Projekty
Aktuálně

Z důvodu vysokých teplot bude ve čtvrtek 20. 6. 2019 a v pondělí 24. 6. 2019 vyučování nejpozději do 13.30 hod.

Pohár rozhlasu

Úžasný sportovní úspěch připsali naši žáci na konto školy - po deseti letech vyhráli v Plzni nejtěžší atletickou školní soutěž Pohár rozhlasu. Už probojovat se do republikového finále na body ve dvou kategoriích je obrovským zdarem. Starší žáci ve finále udrželi postupové páté místo a svými výkony patří mezi elitu atletů ZŠ. Mladší žáci dovedli svůj sen společně k vítězství a zvedli nad hlavu Pohár MŠMT. Ještě jednou celé výpravě děkujeme za reprezentaci školy a města.

Škola je na své žáky hrdá. Poslechněte si krátkou reportáž Českého rozhlasu zde.

Poslední týden

Autobus ŠKOLÁČEK z důvodu rekonstrukce křižovatky U Měšťáků zastavuje na zastávce Městský stadion, vynechává tak zastávku Kaufland.

Rozlučka

Upozorňujeme uživatele, že pro operační systém iOS je možné stáhnout novou verzi mobilní webové aplikace - elektronické žákovské knížky Bakaláři.

Sběr víček a pomerančové kůry bude ukončen pro tento školní rok 14. 6. 2019. Děkujeme.

ZOO

Diplom

OV

Odznak všestrannosti - krajské kolo v Čáslavi - druhé místo v soutěži družstev a postup na republikové finále.

Medailisté v soutěži jednotlivců - David Kožíšek, Tomáš Vrba, Tomáš Vorel, Jáchym Průšek a Michaela Kredbová.

Blahopřejeme.

Diplom

V pátek 17. 5. 2019 proběhlo v Plzni Republikové finále ve florbalu kategorie II – první stupeň o pohár ministra MŠMT ČR. Naše družstvo vybojovalo v konkurenci 16 týmů skvělé třetí místo. Všem hráčům a hráčkám děkujeme za reprezentaci školy i města Mladé Boleslavi.

Anglie

Výlet do Anglie se podařil

V neděli 5. května jsme vyrazili autobusem přes Německo, Belgii a Francii do Spojeného království. Téměř celodenní cesta rychle ubíhala. Náš poznávací zájezd jsme zahájili návštěvou Babbacombe, miniaturního modelu anglické krajiny a sídel 60. let. V podvečer jsme se ubytovali v rodinách.
Hned další den nás přivítali v jazykové škole, kde už čekali zkušení lektoři. Odpoledne jsme se vydali do Exetru, města založeného Římany s monumentální katedrálou v centru.
Ve středu jsme pokračovali ve zdokonalování angličtiny. Po obědě jsme zamířili do přístavního města Plymouth, kde jsme navštívili nejhlubší akvárium v Anglii a prošli se po stopách slavného anglického korzára Francise Drake, jenž ve službách královny Alžběty I. porazil španělskou flotilu.
Čtvrtek byl ve znamení celodenního výletu. Prozkoumali jsme největší „skleníkový“ deštný prales na světě.
Pátek byl poslední den školy, na jehož konci jsme obdrželi certifikát. S deskami v batohu jsme vyrazili do národního parku Dartmoor. Jak název napovídá, jedná se o rozlehlou oblast mokřin, na kterou jsme měli krásný výhled ze skalnaté vyvýšeniny. Sladkou tečkou na závěr byla návštěva kavárny ve Widecombe in the Moor, kde jsme ochutnali místní specialitu tzv. Cream Tea.
Závěrečný den jsme strávili v Londýně. V metropoli jsme měli pestrý, ale náročný program, který zahrnoval prohlídku Westminstru, okolí Buckinghamského paláce, Trafalgarské náměstí, vyhlídkové kolo London Eye, jakož i procházku kolem katedrály svatého Pavla. Naše pěší putování skončilo u známého symbolu Londýna Tower Bridge. Vše jsme zakončili plavbou lodí až do londýnských doků, kde už čekal autobus.
19hodinovou cestu jsme šťastně zakončili v neděli v podvečer.

Pod následujícím odkazem je k dispozici stručná souhrnná zpráva ze šetření MAPA ŠKOLY.