1 2 3 4 5 6 7
Kontaktní údaje
Základní škola a Mateřská škola
Mladá Boleslav
Jilemnického 1152,
293 01 Mladá Boleslav
Telefon: +420 326 201 911
Fax: +420 326 321 372
E-mail:
Web: http://www.6zsmb.cz
IČ: 75 034 034
Partnerská škola
ZŠ Kupeckého
Přihlášení pro učitele
Uživatel:
Heslo:

Datum a svátek
Neděle, 19. května 2019
Svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
Předpověď počasí

Předpověď z webu METEOPRESS.
Projekty

  

Školní rok 2016-2017
  
 
 
Úspěch 
 
Naše škola se stejně jako minulý školní rok zapojila do výtvarné soutěže Kupeckého svet organizovanou naší partnerskou ZŠ Jána Kupeckého Pezinok ve spolupráci s městem Pezinok a tamním Malokarpatským muzeem. Na výsledkové listině se dočteme, že druhé místo v kategorii 1. – 2. ročník ZŠ získává za své výtvarné dílo Jan Pulec (1.B). Cenu muzea ve stejné kategorii obdržel Jakub Paradýs (1.B). Vítězům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 OVOV
 
OVOV 
 
 
V pátek 26. 5. 2017 se na atletickém stadionu v Čáslavi uskutečnilo krajské kolo Odznaku všestrannosti Olympijských vítězů. Z naší školy postoupilo z okresního kola družstvo, složené z  žáků 7. – 8. ročníku a dva jednotlivci v kategorii 2006.
Soutěžilo se v šesti disciplínách (60 m, dálka, shyby na šikmé lavičce, leh – sed, hod míčkem a 1000m). Družstvo ve složení Chaloupková, Andělová, sestry Sajdlovy, Tomšík, Hofman, Brožek a Křováček nenašlo konkurenci, s přehledem zvítězilo a zajistilo si účast na zářijovém finále v Brně. Bára Chaloupková navíc zvítězila mezi jednotlivci a Pavla Sajdlová obsadila 3. místo.
V kategorii jednotlivců ročník 2006 zvítězil Tomáš Vorel a rovněž postoupil mezi 40 nejlepších na republikové finále. Dobře si vedl i Jakub Ulrich, který obsadil 5. místo.
Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v Brně.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pohár rozhlasu Pohár rozhlasu
Pohár rozhlasu Pohár rozhlasu
 
 
Ve středu 24. 5. 2017 se v Kolíně uskutečnilo Krajské kolo Poháru rozhlasu. Boleslavský okres reprezentovala ve všech kategoriích družstva naší školy, protože v okresním kole nenalezla přemožitele. Dařilo se nám i na krajské úrovni a v kategorii mladší žáci, mladší žákyně a starší žákyně jsme vybojovali stříbrné medaile. V kategorii starších žáků jsme díky velmi dobrým výkonům získali pohár pro vítěze a zlaté medaile. Všem závodníkům blahopřejeme a děkujeme za předvedené výkony.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Michal 
 
 
17. 5. 2017 se čtyři žáci naší školy zúčastnili okresního kola Pythagoriády. Michal Svárovský (8.B) se umístil na výborném děleném prvním místě. Gratulujeme.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pohár rozhlasu 
 Pohár rozhlasu
 
 
 
Velkého úspěchu dosáhli naši žáci druhého stupně na atletickém poli. V okresním kole Poháru rozhlasu 2017 zvítězil výběr žáků ze sportovních i nesportovních tříd ve všech čtyřech kategoriích. Blahopřejeme a držíme palce v dalších bojích.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
OVOV 
 
 
 Ve čtvrtek 27. 4. 2017 se konalo okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Zúčastnilo se 189 žáků z 10 škol. Závodilo se v pěti disciplínách: trojskoku snožmo, hodu medicinbalem vzad, skoku přes švihadlo 2 minuty, kliky 2 minuty a v běhu na 1000 metrů.
Mezi jednotlivci si postup do KK OVOV v Čáslavi vybojoval Jakub Ulrich za vítězství v kategorii 2006 a za druhé místo v téže kategorii Tomáš Vorel. Dalším našim závodníků unikl postup vždy o pár bodů.
Ve družstvech jsme obsadili 1. místo s velkým náskokem téměř 2000 bodů. Družstvo ve složení Andělová, Sajdlová L., Sajdlová P., Vizingrová, Moc, Sommer, Tomšík a Horák také vybojovalo postup do krajského kola.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dne 17. 3. 2017 proběhla i na naší škole mezinárodní soutěž Matematický klokan. V kategorii CVRČEK (2. - 3. třídy) se na krásném třetím místě v rámci okresu umístil Josef Vinš z 3.B. Gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast.
 
Matematikcý klokan 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Náš školní tým starších dívek vybojoval v republikovém finále Sportovní ligy ZŠ ve florbalu Pohár ministryně školství 2017. Náš školní tým patří mezi nejlepší florbalové týmy v České republice. Finálový zápas se hrál v přímém přenosu před kamerami ČT sport.
 
 
Plzeň 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve dnech 14. - 15. 3. 2017 se postupující žáci ze školního kola recitační soutěže zúčastnili okresního kola Dětské scény na Gymnáziu Dr. J. Pekaře a slavili velký úspěch. V první kategorii se na místě postupujícím do krajského kola umístila Lillian Albrecht (3.C) a z druhé kategorie do krajského kola postoupila Sofie Anna Janebová (4.D).
 
Recitace Recitace
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve čtvrtek 23. února se na 8. ZŠ konalo okresní kolo Zimního víceboje 1. stupně. Naši školu reprezentovali Jakub Ulrich, Tomáš Vrba, Josef Vinš, Adam Uchytil, Helena Heřmanská, Zuzana Paradýsová, Kristýna Méderová a Leona Šimánková. V konkurenci devíti družstev obsadil výběr naší školy 3. místo a vybojoval bronzovou medaili. Navíc Adam Uchytil se mezi jednotlivci umístil na prvním místě, Kristýna Méderová na druhém místě a Josef Vinš na místě třetím.
 
Víceboj 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V úterý 21. 2. 2017 se na Gymnáziu Dr. J. Pekaře v Mladé Boleslavi konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentovalo 6 žáků ve třech kategoriích. Ondřej Hůlka z 6.B zvítězil v kategorii A a postupuje do krajského kola, které proběhne 22. března v Benešově. Gratulujeme a budeme držet palce.
 
Hůlka 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V sobotu 18. 2. 2017 se v atletické hale v Jablonci nad Nisou představili naši žáci - atleti boleslavského oddílu AC na Přeboru Libereckého kraje mladších žáků a žákyň. Více jak čtyři desítky dětí z boleslavského atletického oddílu podaly kvalitní výkony a odvezly si ze sportovního areálu jablonecké Střelnice několik medailí. Nadějný David Kožíšek zaběhl skvěle závod na 60 metrů překážek a vybojoval druhé místo. Poté získala Karolína Pošepná v běhu na 800 metrů bronzovou medaili. Ve stejné disciplíně si stejnou medaili vyběhl i Petr Čada. V technických disciplínách nejprve získala bronzovou medaili Karolína Zbíralová ve skoku dalekém za výkon 445 cm. Eliška Štiplová obsadila stříbrnou druhou příčku ve skoku vysokém. Ve vrhu koulí přivezla bronzovou medaili Barbora Zarycká. Ve vrhu koulí se ještě lépe dařilo chlapcům. Na třetím místě skončil Matěj Křováček výkonem 9,34 metrů, přeborníkem kraje se stal a zlatou medaili si odvezl výkonem 9,67 metrů Michal Zalas. V závěrečných štafetách na 4 x 150 metrů si vedli lépe chlapci. Štafeta ve složení Dědek, Kožíšek, Křováček a Coufal vybojovala stříbrné medaile s časem 1:27,10. Pochvalu si zaslouží za své výkony všichni mladí atleti z oddílu AC Mladá Boleslav.
 
Jablonec 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
POSTUP DO FINÁLE
 
Vítězstvím v Liberci 2. 2. 2017 si starší žákyně vybojovaly postup mezi nejlepší týmy v ČR. Florbalové finále Sportovní ligy ZŠ o Pohár ministryně školství se koná v březnu v Plzni. Budeme držet palce.
 
Liberec 
 
 Liberec
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA
 
Dne 24. 1. 2017 se náš deváťák Šimon Dutý zúčastnil okresního kola Matematické olympiády a umístil se na krásném druhém místě. Děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k úspěchu.
 
Matematická olympiáda 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2. MÍSTO V KRAJI 
 
 
V úterý 24. 1. 2017 se v hale Tatranu v Praze – Střešovicích uskutečnilo Krajské finále Středočeského kraje ve florbalu chlapců 4. – 5. tříd. Družstvo naší školy nejdříve remizovalo s Kutnou Horou 5:5 a poté rozdrtilo Nymburk 15:0. Další soupeř z Velimi nám podlehl 7:4 a nakonec nás čekalo dosud neporažené družstvo Votic. Pokud jsme chtěli postoupit do finále, museli jsme je porazit. To se podařilo a po výborném výkonu bylo závěrečné skóre 9:1 v náš prospěch. Ve finále jsme narazili na hokejisty z Kolína. Byl to tvrdý zápas, ve kterém se nám bohužel nepodařilo vyrovnat se stylem hry soupeře, a podlehli jsme 2:5. Tím nám jen těsně unikl postup do Národního finále., ale s výkonem jsme mohli být spokojeni a odvezli si pohár za 2. místo. Všem hráčů děkujeme za vzornou reprezentaci. Družstvo tvořili: Zajíc, Ulrich, Vorel, Venera, Vacek, Chmelař, Pivoňka, Kulíšek a Havelka.
 
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
VÝHRY V OKRESNÍCH KOLECH - FLORBAL
 
Ve sportovní hale v Benátkách nad Jizerou se uskutečnila okresní kola ve florbalu chlapců kategorie III. a IV. Nejprve hráli 16. 11. 2016 starší žáci ve složení A. Vrba, Diviš, Vyhnánek, Hojka, Sobotka, Zlámal, Martoš a Kolátor. Družstvo, až na drobné zakolísání, kdy v semifinále porazilo domácí Benátky na samostatné nájezdy, prošlo turnajem hladce a zajistilo si postup do krajského kola.
O týden později 23. 11. 2016 prošli turnajem ještě ve větší pohodě mladší žáci, kteří všech šest zápasů vyhráli při skóre 29:0. Tým tvořili Tomšík, Sommer, Vrabec, Němeček, Horák, Drbout, Korolevyč, Zoufalý a Plíšek.
Ve čtvrtek 1. a 8. 12. 2016 se konala okresní kola ve florbalu kategorií dívek III. a IV. v Dolním Bousově. Oba turnaje naše dívky vyhrály a postoupily do krajského kola v Kutné Hoře. D III. - Bauerová, Kábrtová, Stehlíková, Hašková, Chaloupková, Lechnerová a Cigánková. D IV. - Kolářová, Chmelařová, Pošepná, Venerová, Pelcová, Žáková, Šindlerová, Plchová, Bauerová a Černoušková.
 
Florbal Florbal
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MLADÍ DESIGNÉŘI 2016
 
Fantastického úspěchu dosáhli naši žáci v soutěži firmy Škoda Auto - Mladí designéři 2016. Čtvrtý ročník této soutěže probíhal od konce jara 2016 do slavnostního vyhlášení, které se konalo v úterý 29. 11. 2016 ve firemním muzeu Škoda Auto. Na společném projektu pracovali minulý školní rok žáci prvního stupně. Ten byl vystaven během léta a podzimu na různých místech České republiky. Díky obdržené hlavní ceně veřejnosti se podařilo žákům získat pro školu příspěvek ve výši 30 000,- Kč. Děkujeme všem, kteří se na projektu podíleli, a blahopřejeme k obrovskému úspěchu.
 
Mladí designéři 
 
Mladí designéři 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FLORBALOVÉ VÍTĚZSTVÍ
 
Ve středu 2. 11. 2016 se v nové sportovní hale v Mladé Boleslavi uskutečnilo Okresní kolo POHÁRU ZÁKLADNÍCH ŠKOL ve florbalu chlapců 4. – 5. ročníku. Výběr naší školy se na úvod střetl s chlapci 9. ZŠ a ve vyrovnaném a bojovném utkání podlehl 5:6. Znamenalo to, že pokud chtěl postoupit do dalších bojů, nesměl již ve skupině zakolísat a navíc mohla rozhodovat i výše skóre. S tímto vědomím chlapci v dalším utkání deklasovali 2. ZŠ Benátky 25:1 a v posledním utkání porazili ZŠ Kosmonosy 5:4, když se jim nepříznivý stav podařilo zvrátit ve svůj prospěch velkou bojovností a nasazením až 12 sekund před koncem. Ve finále z kluků opadla nervozita a po nejlepším výkonu v turnaji s mnoha povedenými akcemi porazili ZŠ Dolní Bousov rozdílem třídy 14:3. Výběr školy tvořili: Ulrich, Zajíc, Venera, Vorel, Vacek, Pivoňka, Chmelař, Kulíšek a Havelka. Blahopřejeme k výsledkům a přejeme hodně štěstí v krajském kole. 
 
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
FLORBALOVÉ STŘÍBRO
 
Ve středu 19. 10. 2016 proběhl ve sportovní hale v Mladé Boleslavi florbalový turnaj „ O POHÁR HEJTMANA STŘEDOČESKÉHO KRAJE“, žáků 4. – 5. tříd. Naše družstvo zdolalo nejprve 7:0 ZŠ Dobrovice, pak 4:0 8. ZŠ Mladá Boleslav a v semifinále 1:0 ZŠ Dolní Bousov. V boji o 1. místo a zároveň postupu do krajského kola na nás čekal výběr 3.ZŠ, tvořený převážně mladými hokejisty. V bojovném a tvrdém utkání jsme nakonec podlehli 1:3 a radovali se ze zisku poháru a stříbrných medailí. Smíšené družstvo naší školy tvořili: Ulrich, Zajíc, Vorel, Venera, Pivoňka, Chmelař, Cigánek, Vacek, Kulíšek, Havelka, Hyková, Volfová a Heřmanská. Děkujeme všem za reprezentaci školy.
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FINÁLE KPD V TURNOVĚ
 
V neděli 25. 9. 2016 se na atletickém stadionu v Turnově konalo finále Krajského přeboru družstev mladších žáků a žákyň. Za mladoboleslavský atletický oddíl nastoupili v drtivé většině žáci naší školy.

 Na závody jsme odjížděli s vysokými ambicemi a to s chlapeckým družstvem vyhrát, s dívkami pak skončit nejhůře na stříbrné příčce a co nejvíce potrápit favoritky z Jablonce. Již od prvních disciplín se naše ambice naplňovaly, a tak jsme bez větších problémů mířili k vytyčeným cílům. Chlapci získali titul Přeborníků Libereckého kraje, dívky skončil na stříbrné pozici.

 Družstvo chlapců: Coufal, Čada, Drbout, Hofman, Horák, Kožíšek, Křováček, Moc, Němeček, Sommer, Tomšík, Vrabec, Zalas, Zoufalý. Družstvo dívek: Andělová, Dytrychová, Habová, Horáková, Chaloupková, Matušková, Nezdarová, Posltová, Sajdlová L., Sajdlová P., Štiplová, Vančurová, Vizingrová, Zbíralová.

 Blahopřejeme našim žákům a děkujeme jim za reprezentaci boleslavské atletiky.  
 
 
Turnov 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PŘESPOLNÍ BĚH - OKRESNÍ KOLO 
 
V okresním kole přespolního běhu, které se konalo 21. 9. 2016 v parku Štěpánka, zabodovali naši žáci na výbornou. Kromě jedné kategorie se podařilo vybojovat medaile ve všech zbývajících. Chlapci prvního stupně v obou kategoriích i mladší chlapci z druhého stupně získali zlato, podobně jako mladší dívky druhého stupně. Dívky na prvním stupni skončily třetí a druhé, nejstarší dívky podobně na druhé příčce. Blahopřejeme úspěšným reprezentantkám a reprezentantům naší školy.
 
Přespolní běh  
Stránky pro tisk Vytvořit z článku PDF Poslat známému