1 2 3 4 5 6 7
Kontaktní údaje
Základní škola a Mateřská škola
Mladá Boleslav
Jilemnického 1152,
293 01 Mladá Boleslav
Telefon: +420 326 201 911
Fax: +420 326 321 372
E-mail:
Web: http://www.6zsmb.cz
IČ: 75 034 034
Partnerská škola
ZŠ Kupeckého
Přihlášení pro učitele
Uživatel:
Heslo:

Datum a svátek
Neděle, 16. prosince 2018
Svátek slaví Albína,
zítra Daniel
Předpověď počasí

Předpověď z webu METEOPRESS.
Projekty

 Školní rok 2018-2019

  
 
Informace o školních akcích naleznete také na www.facebook.com/6zsmb.

 

 

Příodověda Přírodověda

V rámci přírodovědy se žáci 4.A během Zvířátkového dne podělili o své zkušenosti s péčí o domácí mazlíčky a seznámili se se základními zásadami chování ke zvířátkům.

 

 

 

 

 

Spaní Spaní

1. listopadu 2018 se žáci 5.C zúčastnili „Dušičkového spaní ve škole“. Formou referátů na hodiny českého jazyka zjišťovali, jaké zvyky a tradice jsou spojovány s daty 1. a 2. 11. u nás i ve světě a některé z nich společně prožili. Ve skupinkách si připravili slavnostní tabuli, ze které si navzájem ochutnali. Do vyrobených lucerniček zapalovali svíčky za své blízké zesnulé a podělili se o své vzpomínky a pocity. Pro někoho to bylo velice emočně náročné, proto si na odlehčení zahráli „červíkovanou“ ve spacácích. U toho se všichni pobavili a opět rozzářili své duše a obličeje. Posnídali tradiční pečivo „dušičky“ a na víkend odchází unavení, ale spokojení. 

 

 

 

 

Projekt Projekt

 V pátek 26. 10. 2018 žáci prvního stupně naší školy netradičně oslavili 100. výročí vzniku Československa. Čtvrťáci si v dobových kostýmech připravili pro své mladší spolužáky zajímavé činnosti k historii našeho státu a páťáci je jimi provedli. Školou tak procházely nadšené hloučky dětí, které si vyzkoušely např. psaní dobovým perem, kreslení vlajky po slepu, zábavnou jízdu školním autobusem nebo útěk přes hranice. Žáci si také připomněli významné osobnosti naší republiky i školy. Prvorepublikovou atmosféru vytvořily svými dobovými kostýmy i paní učitelky. Všichni žáci si zaslouží velikou pochvalu, protože po celou dobu akce se chovali velmi ukázněně, ve skupinách se navzájem podporovali a starší byli oporou mladším. Zároveň tato akce také symbolicky odstartovala aktivity k 50. výročí založení naší školy.

 

 

 

 

 

 Slovensko Slovensko

Žáci 9.B se ve dnech 24. - 26. 10. 2018 vydali po stopách historie našeho státu. Společně se žáky naší partnerské školy ze slovenského Pezinku zavítali na místa spjatá s dějinami naší země - v Brezové pod Bradlom se poklonili památce Milana Rastislava Štefánika, v Topolčiankách si zase připomněli osobnost prezidenta Masaryka. Na závěr pobytu na Slovensku zhlédli nový film Dubček věnovaný další osobnosti společné československé historie.

 

 

 

 

 

 Stromy Stromy

Dne 17. 10. 2018 se odpoledne žáci 8.B zúčastnili v parku Štěpánka přírodovědecké soutěže. Tradiční součástí byla i výsadba nových stromů. 

 

 

 

  

  Plazi

Součástí výuky o plazech byla návštěva žáků sedmých tříd do boleslavského DDM, kde se s nimi seznámili živě. 

 

 

 

 

Putování Putování 

V neděli 7. 10. 2018 se na Štěpánce konalo PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ ZA ZVÍŘÁTKY. Školní akce pro naše nejmenší se nesla ve znamení různých soutěžních úkolů a procházky podzimním parkem. Děkujeme všem účastníkům za příjemně strávené nedělní odpoledne a pedagogickému sboru prvního stupně za přípravu této akce.

 

 

 

 

Den jazyků Den jazyků

Součástí Evropského dne jazyků byly 26. 9. 2018 různé jazykové aktivity napříč skupinami žáků osmého a devátého ročníku - 24 žákovských skupin, 12 vyučujících a témat. Výuka cizích jazyků je na naší škole jednou z priorit školního vzdělávacího programu ŠESTKA.

 

 

  

IZS IZS

IZS IZS

V úterý 18. 9. 2018 se žáci na naší škole vzdělávali trochu jinak. Byla pro ně připravena výuka na téma INTEGROVANÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM. Žáci poznali různou techniku složek záchranného systému, seznámili se s vozidly a vybavením hasičů, záchranky nebo policejního auta. Poznali důležitost bezpečnostních pásů a funkce airbag, a to především v ukázce vystřelení airbagu a následného vyproštění. V praxi si vyzkoušeli první pomoc včetně používání defibrilátoru. Sledovali ukázku s policejním psem. Malé děti se také seznámily s důležitostí mytí rukou. Děkujeme za pomoc s organizací tohoto vyučování Hasičskému záchrannému sboru Středočeského kraje, Hasičskému záchrannému sboru Škoda Auto, Městské policií Mladá Boleslav, Oblastní nemocnici Mladá Boleslav, Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Mladá Boleslav, Policii ČR, Střední zdravotnické a Vyšší odborné škole zdravotnické Mladá Boleslav a Zdravotnické záchranné službě Středočeského kraje.

 

 

Teribear Teribear

Třída 8.A společně s 9.A v hodinách TV 12. 9. 2018 pomohla dobré věci. Zúčastnila se charitativního běhu TERIBEAR.

 

 

První zvonění 

Školní rok 2018/2019 byl 3. 9. 2018 symbolicky zahájen PRVNÍM ZVONĚNÍM... 

Stránky pro tisk Vytvořit z článku PDF Poslat známému