1 2 3 4 5 6 7
Kontaktní údaje
Základní škola a Mateřská škola
Mladá Boleslav
Jilemnického 1152,
293 01 Mladá Boleslav
Telefon: +420 326 201 911
Fax: +420 326 321 372
E-mail:
Web: http://www.6zsmb.cz
IČ: 75 034 034
Partnerská škola
ZŠ Kupeckého
Přihlášení pro učitele
Uživatel:
Heslo:

Datum a svátek
Středa, 10. února 2016
Svátek slaví Mojmír,
zítra Božena
Předpověď počasí

Předpověď z webu METEOPRESS.
Náhodné fotografie
5 A a 5 B
Projekty
Aktuálně


 
 
 
 
V pátek 5. 2. a v sobotu 6. 2. 2016 proběhl na škole zápis do prvních tříd. Celkem se k němu dostavila více jak stovka šikovných dětí. Děkujeme všem přítomným za zájem o naši školu. O přijetí do základní školy rozhodne ředitel školy ve správním řízení. O jeho výsledku budou rodiče informováni v zákonné lhůtě. Předpokládáme, že nejpozději 15. 2. 2016 bude zveřejněn seznam rozhodnutí podle registračních čísel přidělených u zápisu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V sobotu 30. ledna 2016 se v hale v Jablonci nad Nisou uskutečnily Krajské přebory jednotlivců staršího žactva a dorostu v atletice. Soutěžili společně závodníci Libereckého a Královéhradeckého kraje. Žáci naší školy, závodící pod hlavičkou AC Mladá Boleslav, se v silné konkurenci rozhodně neztratili. Přeborníkem kraje se stal v běhu na 60 metrů překážek Šimon Dutý, který navíc získal bronz v běhu na 60 metrů. Stříbrné medaile vybojovali Katka Fidrmucová ve skoku vysokém a Sebastián Šlechta v běhu na 800 metrů. Další bronz pak přidali Adéla Čadová v běhu na 1500 metrů a Jakub David na 800 metrů.
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
Partnerství a přátelství mezi naší školou a Základní školou Jána Kupeckého ze slovenského Pezinku trvá již 15 let. O tom, jaká je spolupráce mezi školami, si můžete přečíst pod tímto odkazem.  
 
  
 
 
 
 
 
 
 
K začátku druhého pololetí školního roku 2015/2016 byly připraveny ve spolupráci se zástupci školního parlamentu body mapující organizaci a pravidla na II. stupni. Pro přehlednost žákům i rodičům. K dispozici na webu školy zde nebo zde.
 
 
 
 
 
 
 
 
Pro žáky, kteří se nezúčastnili 27. 1. 2016 zimního krosu, připravili učitelé na druhém stupni projektové tématické vyučování. Žáci se mohli přihlásit na dopolední vyučování dle svého zájmu, vybírali témata, která je budou bavit a ve kterých se dozvědí nebo vytvoří něco nového. Mohli si společně připomenout a prakticky vyzkoušet základy první pomoci, výtvarně připravit výzdobu plochy, vytvořit autorskou knihu, dozvědět se něco o pravidlech komunikace, zkusit si vytvořit jednoduché webové stránky nebo si zdokonalit angličtinu při práci na počítači. Dojmy z tohoto vyučování byly velmi pozitivní a doufáme, že podobná aktivita nebude určitě poslední.
 
Projekt  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V příjemném lednovém počasí a v blátivém terénu se ve středu 27. 1. 2016 konal čtvrtý ročník prestižního školního závodu, zimního krosu Golden Spike Chlum. Na start se postavila necelá stovka žáků a žákyň druhého stupně doplněná o spolužáky partnerské ZŠ Jána Kupeckého ze slovenského Pezinku. Do velmi rychlého závodu s elektronickou časomírou žáci vyrazili s plnou vervou za pomyslnou trofejí - zlatou tretrou. V jednotlivých kategoriích zvítězili Jakub David (7.A), Adéla Čadová (7.A), Medard Féder (ZŠ Pezinok) a Adéla Stehlíková (8.B). Do cíle přišli účastníky pozdravit Lukáš Melich, olympionik a patron sportovních tříd, a Jiří Bouška, 1. náměstek primátora Mladé Boleslavi, a také aktivní sportovec. Vítězům blahopřejeme a uznání posíláme všem závodníkům, kteří do běžeckého krosu dali všechny své síly. Odměnou pro polovinu závodníků byla návštěva nového boleslavského bazénu, relaxace a dovádění ve vodě. Sportu a zdravému životnímu stylu zdar.
 
 
Výsledky se zobrazí pod tímto odkazem.
 
 
 Televizní reportáž První boleslavské je zde. 
 
 
Golden Spike 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ve dnech  18. - 22. 1. 2016 se žáci sportovních tříd 6. – 8. ročníku zúčastnili zahraničního lyžařského zájezdu. V rakouském středisku  Saalbach – Hinterglemm  na žáky čekalo 270 kilometrů upravených sjezdovek všech obtížností. V mrazivém, ale slunečném počasí  jsme nalyžovali kolem 30 kilometrů denně. Ve středu se uskutečnil podvečerní výlet do blízkého  Zell am See. Zájezd byl náročný, ale lyžařské podmínky byly super.
 
Alpy  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vážení rodiče žáků druhého stupně, po pilotním ověření elektronické žákovské knížky (v sedmém ročníku), kterou využíváme již několik let souběžně s klasickou žákovskou knížkou (v papírové podobě), zavádíme od 1. 2. 2016 u všech žáků druhého stupně žákovskou knížku pouze v elektronické podobě. Znamená to tedy, že informace o klasifikaci, omluvný list a komunikační systém mezi školou (zastoupenou vedením školy, třídním učitelem a učiteli samotnými) a Vámi - rodiči, budou k dispozici v elektronické podobě. Výhody, možnosti a nápověda k tomuto systému jsou popsány v tomto dokumentu. O této změně budete také informováni prostřednictvím ŽK.
 
Velmi si Vaší spolupráce vážíme a samozřejmě nezavrhujeme další způsoby komunikace, včetně komunikace osobní.