1 2 3 4 5 6 7
Kontaktní údaje
Základní škola a Mateřská škola
Mladá Boleslav
Jilemnického 1152,
293 01 Mladá Boleslav
Telefon: +420 326 201 911
Fax: +420 326 321 372
E-mail:
Web: http://www.6zsmb.cz
IČ: 75 034 034
Partnerská škola
ZŠ Kupeckého
Přihlášení pro učitele
Uživatel:
Heslo:

Datum a svátek
Úterý, 25. června 2019
Svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
Předpověď počasí

Předpověď z webu METEOPRESS.
Projekty
Školní rok 2017-2018
  
 
Informace o školních akcích naleznete také na www.facebook.com/6zsmb.
 
 
 
 
Ve středu 21. 3. 2018 se žáci 5.B a 5.D vydali na vzdělávací exkurzi do IQ landie. Při science show plné pokusů si zahráli na vědátory a dozvěděli se mnoho zajímavostí, při vlastní prohlídce si pak na vlastní kůži vyzkoušeli například činnost živlů či funkce smyslových orgánů.
 
 IQ IQ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Z úterý 20. 3. na středu 21. 3. si svůj Předvečer s Andersenem užila 5.B. Kromě zápasu ve vybíjené se žáci věnovali čtení knihy, potrápili své mozkové buňky při řešení hádanek a před spaním zhlédli film.
 
Spaní ve škole Spaní ve škole
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V úterý 20.3. 2018 se děti 3.B zúčastnily vzdělávacího programu „Včelí rojení“ v Zahradě DDM v MB. Dověděly se spoustu zajímavých informací o životě včelího společenství v  úle, o včelařích i o včelích produktech. Na závěr si vlastnoručně vyrobily svíčku z včelího vosku.
 
Včely Včely
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve čtvrtek  15.3. se děti  3.B třídy zúčastnily tradičního nocování ve škole nazvaného „Předvečer s Andersenem“.  Z večera si zapřemýšlely nad stavbami z lega v rámci programu „Brick by Brick“ a společnými silami postavily funkční vrtulník a „ruské kolo“. Po vydatné večeři si děti užily chvíle plné soutěží a her, předvedly své spisovatelské umění i čtenářské dovednosti.  Před zalehnutím do spacáků se ještě vydaly tmou protkanými školními chodbami na stezku odvahy. A pak už spokojeně usínaly při poslechu audioknihy Miloše Kratochvíla.
 
3.B 3.B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V úterý 27. 2. 2018 si děti navštěvující odpolední školní družinu užily tradiční družinový karneval. Společně si zatančily a zasoutěžily v různých kostýmech a maskách.
 
Karneval Karneval
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V pondělí 22. 1. 2018 se třídy 5.A a 5.B vydaly do Freestyle parku Kolbenka, aby si užily svůj třídní den.
 
Kolbenka Kolbenka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Další zastávkou cestování po Evropě 5.A, 5.B a 5.D se stala Francie. Tentokrát si žáci přečetli o pověstech staré Francie, pomocí svých matematických schopností šplhali na Eiffelovu věž a kromě vytříbení svých dovedností se dozvěděli také mnohé zajímavosti o nejslavnějších pařížských památkách. To vše za doprovodu šansonu Edith Piaf či ve vířivém reji tradičního kankánu. Celou atmosféru dokreslil i gurmánský zážitek z přinesených ochutnávek.
 
Francouzský den Francouzský den
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Akce Šnečku, šnečku, kterou pořádala Martina Kotlabová, pedagožka Ekocentra DDM, absolvovali naši prvňáčci z 1.B a 1.C v úterý 16. 1. 2018. Prvňáčci  se dozvěděli nejen spoustu zajímavostí ze života šneků, ale vyzkoušeli si být šnečkem na vlastní kůži, nakrmili velké šneky Oblovky a svého šneka si i na památku vymodelovali.
 
Šnečku, šnečku Šnečku, šnečku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve čtvrtek 11. 1. 2018 se třídy 5.A a 5.B vydaly na pomyslnou návštěvu do Spojeného království. Nejen, že žáci ochutnali anglickou snídani se vším všudy a také otestovali chuťové buňky při pití „čaje o páté“, ale dozvěděli se o starých britských legendách, slavných britských autorech a jejich knihách, v matematice potrápili mozkové závity při počítání věku královny či plánování výdajů na cestu do Londýna a celý den završili tvorbou informačních plakátů, ve kterých uplatnili nově nabyté znalosti i schopnost vyhledávat informace na internetu. Velkou chválu si zaslouží i rodiče, kteří děti vybavili skvělými dobovými kostýmy.
 
 Britský den Britský den
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V hodinách hudební výchovy jsme na druhém stupni celé adventní období zpívali české lidové koledy a vánoční písně z celého světa. V posledních předvánočních hodinách jsme si tyto písně připomněli a uspořádali anketu. Děti si přitom zpívaly a hezky jsme si to užili. A které písně se nejvíce líbily? Nejoblíbenější česká koleda: ŠTĚDRÝ VEČER NASTAL, nejoblíbenější umělá vánoční píseň: LAST XMAS/George Michael.
 
HV HV
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12. 12. 2017 podnikli žáci 9.B třídní výlet do Liberce. Náplní tzv. dne třídy se stala návštěva Laser Game v libereckém Babylonu. V desetičlenných družstvech hráči prověřili pohotovost, rychlost a schopnost taktizovat. Všichni účastníci obdrželi závěrečné vyhodnocení úspěšnosti v jednotlivých herních skupinách.
 
Laser Game Laser Game
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve čtvrtek 7. prosince 2017 děti z 2.A a 4.B vyrazily do Perníkové chaloupky u Pardubic. S dědem Vševědem si prohlédly perníkovou a pohádkovou expozici, Ježibaba je seznámila s tradicí výroby voňavého perníku pomocí krásných dřevěných forem a nakonec je zavedla do tamního nebíčka a peklíčka.
 
Perníková chaloupka Perníková chaloupka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dne 7. 12. 2017 se konal adventní zájezd do saské Míšně. Cestou jsme navštívili zájezd Moritzburg, kde žáci zhlédli výstavu k pohádce Tři oříšky pro Popelku. Před návštěvou adventního trhu si žáci prošli centrum města Míšeň, kde se zastavili u významných památek. Na závěr výletu měli možnost strávit volný čas na adventním trhu.
 
Míšeň Míšeň
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dne 6. 12. 2017 žáci 5.B a 5.D navštívili Muzeum Českého ráje v Turnově. Po rozdělení na dvě skupiny žáci plnili 11 úkolů. Ty je postupně provázely po celém muzeu různými zajímavými exponáty. Prohlídka byla zaměřena na drahé kameny a to i od samotného vzniku. Následně se skupiny vyměnily a děti měly možnost si vytvořit pěknou vánoční loutku.
 
Turnov Turnov
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Již šestý ročník prestižního a náročného školního závodu Golden Spike Chlum se uskutečnil ve středu 6. 12. 2017. Zimní kros o zlatou tretru se tentokrát konal v těžkém bahnitém terénu se stovkou závodníků na startu. Pro vítězství si doběhly Karolína Pošepná z mladších žákyň a Adéla Čadová z žákyň starších. Mezi mladšími chlapci zvítězil Ondřej Hon, za starší pak Jakub David. Nutno podotknout, že Adéla a Jakub zvítězili již počtvrté a v tuto chvíli patří k rekordmanům soutěže. Medailisté si odnesli tentokrát hodnotnou poukázku na sportovní zboží. Závodu se zúčastnili již tradičně i žáci z partnerské školy Jána Kupeckého ze slovenského Pezinku, vzhledem k vybranému termínu dorazila i mikulášská družina, která všechny účastníky obdarovala malým občerstvením. Děkujeme všem žákům za předvedené výkony a partnerům a patronům akce, kteří podpořili závod, za jejich podporu.
 
Golden Spike Golden Spike
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Součástí mikulášského dne bylo i projektové vyučování třídy 4.C
 
 Mikuláš 4.C Mikuláš 4.C
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
I do naší školy zavítal Mikuláš se svou družinou - zlobivá dítka postrašili čerti, hodná dostala pochvalu od andělů...
 
Mikuláš Mikuláš
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Začátek adventního času je na naší škole spojen se slavnostním rozsvěcením vánočního stromu před školou. Již tradičně se zde sešli žáci a žákyně z prvního i druhého stupně, aby posluchače – své rodiče navnadili svým vánočním pásmem koled, písní a říkanek na atmosféru Vánoc. Všichni měli také možnost zakoupit žákovské výrobky na malém jarmarku v přízemí školy a dopřát si ručně upečenou vánočku a zahřát se teplým čajem. Děkujeme všem, kteří měli co dočinění s touto kouzelnou akcí.
 
Advent Advent
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V úterý 28.11. 2017 se děti z 3.B s velkou chutí v rámci předmětu pracovní činnosti pustily do pečení a zdobení perníčků. Díky šikovným maminkám, které ochotně přišly pomoci, se práce všem dětem dařila a všechny děti si dopoledne báječně užily.
 
 
 Perníčky Perníčky
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V pondělí 13. 11. 2017 se žáci druhých ročníků zúčastnili preventivního dopravního programu. Program byl velmi povedený, děti velmi zaujal, pozorně sledovaly každičké slovo preventisty, aktivně se účastnily interaktivní části programu, soutěžily. Opravdu každý z účastníků se zamyslel nad tematikou bezpečnosti silničního provozu, zejména z pohledu chodce, poučil se a bude si mnohé pamatovat pro svůj život. Velkou měrou se o to zasloužil právě barvitý, až herecký projev pana preventisty, praktické činnosti. Těšíme se na další jeho programy!
 
Prevence Prevence
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve středu 15. 11. 2017 do školy zavítalo již známé Divadélko pro školy z Hradce Králové, které žákům prvního stupně představilo Nová dobrodružství veverky Zrzečky. Žáci od prvního do pátého ročníku se nejen pobavili, ale připomněli si také, jak se správně chovat v lese. Druhý den skvěle sehraná sestava dvou herců zábavným způsobem provedla naše žáky druhého stupně vývojem dramatické tvorby od renesance po realismus a seznámila je se stěžejními díly světové i české tvorby.
 
Divadlo Divadlo 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V pátek 3. 11. 2017 se třída 3.B zúčastnila interaktivního výukového programu v Templu na téma „minulost našich předků“. Děti se dozvěděly zajímavosti o rytířích, prohlédly si ručně psané knihy a samy si brkem zkusily napsat dopis, který si potom také vlastnoručně zapečetily. Seznámily se se středověkými platidly a vyrazily si svou minci. Také navštívily středověkou tržnici, kde poznávaly rozličné druhy luštěnin a obilovin a seznámily se i se způsobem jejich prodeje. Celé dopoledne nabité zajímavým programem si děti skvěle užily.
 
Templ Templ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve čtvrtek 2. 11. 2017 si Památku zesnulých připomněli žáci 5.B, 5.C a 5.D. Při přespávání ve škole nejprve žáci 5.D připravovali pohoštění, poté všechny třídy absolvovali turnaj ve vybíjené, který vyhrála 5.C, dozvěděli se vše o slavení Dušiček, zavzpomínali na ty, kteří tu s námi nemohou být, zapálili na jejich vzpomínku svíčku a ti nejodvážnější nakonec prošli i strašidelnou stezkou odvahy až do školního sklepení.
 
Dušičky Dušičky
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V předvečer Svátku všech zesnulých slavila Halloween i třída 6.B. Pro děti byly připraveny tradiční i méně tradiční halloweenské aktivity, které jsme si náramně užili. Již v pozdních hodinách nás dokonce navštívila i kočičí dáma! Vůbec nám však nevadilo, že nebyla černá. :)
 
Dušičková noc Dušičková noc
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tradiční dýňování, které pořádala školní družina, se konalo 31. 10. 2017 odpoledne. Celou jídelnu zaplnili rodiče se svými dětmi a spolu s nimi i samé dýně. Dlabalo se, vyřezávalo, během odpoledne bylo vytvořeno několik desítek upravených roztodivných strašidelných dýňových obličejů. Většina dýní ozdobila školní prostory i prostranství před školou. Během akce děti také soutěžily nebo měly možnost nechat se strašidelně ozdobit tetováním, k chuti přišel i školní jídelnou upečený dýňový koláč. Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci i na samotném "dýňování".
 
Dýňování Dýňování
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V pátek 20. 10. 2017 zažili prvňáčci vtipné pojetí pohádky Křemílek a Vochomůrka, kterou nám přijelo do školy zahrát Nezávislé divadlo Bouda Holé Vrchy. Herce jsme odměnili bouřlivým potleskem. Při výtvarné výchově vytvořili šikovní prvňáčci tyto hezké obrázky.
 
Divadlo Divadlo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Součástí spolupráce mezi naší školou a partnerskou ZŠ Jána Kupeckého ze slovenského Pezinku jsou vzájemné návštěvy. Jednu takovou zažila 18. - 20. 10. 2017 třída 7.A. Žáci si prohlédli Pezinok, společně s místními šesťáky absolvovali vzdělávací program v Malokarpatském muzeu a v odpoledních hodinách relaxovali v termálním akvaparku v Senci. Večer si společně zasportovali nebo zasoutěžili v připraveném kvízu. Slovenské škole se sluší poděkovat za připravený program a poskytnutí veškerého zázemí. Poslední den návštěvy Slovenska strávila 7.A v Bratislavě. Nejdříve se vydala s průvodcem historickým centrem hlavního města, po poledni pak žáky čekal třídní den a aktivity v nové Jump Aréně, kde si užili řádění na různých trampolínách. Děkujeme také našemu sponzorovi za spolufinancování této akce.
 
Pezinok Pezinok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dne 16. 10. proběhla exkurze žáků 9. ročníku do Cukrovaru Dobrovice. Během výkladu se žáci seznámili s technologickou cestou, kdy z cukrové řepy získáváme bílý cukr. Na jedné zastávce získali podrobné informace o výrobě lihu, využívaného dále jako palivo. Vzhledem ke krásnému počasí byla tato exkurze velmi příjemným zpestřením a praktickou ukázkou využití chemie v praxi.
 
Cukrovar Cukrovar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V pondělí 9. 10. 2017 se žáci třetích tříd vypravili na celodenní poznávací vycházku po Mladé Boleslavi. Navštívili služebnu Městské policie MB, kde se dozvěděli něco více o práci městských policistů i o kamerovém systému města. Prohlédli si prostory Sboru českých bratří a dověděli se něco z jeho historie. Vystoupali na radniční věž, odkud pozorovali památky města i okolní vesnice. V neposlední řadě také sestoupili do podzemí, kde se opět dozvěděli něco z jeho historie a vydováděli se na zábavných atrakcích.
 
Třeťáci Třeťáci 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V úterý 26. září 2017 proběhl v osmých a devátých třídách Evropský den jazyků. Po celé Evropě si školy a vzdělávací instituce připomínají podobnost a rozmanitost jazyků a nářečí Evropy. V naší škole jsme se zaměřili na šest z nich. Vedle rodné češtiny jsme pracovali v slovenštině, angličtině, němčině, ruštině a latině. Nešlo jen o vlastní jazykovou výuku, ale žáci poznali i odborné výrazy z chemie, informatiky, zeměpisu či přírodopisu. Jednotlivé třídy se rozdělily na skupiny, které si vylosovaly různá stanoviště. Na nich pak plnili úkoly a ověřovali si platnost moudrosti - Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem.
 
Den jazyků Den jazyků
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dne 22. 9. 2017 prožili žáci z prvních tříd svůj první velký výlet. Jeli do Šestajovic, kde vyráběli svíčky, sůl do koupele, vyrobili si svoje mýdlo a viděli, jak se dělají svíčky. Potom se přesunuli do čokoládovny, kde se dozvěděli, z čeho čokoláda je a jak se dělá. Vyráběli si i svoje originální čokolády. V areálu je i minizoo, kde pozorovali domácí i exotická zvířata a největší zážitek byl z vlastního nakupování. Počasí nám přálo a všichni jsme si exkurzi užili! Omluvte prosím sníženou kvalitu fotek.
 
Šestajovice Šestajovice
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve čtvrtek 21. 9. 2017 se konala pro žáky 8. a 9. ročníku přednáška o sexu s kapacitou ve svém oboru - doktorem Radimem Uzlem.
 
Uzel Uzel
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve středu 20. 9. 2017 se naši žáci sportovních tříd 6.A, 7.A a 8.A v rámci hodin tělesné výchovy zúčastnili charitativního běhu Teribear 2017, který se uskutečnil v parku Štěpánka.
 
Teribear Teribear
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7. - 8. 9. 2017 absolvovala 4.C adaptační dny a spaní ve škole. Žáci a žákyně trénovali paměť a poznávali se z jiné stránky při hře na jména, dorozumívali se beze slov, snažili se být empatičtí a určit, co by si vybrala většina. Byli strážnými anděly pro vylosovaného spolužáka, nacvičili scénky o tom, jak a proč se hezky oslovovat, nenálepkovat ostatní a spolupracovat tak, aby to bylo efektivní. Otestovali vzájemnou podporu a důvěru při zvedání se do vzduchu a v uličce důvěry, kde byli odkázání na spolehlivost spolužáků. Dohodli se na společných pravidlech pro příjemné soužití ve třídě, naslouchali a sdělovali své nápady a pocity a v neposlední řadě se u toho všeho dobře bavili.
 
Adapťák Adapťák
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Po postupu z červnového krajského kola se naši žáci zúčastnili ve dnech 8. – 9. září 2017 republikového finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v Brně. Tým ve složení Barbora Chaloupková, Lenka a Pavla Sajdlovy, Tereza Andělová, Michal Brožek, Jan Hofman, Roman Moc a Ondřej Tomšík spolu s Tomášem Vorlem, který soutěžil ve své kategorii za jednotlivce, si v moravské metropoli užil nabitý sportovní a společenský program. Mezi hvězdami, olympioniky a známými osobnostmi naši žáci prožili ve sportovním areálu VUT nevšední chvíle. V republikovém finále v desetiboji OVOV skončil náš školní tým v nabité konkurenci nakonec na celkovém 31. místě. V silových soutěžích se nám příliš nedařilo, ostudu jsme však svými výkony určitě neudělali. V atletických disciplínách zabodovala Barbora Chaloupková – v hodu míčkem získala prvenství (54,25 metrů), v dálce se umístila na druhém místě (5,01 metrů), dále pak v hodu medicinbalem na pěkné páté pozici a v trojskoku z místa nenašla přemožitele (7,53 metrů) – to vše v konkurenci s více než stovkou závodnic z celé republiky. Její součet bodů ji zařadil na celkové 19. místo. Individuálního úspěchu dosáhl i Ondřej Tomšík v trojskoku, když se umístil v první desítce nejlepších. Tomáš Vorel z šestého ročníku, soutěžící za jednotlivce, se umístil v republikovém finále ve své kategorii na pěkném šestnáctém místě, hod míčkem svým výkonem 47,75 metrů dokonce vyhrál. Žákům děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme všem velké sportovní úspěchy.
 
OVOV OVOV
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve středu 6. září 2017 jsme odjeli na adaptační pobyt na Malou Skálu. Byli jsme ubytovaní v hotelu Jizera. Chodili jsme na výlety a hodně se nám líbily, ale někdo by radši odpočíval. Prvním cílem byla zřícenina hradu Frýdštejn a potom Drábovna. Ušli jsme 15 km. Druhý den jsme šli na Suché skály. Hráli jsme různé hry. Moc se nám tu líbilo. Třída 6.C
 
Adaptační kurz 6.B probíhal v Kempu s koupalištěm v Sobotce. Na místo konání jsme se dostali vlakem. Ubytovali jsme se v areálu a poté začali naplňovat smysl celé naší výpravy. Hráli jsme spoustu her, které měly za účel děti vzájemně sblížit. Střídaly se nejen hry seznamovací, ale i sportovní a vědomostní. Na kurzu jsme se seznámili i s blízkým okolím a navštívili zámek Humprecht. Výlet bychom zhodnotili jako zdařilý a pro všechny přínosný. 6.B
 
První školní den zahájila 6.A adaptační pobyt ve středisku Poslův mlýn v Doksech. Parta pohybově nadaných žáků si užila s novou paní třídní učitelkou spoustu sportu a zábavy.
 
Adapťák Adapťák Adapťák
Stránky pro tisk Vytvořit z článku PDF Poslat známému