úkoly, soutěžily a za dobře odvedenou práci sbíraly pentličky na svého podzimního draka, kterého si s sebou přivedly do cíle. Zde si mohly s rodiči opéci vuřty a po procházce také odpočinout.
 
Podzim Podzim
 
 
 
 ATLETICKÝ TROJBOJ PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY
   
1. 10. se uskutečnil na hřišti školy atletický trojboj mateřských škol. Děti soutěžily v běhu, skoku do dálky a v hodu míčkem. Letošního ročníku se zúčastnilo deset družstev, a to nejen z Mladé Boleslavi, ale také z Bělé pod Bezdězem. Pro všechny děti bylo kromě soutěžních disciplín připraveno mnoho stanovišť, na kterých si mohly vyzkoušet svoji šikovnost a obratnost. Ve velké konkurenci se na třetím místě umístily Žabičky z Laurinky, na druhém skončila MŠ Čtyřlístek a zlaté medaile s putovním pohárem si odnesla MŠ z Kosmonos. Velké poděkování patří žákům 6.A, kteří pomáhali s organizací akce a paní učitelce Zdeňce Kulasové, která trojboj připravila.
 
 
Trojboj Trojboj
 
 
 
 VÝLET HISTORICKÝM VLAKEM
   
Díky ochotě a vstřícnosti Mladoboleslavského železničního spolku se naši žáci podobně jako loni vydali ve čtvrtek 11. září 2014 na cestu historickým motorovým vlakem Hurvínek do města Jičína na známý dětský festival Jičín - město pohádky. Na trase Mladá Boleslav - Kopidlno - Jičín - Sobotka - Mladá Boleslav měli naši druháci mimořádný expres Cipísek II sami pro sebe.
 
Jičín Jičín
 

  

Školní rok 2016-2017
  
 
 
Úspěch 
 
Naše škola se stejně jako minulý školní rok zapojila do výtvarné soutěže Kupeckého svet organizovanou naší partnerskou ZŠ Jána Kupeckého Pezinok ve spolupráci s městem Pezinok a tamním Malokarpatským muzeem. Na výsledkové listině se dočteme, že druhé místo v kategorii 1. – 2. ročník ZŠ získává za své výtvarné dílo Jan Pulec (1.B). Cenu muzea ve stejné kategorii obdržel Jakub Paradýs (1.B). Vítězům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 OVOV
 
OVOV 
 
 
V pátek 26. 5. 2017 se na atletickém stadionu v Čáslavi uskutečnilo krajské kolo Odznaku všestrannosti Olympijských vítězů. Z naší školy postoupilo z okresního kola družstvo, složené z  žáků 7. – 8. ročníku a dva jednotlivci v kategorii 2006.
Soutěžilo se v šesti disciplínách (60 m, dálka, shyby na šikmé lavičce, leh – sed, hod míčkem a 1000m). Družstvo ve složení Chaloupková, Andělová, sestry Sajdlovy, Tomšík, Hofman, Brožek a Křováček nenašlo konkurenci, s přehledem zvítězilo a zajistilo si účast na zářijovém finále v Brně. Bára Chaloupková navíc zvítězila mezi jednotlivci a Pavla Sajdlová obsadila 3. místo.
V kategorii jednotlivců ročník 2006 zvítězil Tomáš Vorel a rovněž postoupil mezi 40 nejlepších na republikové finále. Dobře si vedl i Jakub Ulrich, který obsadil 5. místo.
Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v Brně.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pohár rozhlasu Pohár rozhlasu
Pohár rozhlasu Pohár rozhlasu
 
 
Ve středu 24. 5. 2017 se v Kolíně uskutečnilo Krajské kolo Poháru rozhlasu. Boleslavský okres reprezentovala ve všech kategoriích družstva naší školy, protože v okresním kole nenalezla přemožitele. Dařilo se nám i na krajské úrovni a v kategorii mladší žáci, mladší žákyně a starší žákyně jsme vybojovali stříbrné medaile. V kategorii starších žáků jsme díky velmi dobrým výkonům získali pohár pro vítěze a zlaté medaile. Všem závodníkům blahopřejeme a děkujeme za předvedené výkony.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Michal 
 
 
17. 5. 2017 se čtyři žáci naší školy zúčastnili okresního kola Pythagoriády. Michal Svárovský (8.B) se umístil na výborném děleném prvním místě. Gratulujeme.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pohár rozhlasu 
 Pohár rozhlasu
 
 
 
Velkého úspěchu dosáhli naši žáci druhého stupně na atletickém poli. V okresním kole Poháru rozhlasu 2017 zvítězil výběr žáků ze sportovních i nesportovních tříd ve všech čtyřech kategoriích. Blahopřejeme a držíme palce v dalších bojích.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
OVOV 
 
 
 Ve čtvrtek 27. 4. 2017 se konalo okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Zúčastnilo se 189 žáků z 10 škol. Závodilo se v pěti disciplínách: trojskoku snožmo, hodu medicinbalem vzad, skoku přes švihadlo 2 minuty, kliky 2 minuty a v běhu na 1000 metrů.
Mezi jednotlivci si postup do KK OVOV v Čáslavi vybojoval Jakub Ulrich za vítězství v kategorii 2006 a za druhé místo v téže kategorii Tomáš Vorel. Dalším našim závodníků unikl postup vždy o pár bodů.
Ve družstvech jsme obsadili 1. místo s velkým náskokem téměř 2000 bodů. Družstvo ve složení Andělová, Sajdlová L., Sajdlová P., Vizingrová, Moc, Sommer, Tomšík a Horák také vybojovalo postup do krajského kola.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dne 17. 3. 2017 proběhla i na naší škole mezinárodní soutěž Matematický klokan. V kategorii CVRČEK (2. - 3. třídy) se na krásném třetím místě v rámci okresu umístil Josef Vinš z 3.B. Gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast.
 
Matematikcý klokan 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Náš školní tým starších dívek vybojoval v republikovém finále Sportovní ligy ZŠ ve florbalu Pohár ministryně školství 2017. Náš školní tým patří mezi nejlepší florbalové týmy v České republice. Finálový zápas se hrál v přímém přenosu před kamerami ČT sport.
 
 
Plzeň 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve dnech 14. - 15. 3. 2017 se postupující žáci ze školního kola recitační soutěže zúčastnili okresního kola Dětské scény na Gymnáziu Dr. J. Pekaře a slavili velký úspěch. V první kategorii se na místě postupujícím do krajského kola umístila Lillian Albrecht (3.C) a z druhé kategorie do krajského kola postoupila Sofie Anna Janebová (4.D).
 
Recitace Recitace
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve čtvrtek 23. února se na 8. ZŠ konalo okresní kolo Zimního víceboje 1. stupně. Naši školu reprezentovali Jakub Ulrich, Tomáš Vrba, Josef Vinš, Adam Uchytil, Helena Heřmanská, Zuzana Paradýsová, Kristýna Méderová a Leona Šimánková. V konkurenci devíti družstev obsadil výběr naší školy 3. místo a vybojoval bronzovou medaili. Navíc Adam Uchytil se mezi jednotlivci umístil na prvním místě, Kristýna Méderová na druhém místě a Josef Vinš na místě třetím.
 
Víceboj 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V úterý 21. 2. 2017 se na Gymnáziu Dr. J. Pekaře v Mladé Boleslavi konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentovalo 6 žáků ve třech kategoriích. Ondřej Hůlka z 6.B zvítězil v kategorii A a postupuje do krajského kola, které proběhne 22. března v Benešově. Gratulujeme a budeme držet palce.
 
Hůlka 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V sobotu 18. 2. 2017 se v atletické hale v Jablonci nad Nisou představili naši žáci - atleti boleslavského oddílu AC na Přeboru Libereckého kraje mladších žáků a žákyň. Více jak čtyři desítky dětí z boleslavského atletického oddílu podaly kvalitní výkony a odvezly si ze sportovního areálu jablonecké Střelnice několik medailí. Nadějný David Kožíšek zaběhl skvěle závod na 60 metrů překážek a vybojoval druhé místo. Poté získala Karolína Pošepná v běhu na 800 metrů bronzovou medaili. Ve stejné disciplíně si stejnou medaili vyběhl i Petr Čada. V technických disciplínách nejprve získala bronzovou medaili Karolína Zbíralová ve skoku dalekém za výkon 445 cm. Eliška Štiplová obsadila stříbrnou druhou příčku ve skoku vysokém. Ve vrhu koulí přivezla bronzovou medaili Barbora Zarycká. Ve vrhu koulí se ještě lépe dařilo chlapcům. Na třetím místě skončil Matěj Křováček výkonem 9,34 metrů, přeborníkem kraje se stal a zlatou medaili si odvezl výkonem 9,67 metrů Michal Zalas. V závěrečných štafetách na 4 x 150 metrů si vedli lépe chlapci. Štafeta ve složení Dědek, Kožíšek, Křováček a Coufal vybojovala stříbrné medaile s časem 1:27,10. Pochvalu si zaslouží za své výkony všichni mladí atleti z oddílu AC Mladá Boleslav.
 
Jablonec 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
POSTUP DO FINÁLE
 
Vítězstvím v Liberci 2. 2. 2017 si starší žákyně vybojovaly postup mezi nejlepší týmy v ČR. Florbalové finále Sportovní ligy ZŠ o Pohár ministryně školství se koná v březnu v Plzni. Budeme držet palce.
 
Liberec 
 
 Liberec
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA
 
Dne 24. 1. 2017 se náš deváťák Šimon Dutý zúčastnil okresního kola Matematické olympiády a umístil se na krásném druhém místě. Děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k úspěchu.
 
Matematická olympiáda 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2. MÍSTO V KRAJI 
 
 
V úterý 24. 1. 2017 se v hale Tatranu v Praze – Střešovicích uskutečnilo Krajské finále Středočeského kraje ve florbalu chlapců 4. – 5. tříd. Družstvo naší školy nejdříve remizovalo s Kutnou Horou 5:5 a poté rozdrtilo Nymburk 15:0. Další soupeř z Velimi nám podlehl 7:4 a nakonec nás čekalo dosud neporažené družstvo Votic. Pokud jsme chtěli postoupit do finále, museli jsme je porazit. To se podařilo a po výborném výkonu bylo závěrečné skóre 9:1 v náš prospěch. Ve finále jsme narazili na hokejisty z Kolína. Byl to tvrdý zápas, ve kterém se nám bohužel nepodařilo vyrovnat se stylem hry soupeře, a podlehli jsme 2:5. Tím nám jen těsně unikl postup do Národního finále., ale s výkonem jsme mohli být spokojeni a odvezli si pohár za 2. místo. Všem hráčů děkujeme za vzornou reprezentaci. Družstvo tvořili: Zajíc, Ulrich, Vorel, Venera, Vacek, Chmelař, Pivoňka, Kulíšek a Havelka.
 
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
VÝHRY V OKRESNÍCH KOLECH - FLORBAL
 
Ve sportovní hale v Benátkách nad Jizerou se uskutečnila okresní kola ve florbalu chlapců kategorie III. a IV. Nejprve hráli 16. 11. 2016 starší žáci ve složení A. Vrba, Diviš, Vyhnánek, Hojka, Sobotka, Zlámal, Martoš a Kolátor. Družstvo, až na drobné zakolísání, kdy v semifinále porazilo domácí Benátky na samostatné nájezdy, prošlo turnajem hladce a zajistilo si postup do krajského kola.
O týden později 23. 11. 2016 prošli turnajem ještě ve větší pohodě mladší žáci, kteří všech šest zápasů vyhráli při skóre 29:0. Tým tvořili Tomšík, Sommer, Vrabec, Němeček, Horák, Drbout, Korolevyč, Zoufalý a Plíšek.
Ve čtvrtek 1. a 8. 12. 2016 se konala okresní kola ve florbalu kategorií dívek III. a IV. v Dolním Bousově. Oba turnaje naše dívky vyhrály a postoupily do krajského kola v Kutné Hoře. D III. - Bauerová, Kábrtová, Stehlíková, Hašková, Chaloupková, Lechnerová a Cigánková. D IV. - Kolářová, Chmelařová, Pošepná, Venerová, Pelcová, Žáková, Šindlerová, Plchová, Bauerová a Černoušková.
 
Florbal Florbal
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MLADÍ DESIGNÉŘI 2016
 
Fantastického úspěchu dosáhli naši žáci v soutěži firmy Škoda Auto - Mladí designéři 2016. Čtvrtý ročník této soutěže probíhal od konce jara 2016 do slavnostního vyhlášení, které se konalo v úterý 29. 11. 2016 ve firemním muzeu Škoda Auto. Na společném projektu pracovali minulý školní rok žáci prvního stupně. Ten byl vystaven během léta a podzimu na různých místech České republiky. Díky obdržené hlavní ceně veřejnosti se podařilo žákům získat pro školu příspěvek ve výši 30 000,- Kč. Děkujeme všem, kteří se na projektu podíleli, a blahopřejeme k obrovskému úspěchu.
 
Mladí designéři 
 
Mladí designéři 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FLORBALOVÉ VÍTĚZSTVÍ
 
Ve středu 2. 11. 2016 se v nové sportovní hale v Mladé Boleslavi uskutečnilo Okresní kolo POHÁRU ZÁKLADNÍCH ŠKOL ve florbalu chlapců 4. – 5. ročníku. Výběr naší školy se na úvod střetl s chlapci 9. ZŠ a ve vyrovnaném a bojovném utkání podlehl 5:6. Znamenalo to, že pokud chtěl postoupit do dalších bojů, nesměl již ve skupině zakolísat a navíc mohla rozhodovat i výše skóre. S tímto vědomím chlapci v dalším utkání deklasovali 2. ZŠ Benátky 25:1 a v posledním utkání porazili ZŠ Kosmonosy 5:4, když se jim nepříznivý stav podařilo zvrátit ve svůj prospěch velkou bojovností a nasazením až 12 sekund před koncem. Ve finále z kluků opadla nervozita a po nejlepším výkonu v turnaji s mnoha povedenými akcemi porazili ZŠ Dolní Bousov rozdílem třídy 14:3. Výběr školy tvořili: Ulrich, Zajíc, Venera, Vorel, Vacek, Pivoňka, Chmelař, Kulíšek a Havelka. Blahopřejeme k výsledkům a přejeme hodně štěstí v krajském kole. 
 
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
FLORBALOVÉ STŘÍBRO
 
Ve středu 19. 10. 2016 proběhl ve sportovní hale v Mladé Boleslavi florbalový turnaj „ O POHÁR HEJTMANA STŘEDOČESKÉHO KRAJE“, žáků 4. – 5. tříd. Naše družstvo zdolalo nejprve 7:0 ZŠ Dobrovice, pak 4:0 8. ZŠ Mladá Boleslav a v semifinále 1:0 ZŠ Dolní Bousov. V boji o 1. místo a zároveň postupu do krajského kola na nás čekal výběr 3.ZŠ, tvořený převážně mladými hokejisty. V bojovném a tvrdém utkání jsme nakonec podlehli 1:3 a radovali se ze zisku poháru a stříbrných medailí. Smíšené družstvo naší školy tvořili: Ulrich, Zajíc, Vorel, Venera, Pivoňka, Chmelař, Cigánek, Vacek, Kulíšek, Havelka, Hyková, Volfová a Heřmanská. Děkujeme všem za reprezentaci školy.
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FINÁLE KPD V TURNOVĚ
 
V neděli 25. 9. 2016 se na atletickém stadionu v Turnově konalo finále Krajského přeboru družstev mladších žáků a žákyň. Za mladoboleslavský atletický oddíl nastoupili v drtivé většině žáci naší školy.

 Na závody jsme odjížděli s vysokými ambicemi a to s chlapeckým družstvem vyhrát, s dívkami pak skončit nejhůře na stříbrné příčce a co nejvíce potrápit favoritky z Jablonce. Již od prvních disciplín se naše ambice naplňovaly, a tak jsme bez větších problémů mířili k vytyčeným cílům. Chlapci získali titul Přeborníků Libereckého kraje, dívky skončil na stříbrné pozici.

 Družstvo chlapců: Coufal, Čada, Drbout, Hofman, Horák, Kožíšek, Křováček, Moc, Němeček, Sommer, Tomšík, Vrabec, Zalas, Zoufalý. Družstvo dívek: Andělová, Dytrychová, Habová, Horáková, Chaloupková, Matušková, Nezdarová, Posltová, Sajdlová L., Sajdlová P., Štiplová, Vančurová, Vizingrová, Zbíralová.

 Blahopřejeme našim žákům a děkujeme jim za reprezentaci boleslavské atletiky.  
 
 
Turnov 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PŘESPOLNÍ BĚH - OKRESNÍ KOLO 
 
V okresním kole přespolního běhu, které se konalo 21. 9. 2016 v parku Štěpánka, zabodovali naši žáci na výbornou. Kromě jedné kategorie se podařilo vybojovat medaile ve všech zbývajících. Chlapci prvního stupně v obou kategoriích i mladší chlapci z druhého stupně získali zlato, podobně jako mladší dívky druhého stupně. Dívky na prvním stupni skončily třetí a druhé, nejstarší dívky podobně na druhé příčce. Blahopřejeme úspěšným reprezentantkám a reprezentantům naší školy.
 
Přespolní běh  
(1) 2 »