1 2 3 4 5 6 7
Kontaktní údaje
Základní škola a Mateřská škola
Mladá Boleslav
Jilemnického 1152,
293 01 Mladá Boleslav
Telefon: +420 326 201 911
Fax: +420 326 321 372
E-mail:
Web: http://www.6zsmb.cz
IČ: 75 034 034
Partnerská škola
ZŠ Kupeckého
Přihlášení pro učitele
Uživatel:
Heslo:

Datum a svátek
Neděle, 30. dubna 2017
Svátek slaví Blahoslav,
zítra Svátek práce
Předpověď počasí

Předpověď z webu METEOPRESS.
Náhodné fotografie
PC070058
Projekty
Aktuálně
 
 
 
 
Zápis
 
 
 7. a 8. 4. 2017 proběhl na naší škole zápis do prvních tříd. Během něj téměř stovku dětí provázely pohádkové bytosti, aby je připravily na cestu do školy. Děkujeme všem rodičům za zájem o naši školu.
 
 
Aktuálně: Oznámení rozhodnutí správního řízení o přijetí k povinné školní docházce se otevře zde. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Čarodějnice 
 
Čarodějnice Čarodějnice
 
 
Na konci měsíce dubna dorazily do školy čarodějnice. V pátek 28. 4. 2017 se na prvním stupni konal Čarodějnický rej. Děti se mohly zúčastnit několika třídních soutěží. Jednotlivé aktivity byly veskrze velmi strašidelné. Muselo se prolézt smrtící pavučinou, uvařit čarodobrou polévku, lovit z tajemného obsahu suroviny pro babí polévku, projít pavoučí stezkou a splnit další čarodějné úkoly. Oblíbenou disciplínou byl famfrpál. Každá třída si také odnesla diplom Řádu čarodějnic a mohla si za odměnu opéct na ohýnku na školní zahradě buřty. Velké poděkování si zaslouží čarodějnice a čarodějové z pátého ročníku, kteří čarodějnický den pod vedením velkých třídních čarodějek pro své spolužáky připravili.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
OVOV 
 
Ve čtvrtek 27. 4. 2017 se konalo okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Zúčastnilo se 189 žáků z 10 škol. Závodilo se v pěti disciplínách: trojskoku snožmo, hodu medicinbalem vzad, skoku přes švihadlo 2 minuty, kliky 2 minuty a v běhu na 1000 metrů.
Mezi jednotlivci si postup do KK OVOV v Čáslavi vybojoval Jakub Ulrich za vítězství v kategorii 2006 a za druhé místo v téže kategorii Tomáš Vorel. Dalším našim závodníků unikl postup vždy o pár bodů. Ve družstvech jsme obsadili 1. místo s velkým náskokem téměř 2000 bodů. Družstvo ve složení Andělová, Sajdlová L., Sajdlová P., Vizingrová, Moc, Sommer, Tomšík a Horák také vybojovalo postup do krajského kola.

  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sportovní třída 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sběr 
 
Děkujeme všem, kteří se zapojili do našeho sběrného recyklohraní u příležitosti Dne Země – bylo vybráno přibližně 40 kg elektroodpadu, 23 kg baterií a 11 kg náplní do tiskárny a tonerů. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dudek
 
 
 Začátkem dubna k nám do školy přiletěl Dudek. Ilustrátor dětských knížek Adolf Dudek seznámil žáky od nejmenších až po sedmáky s kouzlem malování. Děti si hrály na malíře, prošly si pohádkami a ti větší vyzkoušeli, jak je jednoduché za použití geometrických tvarů zvládnout i náročnější kresby. Vzhledem k energii, která všechna vystoupení provázela a k aktivnímu zapojení vyučujících, se opravdu nikdo nenudil. Posíláme tedy pozdrav do Beskyd a těšíme se zase někdy...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Florbal 
 
 
Náš školní tým starších dívek vybojoval v republikovém finále Sportovní ligy ZŠ ve florbale Pohár ministryně školství 2017. Velká gratulace...
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 

 
 
 
Projekt Projekt
Projekt Projekt
 
V úterý 28. 3. 2017 zažili naši žáci velmi netradiční aktivitu. U příležitosti Dne učitelů byl připraven projekt UČITELÉ BEZ HRANIC. Více jak desítka pedagogů z partnerské školy ze slovenského Pezinku zavítala do Mladé Boleslavi, aby novým věcem a v cizím jazyce naučili žáky ze Šestky. Žáci zažili netradiční výuku hudební výchovy, zeměpisu nebo cizích jazyků, pozadu nezůstaly ani děti z prvního stupně. Cílem této spolupráce bylo oživení výuky a také seznámení se s naším blízkým sousedním státem a jeho jazykem. Ve stejný čas učila skupina pedagogů naší školy na Slovensku. Tento projekt tzv. výměny učitelů byl realizován již podruhé.
 
 
 
REPORTÁŽ TV PEZINOK O PROJEKTU JE ZDE.
 
 
 
Projekt 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
Ředitelské volno 
  
 
 
 
 
 
 
 
 Volné místo 
 
   

 
 
 
 
 
 
   
Poděkování