1 2 3 4 5 6 7
Kontaktní údaje
Základní škola a Mateřská škola
Mladá Boleslav
Jilemnického 1152,
293 01 Mladá Boleslav
Telefon: +420 326 201 911
Fax: +420 326 321 372
E-mail:
Web: http://www.6zsmb.cz
IČ: 75 034 034
Partnerská škola
ZŠ Kupeckého
Přihlášení pro učitele
Uživatel:
Heslo:

Datum a svátek
Neděle, 17. listopadu 2019
Svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
Předpověď počasí

Předpověď z webu METEOPRESS.
Projekty
Školní rok 2014-2015
 
 
  
 
Blíž k přírodě
 
Třída 6.A zvítězila ve výtvarné soutěži projektu Blíž přírodě společnosti NET4GAS, do které je přihlásila paní učitelka výtvarné výchovy  Lucie Auerswaldová Babáková. Odměnou byl výlet za handicapovanými zvířaty do Pátku u Poděbrad, který pro ně získala za svůj výtvarný počin Adéla Čadová.
 
 Pátek  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Diplom 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Projekt - Věda má budoucnost
 
Naši žáci byli dne 2. 6. 2015 na prestižní půdě Akademie věd ČR oceněni firmou Škoda Auto za realizaci svých nápadů v rámci projektu Věda má budoucnost. Žáci se na projektu podílí pod vedením paní učitelky Svárovské na kroužku robotiky.
 
Diplom 
 
 Akademie věd ČR
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Atletický trojboj - Benátky nad Jizerou
 
Žáci z prvního stupně vybojovali na tradičním atletickém trojboji dne 27. 5. 2015 v Benátkách nad Jizerou bronzové medaile. V konkurenci třinácti škol okresu potvrdily naše mladé sportovní naděje, které se nominovaly na reprezentaci školy svými výkony na školní olympiádě, skvělou formu a chuť závodit. Děkujeme za snahu a reprezentaci školy.
 
Diplom  
 
 
 
Trojboj 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
OVOV - krajské kolo Čáslav
 
Družstvo naší školy ve složení Sajdlová Lenka, Sajdlová Pavla, Andělová Tereza, Koutníková Nikola, Šlechta Sebastian, Štipl Jakub, Hojka Václav a Dutý Šimon zvítězilo v krajském kole Odznaku všestrannosti olympijských vítězů 21. 5. 2015 v Čáslavi a vybojovalo postup na republikové finále! Blahopřejeme.
 
OVOV  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
POHÁR ROZHLASU - krajské kolo Kolín
 
Žáci a žákyně všech kategorií byli na soupisce závodníků krajského kola atletické soutěže – POHÁRU ROZHLASU, v úterý 19. 5. 2015 v Kolíně. Ve velké konkurenci základních škol východní části Středočeského kraje všichni s vypětím sil v deštivém počasí bojovali, aby získali pro svůj tým body. Ve starších kategoriích si někteří zlepšili své osobní výkony, na medailové pozice nakonec chlapci i dívky nedosáhli. Mladší žáci se s nepatrnou bodovou ztrátou na nejlepší soupeře umístili na bronzové příčce a mladší žákyně svým umem ukázaly neporazitelnost a odvezly si z Kolína zlaté medaile. S napětím očekávají, zda je jejich součet bodů posune do republikového finále. Jednotlivé výkony jsou v rubrice výsledky – na stránkách atletického svazu.
 
Kolín  
 Kolín
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PYTHAGORIÁDA - okresní kolo
 
Dne 12. 5. 2015 proběhlo v DDM okresní kolo matematické soutěže - Pythagoriády. Naši žáci se stali úspěšnými řešiteli. Šimon Dutý ze 7.A obsadil výborné 1. - 2. místo, Ivan Vilém Bartoníček z 8.A skončil na 14. - 18. místě a Jan Šelder z 5.C se umístil na 6. - 8. místě. Děkujeme všem zúčastněným a úspěšným řešitelům blahopřejeme.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
POHÁR ROZHLASU - okresní kolo
 
Žáci a žákyně naší školy zabojovali v okresním kole atletické soutěže a ve všech kategoriích si zajistili postup do krajského kola 2015.
 
Pohár rozhlasu
 
Pohár rozhlasu 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ATLETICKÝ ČTYŘBOJ - okresní kolo 2015
 
Vítězové v kategiích starších žáků i starších žákyň.
 
Čtyřboj  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
OVOV - okresní kolo
 
Školní tým ve složení Koutníková Nikola, Sajdlová Lenka, Sajdlová Pavla, Andělová Tereza, Hojka Václav, Uchytil Lukáš, Štipl Jakub a Šlechta Sebastián zvítězil 23. 4. 2015 v okresním kole Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Blahopřejeme.
 
 
OVOV  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
REPUBLIKOVÉ FINÁLE VE FLORBALU ZŠ PRVNÍHO STUPNĚ
 
Žákyně prvního stupně bojovaly za podpory obecenstva v republikovém finále florbalového turnaje Think.Blue Cup 17. 4. 2015 v Praze. Z těžkých bojů si domů přivezly nádherné florbalové zážitky, skončily těsně pod medailovými příčkami - na čtvrtém místě.
 
Florbal Florbal
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
REPUBLIKOVÉ FINÁLE ZŠ VE FLORBALU
   
 Na finálovém turnaji ZŠ ve florbalu v kategorii mladších žákyň ročníku 2014/2015 nenašlo naše družstvo dívek v Kopřivnici přemožitele.
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V PŘESPOLNÍM BĚHU
 
V sobotu 21.3.2015 se naši žáci zúčastnili MČR v přespolním běhu v Rumburku. Z mladších žákyň to byly Adéla Čadová, Lenka Sajdlová a Pavla Sajdlová. Za mladší žáky závodili Jakub David a Adam Lašák a jediné zastoupení ze straších žáků zajistil Jakub Štipl. I když se nikdo ze zúčastněných na stupně vítězů nedostal, ve velmi početných běžeckých skupinách se neztratili a podali výborné výsledky.
Adéla Čadová 16. místo (41)
Pavla Sajdlová 18. místo (41)
Lenka Sajdlová 29. místo (41)
Jakub David 31. místo (51)
Adam Lašák 41. místo (51)
Jakub Štipl 47. místo (59)
 
Rumburk  
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
OKRESNÍ KOLO DĚTSKÉ SCÉNY
 
Ve středu 18. března 2015 se na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře konalo okresní kolo recitační soutěže. Za naši školu bojovala Sofie Janebová, Michael Horáček, Emma Babáková, Klára Marie Neradová, Kamila Dušičková a Amálie Poklembová. V silné konkurenci jsme se neztratili a získali jsme čestné uznání (K. Dušičková), 2. místo (E. Babáková) a místo 3. (M. Horáček). Do krajského kola nás pojede reprezentovat Emma a Michael. Budeme jim držet pěsti.
 
Recitace   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FLORBALOVÝ TURNAJ PRVNÍHO STUPNĚ - TOP 8 - CHLAPCI
 
17.3.2015 se chlapci I. stupně zúčastnili turnaje nejlepších osmi týmů z Čech, kde bojovali o postup na republikové finále. Na soupeře však nestačili a obsadili 7. místo, což je 13-té až 14-té místo v celé České republice.
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
FLORBALOVÝ TURNAJ PRVNÍHO STUPNĚ - TOP 8 - DÍVKY
 
Dne 16. 03.2015 se dívky z prvního stupně naší školy zúčastnily turnaje ve florbalu Think Blue.Cup – TOP 8 ZÁPAD. První zápas, který dívky čekal, byl proti ZŠ Soběslav. Byl to těžký zápas, ale nakonec ho dívky vyhrály 10:4. Hned po skončení prvního zápasu naše hráčky čekala zpráva, že družstvo ZŠ Abertamy nedorazilo, takže náš tým kontumačně vyhrál 5:0. Poslední zápas v základní skupině byl proti ZŠ Smržovka. Tento zápas byl těžký nejen pro hráčky, ale i pro trenéra, protože po prvním poločase naše dívky prohrávaly. V kvalitním druhém poločase ale vývoj utkání obrátily a vyhrály. Zajistily si tak postup do semifinále. V něm naše dívky opět narazily na družstvo ZŠ Smržovka, ale tentokrát je svou perfektní hrou porazily 7:0. Ve finále se naše dívky střetly se ZŠ Horáčkova z Prahy, bohužel podlehly soupeři 0:6.
V TOP 8 Západ náš tým nakonec obsadil 2. místo a postoupil do SUPER FINÁLE o titul mistryň ČR, které se bude konat 17. 04. 2015 v Praze. Zde budeme již podruhé obhajovat republikový titul. Všem dívkám děkujeme za výbornou hru a držíme palce v republikovém finále.
 
 
Florbal  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PŘESPOLNÍ BĚH RUMBURK - KRAJSKÝ PŘEBOR
 
V sobotu 14. 3. 2015 se za velmi nepříznivého počasí žáci sportovních tříd zúčastnili Přeboru Libereckého Kraje v Přespolním běhu. Nejlépe se s tratí dokázaly poprat mladší dívky, když na prvním a druhém místě doběhla Lenka a Pavla Sajdlová a na nepopulárním čtvrtém místě v souboji na pásce Adéla Čadová. Z chlapců nejlépe zaběhl v kategorii starších žáků Daniel Haba na pátém místě.
 
Rumburk  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
KONVERZAČNÍ SOUTĚŽ
 
Dne 18. 2. 2015 se konalo okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Zúčastnily se ho dvě žákyně z deváté třídy. Linda Hudcová obsadilo výborné 5. místo a Marie Dědková se umístila na místě dvanáctém.
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA
 
V úterý 17. 2. se na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře uskutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentovali v kategorii A - Ondřej Pokovič a Jiří Drbout, v kategorii B - Zbyněk Pavlík a Michal Melich, v kategorii C - Tomáš Suchý a Adéla Skalská. Tito žáci se umístili na 1. a 2. místě ve školním kole, které proběhlo v průběhu ledna. Školního kola se zúčastnilo celkem 30 zájemců o zeměpis. V okresním kole nejlepšího umístění dosáhli žáci nejstarší kategorie C – Tomáš Suchý obsadil 6. místo a Adéla Skalská 10. místo. Gratulujeme a všem děkujeme za reprezentaci školy. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ELIMINAČNÍ TURNAJE VE FLORBALU
 
18. 2. 2015 se chlapci z prvního stupně zúčastnili v Praze krajského kola Think Blue Florbal Cupu. V turnaji ve skupině nejprve podlehli ZŠ Štěchovice 13:5, poté vyhráli nad ZŠ Velký Osek 11:3 a z druhého místa postoupili do semifinále, kde porazili prvního z druhé skupiny a postoupili do finále o postup do TOP 8 Západ. Ve finále se opakovalo první utkání ze skupiny se ZŠ Štěchovice. Tentokrát chlapci nezaváhali a soupeře v těžkém zápase porazili 11:10. Družstvo ve složení Vincent Balon, Patrik Solnička, Michal Němeček, Daniel Sluka, Jakub Toušek a Matouš Vrabec postoupilo mezi osm nejlepších družstev z Čech a v březnu si zahraje turnaj o postup mezi nejlepších šest týmů ČR.
Úspěch zaznamenaly i dívky z prvního stupně, které turnaj eliminace vyhrály 19. 2. 2015 a také postoupily mezi TOP týmy.
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
 
Diplom 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 Blahopřejeme žákyni 9.A Marii Dědkové za skvělé výsledky při srovnávacím testování SCIO.
 
Certifikát 
 
 
 
 
 
 
 
KRAJSKÁ KOLA VE FLORBALU
 
V pondělí 8. 12. 2014 se družstvo mladších dívek zúčastnilo Krajského přeboru družstev ve florbalu. Po třech vítězstvích ve skupině postupně dívky porazily Týnec n/L, Beroun a Rakovník a postoupily do finálové skupiny, kde porazily domácí Kutnou Horu a Příbram. Z prvního místa postoupily na kvalifikaci o republikové finále, která se koná 28. 1. 2015 v Plzni.
 
Diplom 
 
V úterý 16. 12. proběhlo v Benešově krajské kolo Florbal cupu - kategorie III. chlapců. Hrálo se ve dvou halách a naši chlapci nejdříve v základní skupině porazili ZŠ Neratovice a následně podlehli domácímu Benešovu – ZŠ Dukelská. Ze skupiny postoupili z druhého místa a ve vyřazovací fázi turnaje pak postupně porazili ZŠ Křivoklát a ZŠ Králův Dvůr. Tato vítězství je posunula mezi poslední čtyři týmy a následoval přesun do jiné haly. V boji o finále jsme jednoznačně porazili ZŠ Černošice a mohli se zároveň radovat z postupu do Kvalifikace o republikové finále. Ve finále jsme narazili na favorizovanou domácí ZŠ Benešov - Jiráskova (vloni 2. místo na MČR). V zápase, ve kterém jsme byli lepší, jsme bohužel neměli štěstí. Poté, co jsme vedli 1:0 a neproměnili řadu dobrých šancí, jsme si dali jeden gól vlastní a druhý jsme dostali po chybě minutu před koncem. Zisk poháru a stříbrných medailí nás posunul do bojů o republikové finále, které se uskuteční koncem ledna v Liberci. Vzhledem ke zlepšujícím se výkonům během turnaje nejsme snad ani na této úrovni bez šance. Chlapcům blahopřejeme a děkujeme za dobrou reprezentaci školy.
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
BOBŘÍK INFORMATIKY
 
Žáci pátých tříd se zúčastnili 7. ročníku národní soutěže Bobřík informatiky. 1. místo ve své kategorii získaly dívky z 5.B Hana Zachařová a Eliška Pivoňková. Gratulujeme.
 
Bobřík informatiky  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
OKRESNÍ KOLA - FLORBAL CUP
 
V úterý 14. 10. a ve čtvrtek 16. 10. 2014 se v městské hale uskutečnila okresní kola přeboru škol ve florbalu mladších chlapců a dívek. Dívky hrály systémem “ každý s každým“ a ve čtyřech zápasech nenašly přemožitelky. Při celkovém skóre 30:2 jasně zvítězily. Chlapci, vzhledem k tomu, že bylo přihlášeno 14 škol, byli rozděleni do čtyř základních skupin. Náš tým porazil postupně ve skupině 6:0 7. ZŠ MB, 5:0 ZŠ Kosmonosy a v semifinále po řadě neproměněných šancí 2:1 2. ZŠ MB. Ve finále jsme pak zdolali 9. ZŠ MB a mohli se podobně jako dívky radovat z poháru pro vítěze a postupu do krajského kola. 23. 10. a 30. 10. pokračovala kola turnaji staršího žactva. I zde podali žáci a žákyně dobré výkony, na postup však čtvrté, respektive druhé místo nestačilo.
 
 
Florbal 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FINÁLE KPD - nejmladší žáci a žákyně
 
V sobotu 4. 10. 2014 se družstva nejmladších žáků a žákyň Atletického oddílu Mladá Boleslav ve spolupráci s žáky 6. ZŠ zúčastnila finále KPD Libereckého kraje. Závody probíhaly na městském stadionu v Mladé Boleslavi za velké podpory rodičů. I přes neúčast některých nominovaných žáků z důvodu soukromých povinností se nám podařila sestavit konkurenceschopná družstva, která vybojovala dvě medaile. Dívky skončily na druhém místě, chlapci obsadili místo třetí. Z jednotlivců nejlépe bodovali Albert Sommer a sestry Sajdlovy. Všem děkujeme za výbornou reprezentaci školy i atletického oddílu.
 
 
Finále  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PŘESPOLNÍ BĚH
 
Ve středu 1.10.2014 se uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu kategorií I. - V., tedy pro základní i střední školy. Závody probíhaly v nově revitalizovaném parku Štěpánka, organizaci zajistila AŠSK ve spolupráci s 6.ZŠ. V každé kategorii za každou školu soutěžilo jedno pětičlenné družstvo, ze kterého se čtyři nejlépe umístění závodníci počítali do celkového hodnocení. Naše škola obsadila hned osm kategorií z deseti vypsaných a ve velké konkurenci se nominovaní běžci neztratili.

Kat. I. - dívky 5. místo, chlapci 2. místo
Kat. II. - dívky 1. místo, chlapci 2. místo
Kat. III. - dívky 2. místo, chlapci 1. místo
Kat. IV. - dívky 7. místo, chlapci 3. místo

Z jednotlivců se nejlépe ve svých kategoriích umístili na druhém místě Lucie Jirásková, Daniel Sluka, Pavla Sajdlová a Daniel Haba. Na třetím místě pak Veronika Milerová a František Kareš. Všem závodníkům děkujeme za výbornou reprezentaci školy a žákům 9.A za pomoc a organizaci při závodech.
 
Přespolní běh Přespolní běh
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FINÁLE KPD
 
V neděli 28. 9. 2014 se družstva mladších žáků a žákyň atletického oddílu Mladá Boleslav ve spolupráci s žáky 6.ZŠ zúčastnila finále KPD Libereckého kraje. Dívky obsadily konečné 3. místo. Chlapci získali metu nejvyšší, tedy nádherné 1. místo. Všem děkujeme za výbornou reprezentaci a zviditelnění mladoboleslavské atletiky a těšíme se na další úspěchy.
 
 
Finále KPD 
 
Stránky pro tisk Vytvořit z článku PDF Poslat známému