1 2 3 4 5 6 7
Kontaktní údaje
Základní škola a Mateřská škola
Mladá Boleslav
Jilemnického 1152,
293 01 Mladá Boleslav
Telefon: +420 326 201 911
Fax: +420 326 321 372
E-mail:
Web: http://www.6zsmb.cz
IČ: 75 034 034
Partnerská škola
ZŠ Kupeckého
Přihlášení pro učitele
Uživatel:
Heslo:

Datum a svátek
Sobota, 23. února 2019
Svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
Předpověď počasí

Předpověď z webu METEOPRESS.
Projekty

 Školní rok 2018-2019

  
 
Informace o školních akcích naleznete také na www.facebook.com/6zsmb.
 
 
 
 
 
Kouzelné vyučování Kouzelné vyučování
 
Žáci tříd 3.B a 3.C tento týden prožili v rámci celoroční třídní hry opět den kouzelného vyučování. V Bradavicích se tentokrát šlo na nákupy do Krucánek a Kaňourů, kde si děti za naspořené svrčky nakoupily různé kouzelnické potřeby jako košťata, hábity, klobouky, čarovné prsteny , kuří pařáty apod. Tak si procvičily kouzelné zaklínadlo pro písemné sčítání. A protože v Bradavicích nasněžilo, stavělo se iglú – ovšem zase ne obyčejné – sněhové kostky v sobě měly začarovaná kouzelná vyjmenovaná slova, dále jejich příbuzenstvo a slova, která mezi ně nepatří. Žáci vše pečlivě roztřídili a zapsali i do kouzelných pracovních listů. Následovala hodina kouzelného písma, které má zcela jiné písanky než písmo normální a píše se ne gumovacím perem, ale mlékem. Děti si mávnutím kouzelnou hůlkou procvičily velký kus učiva 3. třídy. Za svou snahu v hodinách kouzel dostaly patřičné ohodnocení  - byly vyhlášeny a odměněny pololetní výsledky v třídní hře. Vše probíhalo ve slavnostní atmosféře a svátečních hábitech.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pravěk Pravěk
 
V pátek 18. 1. se žáci 4.A a 4.C vydali do dalekého PRAVĚKU. Ve svých skupinách se snažili nashromáždit dostatek surovin pro přežití jejich tlupy, plnili všemožné úkoly a nakonec se všem podařilo přežít.
 
 
 
 
 
 
 
Teplákový den Teplákový den
 
HRDÁ ŠKOLA - neformálně - TEPLÁKOVÝ DEN - 16. 1. 2019 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
Golden Spike Golden Spike
 
  
Sedmý ročník prestižního školního závodu Golden Spike Chlum je minulostí. Těžký terén a očekávání nevlídného počasí provázely v poslední školní den tohoto kalendářního roku tento náročný závod. Na start se postavila zhruba osmdesátka závodníků z druhého stupně, kterou přišel podpořit olympionik, atlet a patron sportovních tříd Lukáš Melich. V poměrně rychlém závodu nakonec zvítězili Jáchym Průšek a Kristýna Dušičková v kategorii mladších žáků a žákyň a Petr Čada s Karolínou Pošepnou v kategorii starších. Petr svým časem dokázal vyrovnat i nejrychlejší čas v historii tratě. Medailisté převzali z rukou Lukáše Melicha originální diplomy a hodnotné ceny. Nutno podotknout, že letos jsme nevlídnému počasí naštěstí unikli, neponechali jsme však nic náhodě a pro závodníky přijely na Chloumek autobusy. Děkujeme všem žákům za účast. Všichni jsou hrdinové, že do toho zase šli.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jarmark Jarmark
 
 
Součástí VÁNOČNÍ AKADEMIE byl malý vánoční jarmark žákovských výrobků, který pořádal školní parlament ve spolupráci se Spolkem přátel ZŠ a MŠ jako součást projektu Dobrý skutek na školách Schools United. Výtěžek 6357,- Kč bude poskytnut dle předchozí domluvy nadaci PARAPLE. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Akademie Akademie
 
 
Vánoční akademie, která nám připomněla 50. výroční školy, se uskutečnila v úterý 18. 12. 2018 v Domě kultury. Byla poděkováním všem rodičům za dosavadní podporu školy a relaxací v době předvánoční. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Přerov n/L Přerov n/L
 
 
Ve skanzenu v Přerově nad Labem si naši třeťáci z áčka a páťáci z béčka ve středu 19.12. prohlédli velkou vánoční výstavu s názvem „Lidové vánoce v Polabí“. Dozvěděli se spoustu zajímavostí ze života našich předků, připomněli si starobylé zvyky, které se dříve dodržovaly v čase adventu a v období vánočních svátků až do Tří králů a obdivovali betlémy z nejrůznějších materiálů. Nakonec si v dílničce vyrobili něco na památku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Muzeum Muzeum
 
 
Ve středu 19. 12. se všichni žáci 9. ročníku vydali vlakem do Prahy, aby navštívili nově opravenou historickou budovu Národního muzea v Praze a zde prezentovanou Československou výstavu připomínající společnou historii Čechů a Slováků a 100 let republiky. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Důchodci Důchodci
 
 
V předvánočním čase potěšily 14. 12. 2018 babičky a dědečky v kolektivu seniorského domova děti ze 7.B.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mikuláš Mikuláš
 
 
Mikulášská družina zavítala tradičně i v tomto školním roce do naší školy. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Suit up Suit up
 
 
Hrdá škola - přibližně dvě třetiny žáků školy - ve čtvrtek 22. 11. - projekt Schools United - SUIT UP DEN. Žáci společně s učiteli tak formálním oblečením vyjádřili sounáležitost se svojí školou a my jsme na ně hrdí a pyšní - děkujeme všem za účast.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pezinok - MB Pezinok - MB
 
 
Na sklonku listopadu zavítali do Mladé Boleslavi žáci ZŠ Jána Kupeckého ze slovenského Pezinku. Ve středu 21. 11. se zapojili s našimi do výuky dle rozvrhu sedmáků a osmáků. Odpoledne se vypravili na Ještěd a s žáky 8.A, se kterými se poznali již loni, zavítali také do liberecké IQlandie. Společně pak přespali ve škole. Ještě před tím však soutěžili v připraveném AZ kvízu na téma Česko – Slovensko. Vědomostní hra skončila remízou. Na závěr partnerské návštěvy byla procházka Mladou Boleslaví a exkurze do muzea firmy Škoda Auto. Děkujeme za návštěvu a posíláme pozdravy na Slovensko. 
 
 
 
 
 

  

Příodověda Přírodověda

V rámci přírodovědy se žáci 4.A během Zvířátkového dne podělili o své zkušenosti s péčí o domácí mazlíčky a seznámili se se základními zásadami chování ke zvířátkům.

  

  

Spaní Spaní

1. listopadu 2018 se žáci 5.C zúčastnili „Dušičkového spaní ve škole“. Formou referátů na hodiny českého jazyka zjišťovali, jaké zvyky a tradice jsou spojovány s daty 1. a 2. 11. u nás i ve světě a některé z nich společně prožili. Ve skupinkách si připravili slavnostní tabuli, ze které si navzájem ochutnali. Do vyrobených lucerniček zapalovali svíčky za své blízké zesnulé a podělili se o své vzpomínky a pocity. Pro někoho to bylo velice emočně náročné, proto si na odlehčení zahráli „červíkovanou“ ve spacácích. U toho se všichni pobavili a opět rozzářili své duše a obličeje. Posnídali tradiční pečivo „dušičky“ a na víkend odchází unavení, ale spokojení. 

  

  

Projekt Projekt

 V pátek 26. 10. 2018 žáci prvního stupně naší školy netradičně oslavili 100. výročí vzniku Československa. Čtvrťáci si v dobových kostýmech připravili pro své mladší spolužáky zajímavé činnosti k historii našeho státu a páťáci je jimi provedli. Školou tak procházely nadšené hloučky dětí, které si vyzkoušely např. psaní dobovým perem, kreslení vlajky po slepu, zábavnou jízdu školním autobusem nebo útěk přes hranice. Žáci si také připomněli významné osobnosti naší republiky i školy. Prvorepublikovou atmosféru vytvořily svými dobovými kostýmy i paní učitelky. Všichni žáci si zaslouží velikou pochvalu, protože po celou dobu akce se chovali velmi ukázněně, ve skupinách se navzájem podporovali a starší byli oporou mladším. Zároveň tato akce také symbolicky odstartovala aktivity k 50. výročí založení naší školy.

  

 

  

 Slovensko Slovensko

Žáci 9.B se ve dnech 24. - 26. 10. 2018 vydali po stopách historie našeho státu. Společně se žáky naší partnerské školy ze slovenského Pezinku zavítali na místa spjatá s dějinami naší země - v Brezové pod Bradlom se poklonili památce Milana Rastislava Štefánika, v Topolčiankách si zase připomněli osobnost prezidenta Masaryka. Na závěr pobytu na Slovensku zhlédli nový film Dubček věnovaný další osobnosti společné československé historie.

  

 

  

 Stromy Stromy

Dne 17. 10. 2018 se odpoledne žáci 8.B zúčastnili v parku Štěpánka přírodovědecké soutěže. Tradiční součástí byla i výsadba nových stromů. 

  

   

  Plazi

Součástí výuky o plazech byla návštěva žáků sedmých tříd do boleslavského DDM, kde se s nimi seznámili živě. 

  

 

 

Putování Putování 

V neděli 7. 10. 2018 se na Štěpánce konalo PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ ZA ZVÍŘÁTKY. Školní akce pro naše nejmenší se nesla ve znamení různých soutěžních úkolů a procházky podzimním parkem. Děkujeme všem účastníkům za příjemně strávené nedělní odpoledne a pedagogickému sboru prvního stupně za přípravu této akce.

  

  

Den jazyků Den jazyků

Součástí Evropského dne jazyků byly 26. 9. 2018 různé jazykové aktivity napříč skupinami žáků osmého a devátého ročníku - 24 žákovských skupin, 12 vyučujících a témat. Výuka cizích jazyků je na naší škole jednou z priorit školního vzdělávacího programu ŠESTKA.

  

  

IZS IZS

IZS IZS

V úterý 18. 9. 2018 se žáci na naší škole vzdělávali trochu jinak. Byla pro ně připravena výuka na téma INTEGROVANÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM. Žáci poznali různou techniku složek záchranného systému, seznámili se s vozidly a vybavením hasičů, záchranky nebo policejního auta. Poznali důležitost bezpečnostních pásů a funkce airbag, a to především v ukázce vystřelení airbagu a následného vyproštění. V praxi si vyzkoušeli první pomoc včetně používání defibrilátoru. Sledovali ukázku s policejním psem. Malé děti se také seznámily s důležitostí mytí rukou. Děkujeme za pomoc s organizací tohoto vyučování Hasičskému záchrannému sboru Středočeského kraje, Hasičskému záchrannému sboru Škoda Auto, Městské policií Mladá Boleslav, Oblastní nemocnici Mladá Boleslav, Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Mladá Boleslav, Policii ČR, Střední zdravotnické a Vyšší odborné škole zdravotnické Mladá Boleslav a Zdravotnické záchranné službě Středočeského kraje.

 

 

Teribear Teribear

Třída 8.A společně s 9.A v hodinách TV 12. 9. 2018 pomohla dobré věci. Zúčastnila se charitativního běhu TERIBEAR.

 

 

První zvonění 

Školní rok 2018/2019 byl 3. 9. 2018 symbolicky zahájen PRVNÍM ZVONĚNÍM... 

Stránky pro tisk Vytvořit z článku PDF Poslat známému