1 2 3 4 5 6 7
Kontaktní údaje
Základní škola a Mateřská škola
Mladá Boleslav
Jilemnického 1152,
293 01 Mladá Boleslav
Telefon: +420 326 201 911
Fax: +420 326 321 372
E-mail:
Web: http://www.6zsmb.cz
IČ: 75 034 034
Partnerská škola
ZŠ Kupeckého
Přihlášení pro učitele
Uživatel:
Heslo:

Datum a svátek
Pondělí, 16. prosince 2019
Svátek slaví Albína,
zítra Daniel
Předpověď počasí

Předpověď z webu METEOPRESS.
Projekty

 Školní rok 2018-2019

  
 
Informace o školních akcích naleznete také na www.facebook.com/6zsmb.
 
 
 
 
  
 
 
 
Terezín Terezín
 
Žáci devátého ročníku navštívili v pondělí 29. 4. 2019 Terezín. Během prohlídky se seznámili s prostory bývalé věznice a její historií včetně smutného období židovské perzekuce a holocaustu. Žáci byli rozděleni během prohlídky s průvodcem na dvě skupiny. Exkurze doplnila učivo dějepisu 9. ročníku. Na začátku akce žáci obdrželi leták se základními informacemi k Terezínu. Na konci exkurze obdrželi žáci ve vlaku pracovní list.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ZOO ZOO
 
Druháci byli v pátek 26. 4. 2019 na exkurzi v ZOO Chleby a potěšili se nejenom u zvířátek, ale měli i vzdělávací program o zvířecích rekordech.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dopravní hřiště Dopravní hřiště
 
 Na konci dubna 2019 se děti ze čtvrtých tříd vydaly na dopravní hřiště, aby získaly svůj první řidičský průkaz – průkaz cyklisty. Po písemných testech je čekala jízda zručnosti a praktická jízda na dopravním hřišti, kde děti ukázaly, jak v praxi ovládají dopravní značky a dopravní předpisy. Šťastným držitelům řidičských průkazů přejeme mnoho ujetých kilometrů bez nehod.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Šátky Šátky
 
 
Děti ze 4.B v DDM malovaly 23. 4. 2019 hedvábné šátky technikou šibori. Zajímavý a poučný byl celý proces výroby, avšak největší překvapení děti zažily na závěr při rozbalování barvených hedvábných uzlíčků. Po vyžehlení si děti šátek zabalily do vlastnoručně vyrobené originální taštičky. Věříme, že maminkám udělá dárek stejně velkou radost jako dětem při jeho výrobě.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Techmania Techmania
 
 
V úterý 16. 4. 2019 podnikli osmáci vlakem cestu do vědeckého centra Techmania v Plzni. V rámci projektu na podporu technického vzdělávání firmy Škoda Auto si vyzkoušeli celou řadu exponátů v tomto plzeňském centru.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Praha Praha
 
V pondělí 15.4. se žáci 4.A a 4.C vydali do historického centra Prahy. Během prohlídky uplatnili svoje znalosti z projektových dnů, dozvěděli se mnoho nových poznatků a na vlastní oči viděli památky, o kterých již tolik slyšeli.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Praha Praha
 
Ve středu 10.4. 2019 se třída 4.B vydala vlakem do Prahy, aby se seznámila s jejími historickými památkami. Metrem a tramvají se děti přesunuly na Pražský hrad, kde si prohlédly Svatovítskou katedrálu i Vladislavský sál. Prošly se Zlatou uličkou a ve věži Daliborce si prohlédly středověké mučicí nástroje. Na Karlově mostě poznávaly sousoší. Poučné i zábavné bylo povídání paní průvodkyně, která dětem vyprávěla zajímavosti a historky ze středověké Prahy. Určitě velmi příjemné a nevšední bylo to, že vyprávění paní průvodkyně děti poslouchaly přes sluchátka. Domů se děti vrátily spokojené a obohacené o nové vědomosti a zážitky.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Setkání - oslavy Setkání - oslavy
 
Na začátku měsíce dubna 2019 vyvrcholily na škole akce připomínající padesátileté výroční školy v jubilejním školním roce 2018/2019. V úterý 2. 4. do školy zavítali bývalí zaměstnanci a důchodci. Pro šedesátku někdejších učitelů i provozních zaměstnanců byl připraven kulturní program, občerstvení i drobné dárky. U jednoho stolu se sešli hned čtyři ředitelé 6.ZŠ. Ve středu 3. 4. byl pro zájemce z řad absolventů i veřejnosti připraven Den otevřených dveří. Na chodbách i ve třídách vzpomínali bývalí žáci na svou školu, ukazovali ji svým potomkům a připomínali si své zážitky z dětství. Ve studovně si mohli prohlédnout dobové dokumenty, kroniky, fotografie i zápisy z pedagogických rad, ve kterých se někteří dokonce i našli. Do školy také zavítal početný abiturientský sraz třídy, jejíž ročník školu v roce 1968 otevíral.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Husité Husité
 
V úterý 26. 3. 2019 se 4.A v rámci projektových dnů vydala již potřetí do historie, tentokrát si zakusila, jaké to bylo býti husitou. V pátek 29. 3. 2019 se 4.C vydala podobně jako 4.A do období husitských válek. Vyzkoušeli si, jaké je to být husitou nebo křižákem.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Učitelé bez hranic Učitelé bez hranic
 
Na sklonku měsíce března proběhl již 4. ročník ojedinělého mezinárodního projektu Učitelé bez hranic. V úterý 19. 3. 2019 přivítala naše škola učitele ze slovenské partnerské školy ZŠ Jána Kupeckého Pezinok. Žáci opět zažili různé aktivity napříč vybranými předměty prvního i druhého stupně. Ve čtvrtek 21. 3. se pak dočkali i slovenští žáci. Naši pedagogové strávili dopoledne s dětmi v Pezinku. Děkujeme slovenským kolegům a přátelům za společně strávené chvíle a těšíme se opět na další spolupráci.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Škola nanečisto Škola nanečisto
 
 Necelé tři desítky budoucích prvňáčků dorazily ve středu 6. 3. 2019 k nám do školy. Na malé předškoláky čekala ŠKOLA NANEČISTO. Paní učitelky si připravily řadu aktivit, aby ukázaly dětem, že se školy opravdu nemusí bát. Budeme se na ně těšit a jsme přesvědčeni, že do první třídy nastoupí rády.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Karneval Karneval
 
V pátek 1. 3. pořádala školní družina tradiční karneval. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Recitace Recitace
 
Ve středu 25. 2. 2019 proběhlo školní kolo recitační soutěže. V první kategorii (2. – 3. ročník) se na 1. místě umístila Nela Hančarová, 2. místo společně obsadili Vojtěch Vácha a Emily Slavíková a na 3. místě skončila Veronika Součková. Mezi staršími žáky (4. – 5. ročník) vyhrála 1. místo Lucie Seneši, druhá skončila Lilian Albrecht a 3. místo si rozdělily Anna Drboutová a Olívie Kateřina Tůmová. Do okresního kola soutěže postupuje nejlepších pět. Děkujeme všem recitátorům za účast, rozhodování mezi tak šikovnými dětmi bylo opravdu náročné.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Struhy Struhy
 
V pondělí 18. 2. se žáci 3.A, 4.B a 5.B zúčastnili jednodenního lyžařského zájezdu do Struh u Turnova. Počasí přálo, sníh byl kvalitní a lyžaři zdatní. Hrstka nelyžařů si vzhledem k velmi teplému počasí užila hodinku na bobech a pak si vyšlápla do okolí. Při nastupování do autobusu na cestu zpět byli všichni příjemně unavení, ale náramně spokojení. Sportovní aktivity jsou součástí školního vzdělávacího programu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Barevný týden Barevný týden
 
V týdnu od 11. února 2019 proběhl na škole BAREVNÝ TÝDEN.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Třídní den Třídní den
 
Žáci 7.B a 7.C svůj výlet v rámci Dne třídy strávili 31. 1. 2019 aktivně v Jump aréně a na Motokárách na Zličíně. Děti si nejprve zaskákaly na trampolínách a poté si vyzkoušely svou první jízdu na motokárách v krytém areálu. Někteří se nejprve báli, ale nakonec se všichni překonali a zvládli to! :) Adrenalin a pohon kol jednoznačně převýšil kvalitu fotografií.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slované Slované
 
4.A se opět vydala do hlubin historie, tentokrát do doby starých Slovanů. Poté, co prošli přes zkoušky starých bohů byl zvolen kníže třídy. Žáci se také dozvěděli o Sámově říši i Velké Moravě. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kouzelné vyučování Kouzelné vyučování
 
Žáci tříd 3.B a 3.C tento týden prožili v rámci celoroční třídní hry opět den kouzelného vyučování. V Bradavicích se tentokrát šlo na nákupy do Krucánek a Kaňourů, kde si děti za naspořené svrčky nakoupily různé kouzelnické potřeby jako košťata, hábity, klobouky, čarovné prsteny , kuří pařáty apod. Tak si procvičily kouzelné zaklínadlo pro písemné sčítání. A protože v Bradavicích nasněžilo, stavělo se iglú – ovšem zase ne obyčejné – sněhové kostky v sobě měly začarovaná kouzelná vyjmenovaná slova, dále jejich příbuzenstvo a slova, která mezi ně nepatří. Žáci vše pečlivě roztřídili a zapsali i do kouzelných pracovních listů. Následovala hodina kouzelného písma, které má zcela jiné písanky než písmo normální a píše se ne gumovacím perem, ale mlékem. Děti si mávnutím kouzelnou hůlkou procvičily velký kus učiva 3. třídy. Za svou snahu v hodinách kouzel dostaly patřičné ohodnocení  - byly vyhlášeny a odměněny pololetní výsledky v třídní hře. Vše probíhalo ve slavnostní atmosféře a svátečních hábitech.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pravěk Pravěk
 
V pátek 18. 1. se žáci 4.A a 4.C vydali do dalekého PRAVĚKU. Ve svých skupinách se snažili nashromáždit dostatek surovin pro přežití jejich tlupy, plnili všemožné úkoly a nakonec se všem podařilo přežít.
 
 
 
 
 
 
 
Teplákový den Teplákový den
 
HRDÁ ŠKOLA - neformálně - TEPLÁKOVÝ DEN - 16. 1. 2019 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
Golden Spike Golden Spike
 
  
Sedmý ročník prestižního školního závodu Golden Spike Chlum je minulostí. Těžký terén a očekávání nevlídného počasí provázely v poslední školní den tohoto kalendářního roku tento náročný závod. Na start se postavila zhruba osmdesátka závodníků z druhého stupně, kterou přišel podpořit olympionik, atlet a patron sportovních tříd Lukáš Melich. V poměrně rychlém závodu nakonec zvítězili Jáchym Průšek a Kristýna Dušičková v kategorii mladších žáků a žákyň a Petr Čada s Karolínou Pošepnou v kategorii starších. Petr svým časem dokázal vyrovnat i nejrychlejší čas v historii tratě. Medailisté převzali z rukou Lukáše Melicha originální diplomy a hodnotné ceny. Nutno podotknout, že letos jsme nevlídnému počasí naštěstí unikli, neponechali jsme však nic náhodě a pro závodníky přijely na Chloumek autobusy. Děkujeme všem žákům za účast. Všichni jsou hrdinové, že do toho zase šli.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jarmark Jarmark
 
 
Součástí VÁNOČNÍ AKADEMIE byl malý vánoční jarmark žákovských výrobků, který pořádal školní parlament ve spolupráci se Spolkem přátel ZŠ a MŠ jako součást projektu Dobrý skutek na školách Schools United. Výtěžek 6357,- Kč bude poskytnut dle předchozí domluvy nadaci PARAPLE. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Akademie Akademie
 
 
Vánoční akademie, která nám připomněla 50. výroční školy, se uskutečnila v úterý 18. 12. 2018 v Domě kultury. Byla poděkováním všem rodičům za dosavadní podporu školy a relaxací v době předvánoční. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Přerov n/L Přerov n/L
 
 
Ve skanzenu v Přerově nad Labem si naši třeťáci z áčka a páťáci z béčka ve středu 19.12. prohlédli velkou vánoční výstavu s názvem „Lidové vánoce v Polabí“. Dozvěděli se spoustu zajímavostí ze života našich předků, připomněli si starobylé zvyky, které se dříve dodržovaly v čase adventu a v období vánočních svátků až do Tří králů a obdivovali betlémy z nejrůznějších materiálů. Nakonec si v dílničce vyrobili něco na památku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Muzeum Muzeum
 
 
Ve středu 19. 12. se všichni žáci 9. ročníku vydali vlakem do Prahy, aby navštívili nově opravenou historickou budovu Národního muzea v Praze a zde prezentovanou Československou výstavu připomínající společnou historii Čechů a Slováků a 100 let republiky. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Důchodci Důchodci
 
 
V předvánočním čase potěšily 14. 12. 2018 babičky a dědečky v kolektivu seniorského domova děti ze 7.B.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mikuláš Mikuláš
 
 
Mikulášská družina zavítala tradičně i v tomto školním roce do naší školy. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Suit up Suit up
 
 
Hrdá škola - přibližně dvě třetiny žáků školy - ve čtvrtek 22. 11. - projekt Schools United - SUIT UP DEN. Žáci společně s učiteli tak formálním oblečením vyjádřili sounáležitost se svojí školou a my jsme na ně hrdí a pyšní - děkujeme všem za účast.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pezinok - MB Pezinok - MB
 
 
Na sklonku listopadu zavítali do Mladé Boleslavi žáci ZŠ Jána Kupeckého ze slovenského Pezinku. Ve středu 21. 11. se zapojili s našimi do výuky dle rozvrhu sedmáků a osmáků. Odpoledne se vypravili na Ještěd a s žáky 8.A, se kterými se poznali již loni, zavítali také do liberecké IQlandie. Společně pak přespali ve škole. Ještě před tím však soutěžili v připraveném AZ kvízu na téma Česko – Slovensko. Vědomostní hra skončila remízou. Na závěr partnerské návštěvy byla procházka Mladou Boleslaví a exkurze do muzea firmy Škoda Auto. Děkujeme za návštěvu a posíláme pozdravy na Slovensko. 
 
 
 
 
 

  

Příodověda Přírodověda

V rámci přírodovědy se žáci 4.A během Zvířátkového dne podělili o své zkušenosti s péčí o domácí mazlíčky a seznámili se se základními zásadami chování ke zvířátkům.

  

  

Spaní Spaní

1. listopadu 2018 se žáci 5.C zúčastnili „Dušičkového spaní ve škole“. Formou referátů na hodiny českého jazyka zjišťovali, jaké zvyky a tradice jsou spojovány s daty 1. a 2. 11. u nás i ve světě a některé z nich společně prožili. Ve skupinkách si připravili slavnostní tabuli, ze které si navzájem ochutnali. Do vyrobených lucerniček zapalovali svíčky za své blízké zesnulé a podělili se o své vzpomínky a pocity. Pro někoho to bylo velice emočně náročné, proto si na odlehčení zahráli „červíkovanou“ ve spacácích. U toho se všichni pobavili a opět rozzářili své duše a obličeje. Posnídali tradiční pečivo „dušičky“ a na víkend odchází unavení, ale spokojení. 

  

  

Projekt Projekt

 V pátek 26. 10. 2018 žáci prvního stupně naší školy netradičně oslavili 100. výročí vzniku Československa. Čtvrťáci si v dobových kostýmech připravili pro své mladší spolužáky zajímavé činnosti k historii našeho státu a páťáci je jimi provedli. Školou tak procházely nadšené hloučky dětí, které si vyzkoušely např. psaní dobovým perem, kreslení vlajky po slepu, zábavnou jízdu školním autobusem nebo útěk přes hranice. Žáci si také připomněli významné osobnosti naší republiky i školy. Prvorepublikovou atmosféru vytvořily svými dobovými kostýmy i paní učitelky. Všichni žáci si zaslouží velikou pochvalu, protože po celou dobu akce se chovali velmi ukázněně, ve skupinách se navzájem podporovali a starší byli oporou mladším. Zároveň tato akce také symbolicky odstartovala aktivity k 50. výročí založení naší školy.

  

 

  

 Slovensko Slovensko

Žáci 9.B se ve dnech 24. - 26. 10. 2018 vydali po stopách historie našeho státu. Společně se žáky naší partnerské školy ze slovenského Pezinku zavítali na místa spjatá s dějinami naší země - v Brezové pod Bradlom se poklonili památce Milana Rastislava Štefánika, v Topolčiankách si zase připomněli osobnost prezidenta Masaryka. Na závěr pobytu na Slovensku zhlédli nový film Dubček věnovaný další osobnosti společné československé historie.

  

 

  

 Stromy Stromy

Dne 17. 10. 2018 se odpoledne žáci 8.B zúčastnili v parku Štěpánka přírodovědecké soutěže. Tradiční součástí byla i výsadba nových stromů. 

  

   

  Plazi

Součástí výuky o plazech byla návštěva žáků sedmých tříd do boleslavského DDM, kde se s nimi seznámili živě. 

  

 

 

Putování Putování 

V neděli 7. 10. 2018 se na Štěpánce konalo PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ ZA ZVÍŘÁTKY. Školní akce pro naše nejmenší se nesla ve znamení různých soutěžních úkolů a procházky podzimním parkem. Děkujeme všem účastníkům za příjemně strávené nedělní odpoledne a pedagogickému sboru prvního stupně za přípravu této akce.

  

  

Den jazyků Den jazyků

Součástí Evropského dne jazyků byly 26. 9. 2018 různé jazykové aktivity napříč skupinami žáků osmého a devátého ročníku - 24 žákovských skupin, 12 vyučujících a témat. Výuka cizích jazyků je na naší škole jednou z priorit školního vzdělávacího programu ŠESTKA.

  

  

IZS IZS

IZS IZS

V úterý 18. 9. 2018 se žáci na naší škole vzdělávali trochu jinak. Byla pro ně připravena výuka na téma INTEGROVANÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM. Žáci poznali různou techniku složek záchranného systému, seznámili se s vozidly a vybavením hasičů, záchranky nebo policejního auta. Poznali důležitost bezpečnostních pásů a funkce airbag, a to především v ukázce vystřelení airbagu a následného vyproštění. V praxi si vyzkoušeli první pomoc včetně používání defibrilátoru. Sledovali ukázku s policejním psem. Malé děti se také seznámily s důležitostí mytí rukou. Děkujeme za pomoc s organizací tohoto vyučování Hasičskému záchrannému sboru Středočeského kraje, Hasičskému záchrannému sboru Škoda Auto, Městské policií Mladá Boleslav, Oblastní nemocnici Mladá Boleslav, Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Mladá Boleslav, Policii ČR, Střední zdravotnické a Vyšší odborné škole zdravotnické Mladá Boleslav a Zdravotnické záchranné službě Středočeského kraje.

 

 

Teribear Teribear

Třída 8.A společně s 9.A v hodinách TV 12. 9. 2018 pomohla dobré věci. Zúčastnila se charitativního běhu TERIBEAR.

 

 

První zvonění 

Školní rok 2018/2019 byl 3. 9. 2018 symbolicky zahájen PRVNÍM ZVONĚNÍM... 

Stránky pro tisk Vytvořit z článku PDF Poslat známému